TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Користете ја обиколницата за влез во Скопје, кога се реконструира улица нормално е да има гужва, велат од Град Скопје

Сакам да кажам - 06.09.2020

За влез во Скопје користете ги алтернативните рути, апелираат од Град Скопје откако вчера почна реконструкцијата на булеварот Александар Македонски односно источниот влез во градот. „Граѓаните можат во Скопје да пристапат преку скопската обиколница, ...

Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

ТВ21 - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

(ФОТО) Реконструиран паркингот во Градски парк

Скопје1 - 06.09.2020

Завршуваме со реконструкцијата на паркингот во Градски парк кај Институтот за сточарство, напиша на својот ФБ профил градоначлникот на Скопје Петре ...

(ВИДЕО) Јанчева: Локалната и градската власт интензивно инвестираат во инфраструктурата во општина Аеродром

А1 On - 05.09.2020

„Единиците на локалната самоуправа на Град Скопје и Општина Аеродром, предводени од СДСМ и коалицијата во континуитет инвестираат во унапредување на сообраќајната инфраструктура во нашата општина.

(Видео) Започна реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“

Макфакс - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...

Булеварот Александар Македонски се реконструира – за првпат ќе добие велосипедски патеки

Магазин - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...

Започна реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“

Точка - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...

(Видео) Започна реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“

Вечер - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...

Почна реконструкција на бул. „Александар Македонски“ на источниот влез во Скопје

MakPress - 05.09.2020

Град Скопје почна реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ во општина Гази Баба во делот на источниот влез во главниот град, откако минатата година беше реконструиран и западниот.

(ВИДЕО) Реконструкција на „Александар Македонски“: Ќе работиме деноноќно и ги замолувам граѓаните да имаат трпение

Скопје1 - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...

Започна реконструкцијата на булеварот „Александар Македонски“

Н.Македонија - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го ...

Нервозни возачи му свиреа на Шилегов – летото заврши, па почна реконструкцијата на најфрекфентниот булевар

4NEWS - 05.09.2020

„Иако реконструкција на вакви главни сообраќајници се врши во лето кога е помала фрекфекцијата на возилата Град Скопје и општина Гази Баба одлучија работите да ги почнат на крајот на летото.

Kористете ги алтернативните рути за влез во Скопје додека се реконструира бул. Александар Македонски

24Инфо - 06.09.2020

Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на бул.

Град Скопје: Користете ги алтернативните рути за влез во Скопје

Канал5 - 11.09.2020

Градот Скопје апелира граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на булеварот Александар Македонски во општината Гази Баба, што е во тек.

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Опсервер - 06.09.2020

Скопје, 6 септември 2020 () – Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè ...

Град Скопје апелира да се користат алтернативни рути за влез, додека се реконструира булеварот Александар Македонски

Мета - 06.09.2020

Град Скопје информира дека во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа апелираат, граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата ...

Град Скопје-Додека се реконструира бул.Александар Македонски да се користат алтернативни рути за влез во градот

ММС - 06.09.2020

Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се’ поради реконструкција на бул. Александар Македонски во општина Гази Баба.

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Сител - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Користете ги алтернативните рути за влез во Скопје додека се реконструира бул. Александар Македонски

Скопје1 - 06.09.2020

Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на бул.

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Press24 - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Либертас - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Алтернативни рути за влез во Скопје од исток во наредниот период

Кајгана - 06.09.2020

„Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот“, вела од Град Скопје.

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Алсат-М - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ во ...

Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Локално - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Град Скопје апелира: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски”

Слободен Печат - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Да се користат алтернативните приоди за влез во Скопје додека се реконструира бул. „Александар Македонски“

Вечер Прес - 06.09.2020

Граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез вфо градот, поради големата градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, а пред се поради поради големата реконструкција на булеварот „Александар ...

Апел од Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

4NEWS - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Додека се реконструира Александар Македонски: Користете ги алтернативните влезови во Скопје

Република - 06.09.2020

Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на бул.

Град Скопје со важно соопштение за сите граѓани

Скопје24 - 06.09.2020

Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на бул.

Да се користат алтернативните рути за влез во Скопје додека се роконструира бул. Александар Македонски

MakPress - 06.09.2020

Во тек е голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа Град Скопје ги известува граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред се поради големата реконструкција на бул.

Шест улици во Скопје се обновуваат, Шилегов бара трпение од граѓаните

Слободен Печат - 06.09.2020

Во изминативе десетина дена Град Скопје започна реконструкции на шест сообраќајници, што разбирливо предизвикува нервоза кај граѓаните поради отежнатото одвивање на сообраќајот. Во моментов се работи втората фаза од обновата на улицата „Лазар ...

Град Скопје: Користете алтернативни рути додека се реконструира булеварот „Александар Македонски“

Фокус - 06.09.2020

Град Скопје информира дека е во тек голема градежна офанзива за изградба и реконструкција на градските улици, па поради тоа граѓаните да ги користат алтернативните приоди и сообраќајници за влез во градот, пред сè поради големата реконструкција на ...

Нервозни возачи му свиреа на Шилегов – летото заврши, па почна реконструкцијата на најфрекфентниот булевар

ТВ21 - 05.09.2020

„Иако реконструкција на вакви главни сообраќајници се врши во лето кога е помала фрекфекцијата на возилата Град Скопје и општина Гази Баба одлучија работите да ги почнат на крајот на летото.

Општина Аеродром 4 месеци ќе ги реновира паркинзите и сервисните улици долж булеварот Јане Сандански

Сакам да кажам - 05.09.2020

Општина Аеродром денеска почна со градежни работи за реконструкција на паркинзите долж булеварот Јане Сандански. Вкупната површина е 36 илјади квадратни метри, а како што кажа градоначалникот Златко Марин, во 4 фази ќе се реконструираат сите ...

ВИДЕО: Почна реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ на источниот влез во Скопје

А1 On - 05.09.2020

Град Скопје почна реконструкција на булеварот „Александар Македонски“ во општина Гази Баба во делот на источниот влез во главниот град, откако минатата година беше реконструиран и западниот.

(ВИДЕО) Јанчева: Локалната и градската власт предводени од СДСМ интензивно инвестираат во инфраструктурата во Општина ...

iPortal - 05.09.2020

Единиците на локалната самоуправа на Град Скопје и Општина Аеродром, предводени од СДСМ и коалицијата во континуитет инвестираат во унапредување на сообраќајната инфраструктура во нашата општина, изјави за медиумите Љубица Јанчева, претседателката ...

Велосипедски патеки на булеварот Александар Македонски

Скопје инфо - 05.09.2020

Екипите на Град Скопје денеска почнаа градежни активности за реконструкција на булеварот Александар Македонски во Гази Баба, на потегот од крстосницата со улица 16-та Македонска бригада до пешачкиот мост пред клучката кај Хиподром, која го поврзува ...