TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СМРТОНОСНИ ТЕМПЕРАТУРИ ПОД НУЛАТА: Студената експлозија предизвика -77 во Њу Хемпшир

Фактор - 04.02.2023

Синоптичарите велат дека најстудениот ветер некогаш бил забележан во континенталниот дел на САД, бидејќи студениот бран на Арктикот замрзна дел од Северна Америка. Националната метеоролошка служба (NWS) соопшти дека ледените налети на планината ...

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

Бизнис Вести

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

Опсервер

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

Сител

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

MakPress

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни -77 степени Целзиусови

Кајгана

– 77 СТЕПЕНИ ВО ЊУ ХЕМПШИР Смрзнатини настануваат за 10 минути

+инфо

Алсат-М Zoom Вечер Прес А1 On Локално Независен Денешен Во Центар

Во Америка измерени -77 степени, 100 милиони луѓе погодени од ледениот бран

Макфакс - 04.02.2023

Континенталниот дел на САД го погоди најстудениот ветер некогаш забележан и температура од минус 77 степени Целзиусови во Њу Хемпшир, објави метеоролошката служба, додека речиси 100 милиони луѓе во Северна Америка се под товарот на арктичкиот студ, ...

Во Америка измерени -77 степени, 100 милиони луѓе погодени од ледениот бран

MTM

Во Америка измерени -77 степени, 100 милиони луѓе погодени од ледениот бран

24Инфо

Во Америка измерени -77 степени, 100 милиони луѓе погодени од ледениот бран

Centar

САД и Канада се зафатени од поларен студ, се очекуваат температури до -51 Целзиусов степен

360 степени - 04.02.2023

Во Мејн, температурите би можеле да паднат до -51 Целзиусови степени, најави Националната метеоролошка служба Метеоролошките служби на Соединетите Американски Држави и Канада вчера ги засилија предупредувањата за ниски температури кои можат да ...

САД и Канада се зафатени од поларно невреме со температури и под 50 степени

Канал5

Ледено невреме во САД, температури до -43 Целзиусови степени, хаос на патиштата (ВИДЕО)

МКД - 04.02.2023

Над 80 милиони Американци се соочуваат со рекордно ниски температури додека смртоносно ледено невреме го погодува североистокот на САД, пренесува Би-би-си. Леденото невреме може да донесе студен ветер кој може да предизвика смрзнатини за помалку од ...

(ВИДЕО) Снежното невреме во САД однесе жртви

Фактор

Ледена бура во САД, температури до -43 степени

Сител

Ледена бура во САД, температури до -43 степени

24 Вести