TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски во Охрид обзнани мораториум на сите напади кон Левица и ЗНАМ

Денешен - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Повик за обединување: Мицкоски побара да запрат сите напади кон Левица и ЗНАМ

Слободен Печат - 18.04.2024

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ порача дека е потребно национално обединување и повика да запрат сите напади кон политичките партии „ЗНАМ“ и „Левица“. Според Христијан Мицкоски, иако тие како партии имаат многу различности и во идеолошка и во ...

Национално единство ѝ е потребно на Македонија: Мицкоски обзнани запирање на сите напади кон партиите Левица и Знам

Република - 18.04.2024

Во обраќањето од Охрид претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски упати важна порака до целата јавност. Зборувајќи за одговорноста која ја носи самото име на партијата, Мицкоски се осврна на националното единство кое низ годините како да се ...

Мораториум на нападите кон Левица и ЗНАМ, најави Мицкоски од Охрид

ММС - 19.04.2024

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од Охрид испрати порака со повик за обединување и национално единство, содржана во кратенката ДПМНЕ не само како што рече заради историскиот континуитет како идеја и организација нераскинлив дел од ...

Анкета на ИПИС: Силјановска-Давкова и Пендаровски ќе се борат за шеф на државата на 8 мај

360 степени - 17.04.2024

Според анкетата, во април споредено со февруари и март, има зголемување на поддршката кај сите претседателски кандидати Според симулацијата на пратенички мандати направена врз основа на анкетата на ИПИС, најбројна пратеничка група би имала ...

Симулација на мандати: ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ до 30 пратеници во идниот парламент (ФОТО)

Курир - 17.04.2024

Имено според проценката, коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ би имала од 51 до 54 пратеници, СДСМ би имале од 28 до 30 пратеници, ДУИ од 13 до 17 мандати, коалицијата ВРЕДИ од 11 до 13 мандати.

Симулација: ВМРО-ДПМНЕ до 54 мандати - СДСМ до 30

Press24 - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата Објектив на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

СИМУЛАЦИЈА НА ПРАТЕНИЧКИ МАНДАТИ: До 54 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ од 28 до 30, ДУИ од 13 до 17, ВРЕДИ од 11 до 13 ...

Денешен - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата „Објектив“ на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

ФОТО| Симулација на мандати: ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ од 28 до 30 пратеници во идниот парламент

Нетпрес - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата „Објектив“ на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ најмногу до 30 пратеници во идниот парламент, покажува последната анкета

Lider - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата Објектив на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ најмногу до 30 пратеници во идниот парламент, покажува последната анкета

Република - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата Објектив на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ до 30 пратеници во идниот парламент, според анкетата на ИПИС

Фокус - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на агенцијата ИПИС за потребите на емисијата „Објектив“ на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да ...

📊 ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ОСВОИ 54 ПРАТЕНИЦИ, СДСМ НАЈМНОГУ 30 ПРАТЕНИЦИ Ова се резултатите од најновата анкета на ИПИС

+инфо - 17.04.2024

Според проценката, коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ би имала од 51 до 54 пратеници, СДСМ би имале од 28 до 30 пратеници, ДУИ од 13 до 17 мандати, коалицијата ВРЕДИ од 11 до 13 мандати, а по нив следат Левица со 4 до 7 и движењето ЗНАМ од 4 до 6 ...

ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ најмногу до 30 пратеници во идниот парламент

PressingTV - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата Објектив на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ до 54, СДСМ меѓу 28 и 30 пратеници во идниот парламент

MakPress - 17.04.2024

Според симулацијата на пратенички мандати изведена од априлското мерење на јавното мислење на граѓаните, спроведена од страна на ИПИС за потребите на емисијата Објектив на МРТ, најголем број пратеници во новиот парламент се очекува да има ...

Мицкоски: Повикувам на македонско национално единство,запирање на сите напади кон Левица и ЗНАМ

Канал5 - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО - демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади ...

24Инфо - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади ...

Макфакс - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади ...

Н.Македонија - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади ...

Опсервер - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски: Повикувам на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади ...

Курир - 18.04.2024

Додаде дека со Левица и ЗНАМ, ВМРО-ДПМНЕ има свои разлики по повеќе прашања и од идеолошка но и од принципиелна природа, но смета дека во моментов, најважно за Македонија е да се фокусираат на оние кои што ја киднапираа државата од граѓаните.

Мицкоски повика на македонско национално единство: Обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон Левица и ЗНАМ

Фокус - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски повикa на обезбедување на македонско национално единство, обзнанувам мораториум и запирање на сите напади кон ...

Вечер Прес - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

Мицкоски обзнани мораториум за национално единство: Запирање на сите напади кон ЗНАМ и Левица

Lider - 18.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...

ВМРО-ДПМНЕ престанува со нападите кон Левица и ЗНАМ, објави Мицкоски

Независен - 18.04.2024

Лидерот на опозицијата вечерва направи чекор, кој беше јасен некое време, но е објавен официјално. На првиот питинг од парламентарната кампања во Охрид Христијан Мицкоски објави дека ВМРО-ДПМНЕ ги запира сите напади спрема Левица и ЗНАМ во обид да ...

МИЦКОСКИ ОБЈАВИ МОРАТОРИУМ НА СИТЕ НАПАДИ КОН ЛЕВИЦА И ЗНАМ Сега е време за македонско национално единство

+инфо - 18.04.2024

Мојата прва иницијатива за обезбедување на македонско национално единство ќе ја започнам со тоа што сакам да обзнанам мораториум во нападите кон партиите Левица и ЗНАМ, рече Мицкоски. Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО – демократска партија за македонско ...

Мицкоски: Повикувам на единство, објавувам мораториум на сите напади кон партиите Левица и ЗНАМ

MakPress - 19.04.2024

Нашето име е ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО - демократска партија за македонско национално единство. Тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО и континуитетот на кој се повикуваме како идеја и организација која ја славиме и која е нераскинлив дел ...