TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Малинковски севкупен победник во Twingo Cup – наградата е електричен Renault Twizzy

24auto - 26.11.2022

Давид Малинковски е севкупен победник од трите сезони на Twingo Cup каде двапати ја освојуваше вицешампионската титула и лани беше најдобар со победничкиот пехaр. Како награда од организаторот АКК Рено Спорт Скопје и Аутомотив Груп, Малинковски ќе ...

Третата сезона на Twingo Cup заврши со двоен триумф на Марко Блажевски

Црнобело - 26.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Марко Блажевски е шампион за 2022 во Twingo Cup

24auto - 25.11.2022

Со двојниот триумф на патеката Серес во Грција, Марко Блажевски е новиот шампион во Twingo Cup откако во директен дуел триумфираше и го победи неговиот конкурент Давид Малинковски. Двајцата возачи влегоа во последната трка со ист број на бодови, по ...

Твинго Купот доби нов шампион, Марко Блажевски го презеде врвот од Малинковски

Gol.mk - 26.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Твинго Куп: Двоен триумф на Марко Блажевски

SportMedia - 26.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Двоен триумф на Марко Блажевски во Твинго Купот

Слободен Печат - 26.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Twingo Cup: Двоен триумф на Марко Блажевски

Фактор - 27.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Двоен триумф на Блажевски во Твинго-купот

Екипа - 27.11.2022

Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација на АКК Рено Спорт Скопје и со огромна помош на Аутомотив Груп заврши со двоен триумф на Марко Блажевски кој успеа да ја освои титулата за 2022 година.

Заврши Twingo Cup, сезонава триумфираше Марко Блажевски, севкупен победник е Давид Малинковски

CARClub - 27.11.2022

По три сезони и многу извозени трки, заврши првата едиција на тркачкиот Twingo Cup и севкупен победник со најмногу освоени поени е Давид Малинковски! Третата сезона на единствениот тркачки куп во Македонија, Twingo Cup што се одржува во организација ...