TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малолетничка тепачка во познат локал во центарот на Скопје на 15 минути пред полноќ

Centar - 26.11.2022

На 26.11.2022 во 03.00 часот во Полициска станица Центар, М.Г.(19) од Скопје пријавил дека на 25.11.2022 околу 23.45 часот во угостителски објект на подрачје на Центар тој заедно со уште еден малолетник биле физички нападнати од четири лица, кои ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници по полноќ

МКД - 26.11.2022

По спроведена акциска контрола во шест угостителски објекти во Битола ноќеска во периодот од 23 до 03 часот во четири угостителски објекти затекнати се седум малолетници, подоцна од 24 часот.

Полицијата влезе во локали и ноќни клубови низ Битола – затекнати малолетници после полноќ

Centar - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

MakPress - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, фатени малолетници после полноќ

Курир - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници по полноќ

Макфакс - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници по полноќ

Сител - 26.11.2022

– По спроведена акциска контрола во шест угостителски објекти во Битола ноќеска во периодот од 23 до 03 часот во четири угостителски објекти затекнати се седум малолетници, подоцна од 24 часот.

Полицијата во акција: Малолетници фатени во угостителски објекти по полноќ, полицајците ги предале децата на родителите

Press24 - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Затекнати малолетници по полноќ во угостителски објекти во Битола

Скопје инфо - 26.11.2022

Ноќеска, во периодот од 23 до 3 часот по полноќ, извршена е акциска контрола во угостителски објекти во Битола, од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола.

Акција на МВР во угостителски објекти, фатени малолетници после полноќ

Локално - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници после полноќ

А1 On - 26.11.2022

На 25 и 26 ноември, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот, од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест угостителски ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола – затекнати малолетници после полноќ

ТВ21 - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола – затекнати малолетници после полноќ

4NEWS - 26.11.2022

На 25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00 часот,од страна на полициски службеници од криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола во шест ...

Aкциска контрола во угостителски објекти во Битола, затекнати малолетници по полноќ

Канал5 - 26.11.2022

По спроведена акциска контрола во шест угостителски објекти во Битола ноќеска во периодот од 23 до 03 часот во четири угостителски објекти затекнати се седум малолетници, подоцна од 24 часот.

СВР Битола: кривична против четири лица за неовластено огледување канабис, превенција против родово насилство, ...

Битола Њуз - 26.11.2022

СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 74, 42, 54 и 54 години сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет, наркотични дроги, психотропни ...