TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Промена во последен момент: Позната замената за Букер на Олстарот

СуперСпорт - 06.03.2021

Девин Букер требаше да го замени повредениот Ентони Дејвис на Олстар натпреварот, но ниту тој нема да може да настапи од истата причина. Американските медиуми објавија дека Букер го повредил коленото и нема да може да настапи утре вечер во ...

Кој чека, ќе дочека: После 14 години, доби шанса за настап на НБА Ол стар

Дерби - 06.03.2021

НБА Ол стар викендо ќе се одржи во уникатни и поинакви услови од било кога поради пандемијата со коронавирусот, а во пресрет на големото случување, пристигна уште едно официјално откажување.

Конли конечно ја дочека својата шанса, ќе го замени Букер на „Ол-старот“

Gol.mk - 06.03.2021

Искусниот плејмејкер Мајк Конли од редовите на Јута Џез ќе биде дел од „Ол-стар“ натпреварот во Атланта. Организаторот на игра ќе го замени Девин Букер кој немаше среќа и се повреди во последен момент.

Последно делче во шампионскиот мозаик – Грифин во Бруклин Нетс

Точка - 06.03.2021

Кошаркарот на Детроит Пистонс, Блејк Грифин, се наоѓа пред трансфер во Бруклин Нетс. Грифин го раскина договорот со Пистонс и стана ограничено слободен агент, негова цел е да потпише за тим кој ќе се бори за шампионскиот прстен.

Кој чека ќе дочека: Во својата 14-та сезона во НБА кошаркарот на Јута прв пат повикан на ол-стар викендот

Дриблинг - 06.03.2021

Старата народна „кој чека ќе дочека“ му се случи на кошаркарот Мајк Конли, кој со своите 33 години ќе дебитира на ол стар викендот. Тој доаѓа како Атланта како замена за 24 годишниот Девин Букер.

Букер отпадна, Конли дебитира на Ол Стар по 14 одиграни сезони

Спортклуб - 06.03.2021

Девин Букер неочекувано влезе на листата на оние кои ќе играат на НБА Ол Стар натпреварот по повредата на Ентони Дејвис, но најдобриот играч на Феникс немаше среќа да заигра во дуелот на најквалитетните кошаркари на планетата.

Блејк Грифин е слободен играч, на повидок е нов дрим-тим

Спортклуб - 06.03.2021

Некогаш најатрактивниот играч во НБА лигата денеска го раскина договорот со Детроит Пистонс и е слободен во изборот на нова екипа каде ќе ја продолжи кариерата. Ваков епилог беше најавен минатиот месец кога франшизата од Мичиген објави дека Блејк ...

“Атомски напад“: Уште една мега ѕвезда доаѓа во Бруклин Нетс

SportMedia - 06.03.2021

Дали Бруклин Нетс ќе бидат најголем и апсолутен фаворит за титулата во НБА? Ако се остварат најавите, а тие велат дека фантастичниот Блејк Грифин би можел да им се придружи на Дурент, Ирвинг и Харден и со тоа би се создал “тим од соништата“, така ќе ...

Конли е замената за Букер на Ол стар натпреварот

MTM - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута Џез, 33-годишниот Мајк Конли, прв пат во кариерата ќе се игра на Ол стар натпреварот. Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, го повика Конли, откако поради повреда на коленото од Ол старот се откажа кошаркарот на Финикс Санс, Девин ...

Мајк Конли ќе настапи на НБА олстарот како замена за Девин Букер

Sport 1 - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута џез, Мајк Конли е замената за повредениот Девин Букер на олстар натпреварот што ќе се одржи во недела во Атланта. Ветеранот за прв пат во својата 14-годишна НБА-кариера ќе настапи на натпреварот меѓу најголемите ѕвезди во лигата.

Мрежичките се полнат со Ол-стар ѕвезди, во Бруклин доаѓа и Блејк Грифин

Спортманија - 06.03.2021

Крилото на Детроит се договори да биде ослободен од обврските веќе од утре и топ-фаворит за нова дестинација му е тимот каде играат големите ѕвезди Дурант, Ирвинг и Харден Блејк Грифин се одоговори со челниците на Детроит пистонс да си замине од ...

Конли ќе го замени Букер на НБА „Ол-стар“ натпреварот

Опсервер - 06.03.2021

– Кошаркарот на Јута џез, Мајк Конли, ќе го замени членот на Феникс санс, Девин Букер во составот на Кевин Дурент за „Ол-стар“ натпреварот во НБА, соопштено е на официјалниот Твитер на лигата.

Бруклин подготвува уште една НБА „бомба“: Нетси се сериозни во намерата да станат шампиони!

Дерби - 05.03.2021

Блејк Грифин денеска го раскина договорот со Детроит Пистонс откако на изминатите десет натпревари не одигра ниту една минута, но неколку часа по потврдата на оваа вест, се појавија сериозни гласини од страна на најпознатите новинари во Америка.

Грифин спогодбено раскина со Детроит: Следна дестинација - Бруклин?

Sport 1 - 05.03.2021

Блејк Грифин денеска се договори за прекин на соработката со Детроти пистонс, односно тимот ги откупи последните 18 месеци од неговиот договор. Поранешниот олстар играч сега е слободен агент и може да потпише со било кој тим во лигата.

Блејк Грифин ги напушти Детроит Пистонс

Sport M - 05.03.2021

Блејк Грифин повеќе не е играч на Детроит Пистонс. Шесткратниот играч на Ол Стар се согласи на откуп на договор со тимот од Детроит и од денес е слободен играч. Грифин нема да биде долго време без тим.

Блејк Грифин си замина од Детроит

Курир - 05.03.2021

Американскиот кошаркар Блејк Грифин повеќе не е играч на Детроит Пистонс. Шесткратниот играч на Ол-Стар натпреварите се согласи на откуп на договор со тимот од Детроит и од денес е слободен играч. Грифин нема да биде долго време без тим.

Конли ќе го замени Букер на НБА „Ол-стар“ натпреварот

Сител - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута џез, Мајк Конли, ќе го замени членот на Феникс санс, Девин Букер во составот на Кевин Дурент за „Ол-стар“ натпреварот во НБА, соопштено е на официјалниот Твитер на лигата.

Конли ќе го замени Букер на „Ол-стар“ мечот

Курир - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута џез, Мајк Конли, ќе го замени кошаркарот на Феникс Санс, Девин Букер во составот на Кевин Дурент за „Ол-стар“ натпреварот на НБА лигата, соопштено е на официјалниот Твитер .

Конли е замената за Букер на Ол стар натпреварот

Точка - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута Џез, 33-годишниот Мајк Конли, прв пат во кариерата ќе се игра на Ол стар натпреварот. Комесарот на НБА лигата, Адам Силвер, го повика Конли, откако поради повреда на коленото од Ол старот се откажа кошаркарот на Феникс Санс, Девин ...

Конли ќе го замени Букер на НБА „Ол-стар“ натпреварот

MakPress - 06.03.2021

Кошаркарот на Јута џез, Мајк Конли, ќе го замени членот на Феникс санс, Девин Букер во составот на Кевин Дурент за „Ол-стар“ натпреварот во НБА, соопштено е на официјалниот Твитер на лигата.

ЛА Клиперси со трет пораз по ред, нова победа на Денвер

Нетпрес - 05.03.2021

Екипата на ЛА Клиперс загуби на гостувањето кај Вашингтон визардс со 119:117 со што дојде до третиот пораз во низа. Тоа за клуперси е најлошата серија сезонава, а поради тие лоши резултати тимот падна од втората позицвија во Западната конференција ...