TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започна проширувањето на Пластичарка- еве кога ќе биде готова

Слободен Печат - 13.12.2019

„Ќе добиеме современа сообраќајница, со четири сообраќајни ленти. Ќе има велосипедска и пешачка патека од двете страни на коловозот, а каде што ќе може да се изведе, ќе биде направено и средишно булеварско зеленило, со тоа што го решаваме овој ...

Пластичарска ќе стане булевар со четири ленти и со зеленило во средина

Вечер Прес - 13.12.2019

Работите почнаа од клучката кај Бит Пазар и во наредните три-четири месеци ќе се врши проширување сè до влезот кај касарната „Илинден“, во должина од 1.440 метри. Притоа, предвидена е целосна реконструкција и проширување на коловозот, а на овој ...

Од денеска се проширува и реконструира Пластичарска

24Инфо - 13.12.2019

Екипите на Град Скопје денеска ја почнаа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица. На оваа прометна сообраќајница градежни работи ќе се изведуваат на потегот од клучката кај ...

Почна реконструкцијата и проширувањето на Пластичарската улица

Вечер Прес - 12.12.2019

Град Скопје започна со првата фаза од реконструкцијата и проширување на булеварот „Никола Карев“ или попозната како Пластичарска улица. Ова може да се види од фотографиите што на фејсбук ги објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Изградбата на булеварот АСНОМ е во тек

24Инфо - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ, на потегот од крстосницата со булевар Србија до крстосницата со улицата Васко Карангелевски се во тек. Екипите на Град Скопје изминатиов период целосно ја асфалтираа десната страна од проширениот ...

Изградбата на булеварот АСНОМ во тек

MTM - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ, на потегот од крстосницата со булевар Србија до крстосницата со улицата Васко Карангелевски се во тек, информираат од Град Скопје. Екипите на Град Скопје изминатиов период целосно ја асфалтираа ...

Се гради булеварот АСНОМ

Скопје инфо - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ, на потегот од крстосницата со булевар Србија до крстосницата со улицата Васко Карангелевски се во тек. Екипите на Град Скопје изминатиов период целосно ја асфалтираа десната страна од проширениот ...

Асфалтирана десната страна од проширениот булевар „АСНОМ” во Скопје

Слободен Печат - 12.12.2019

Со целосната реализација на овој капитален проект, од градот посочуваат дека ќе се добие брзо, безбедно и модерно сообраќајно поврзување на општините Аеродром, Центар и Гази Баба. Градежните работи за проширување на булеварот „АСНОМ”, на потегот од ...

Продолжува изградбата на булеварот АСНОМ

Вечер Прес - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот АСНОМ, на потегот од крстосницата со булевар „Србија“ до крстосницата со улицата „Васко Карангелевски“ се во тек. – Екипите на Град Скопје изминатиов период целосно ја асфалтираа десната страна од ...

Асфалтирана десната страна од проширениот булевар „АСНОМ“ во Скопје

Сител - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот „АСНОМ“, на потегот од крстосницата со булеварот „Србија“ до крстосницата со улицата „Васко Карангелевски“ се во тек. Изминатиов период целосно е асфалтирана десната страна од проширениот булевар, а ...

Шилегов не застанува ни во зима – Почна проширувањето на Пластичарска улица

24Инфо - 12.12.2019

Шилегов не застанува ни во зима – Почна проширувањето на Пластичарска улица Започна реконструкцијата и проширување на Пластичарска улица. Ова може да се види од фотографиите што на фејсбук ги објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Асфалтирана десната страна од проширениот булевар „АСНОМ“ во Скопје

4NEWS - 12.12.2019

Градежните работи за проширување на булеварот „АСНОМ“, на потегот од крстосницата со булеварот „Србија“ до крстосницата со улицата „Васко Карангелевски“ се во тек. Изминатиов период целосно е асфалтирана десната страна од проширениот булевар, а ...

Ќе добие уште две ленти: Започна реконструкцијата на “Пластичарска”

Скопје инфо - 13.12.2019

Град Скопје започна со првата фаза од реконструкцијата и проширување на булеварот „Никола Карев“ или попозната како Пластичарска улица. Ова може да се види од фотографиите што на фејсбук ги објави градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Почна реконструкцијата на Пластичарската улица

Нетпрес - 13.12.2019

Екипите на Град Скопје денеска ја почнаа првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица. На оваа прометна сообраќајница градежни работи ќе се изведуваат на потегот од клучката кај ...

Се проширува и реконструира Пластичарска

MTM - 13.12.2019

На овој дел ќе се изведе атмосферска канализација, а ќе се изврши и целосна реконструкција и на другите подземни инсталации за што се известени правните субјекти, информираат од Град Скопје.

Пластичарска улица ќе добие уште една коловозна лента и канализација, реконструкцијата ќе трае до април

Сакам да кажам - 13.12.2019

Град Скопје денеска почна со градежни работи за реконстуркција на булеварот Никола Карев или пазнатата кај скопјани Пластичарска улица. На потегот од клучката кај Бит пазат до касарната Илинден, улицата ќе се прошири за уште една коловозна лента, со ...

Почна реконструкцијата и проширувањето на Пластичарската улица во Скопје

Мета - 13.12.2019

Градот Скопје денеска ја почна првата фаза од проширувањето и реконструкцијата на булеварот Никола Карев, односно познатата Пластичарска улица. Градежни работи на оваа сообраќајница ќе се изведуваат на потегот од клучката кај Бит – пазар до влезот ...

Почна проширувањето на „Пластичарска“

+инфо - 13.12.2019

На овој дел ќе се изведе атмосферска канализација која досега не постоеше, а ќе се изврши и целосна реконструкција и на другите подземни инсталации за што се известени правните субјекти. Правилото е јасно – пет години по завршувањето на ...