TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Колку вреди опремата на Ѓоковиќ со која ќе настапи на Вимблдон

Фактор - 25.06.2022

Најпрестижниот светски тениски турнир, Вимблдон е во фокусот, се очекува евентуално финале меѓу Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал. Пред почетокот на стартот на најважниот Гренд слем во годината, во фокусот се разни „теми“, една од нив е колку чини ...

Ноле се подготвува за Вимблдон – колку му чини опремата која ја носи?

Gol.mk

Медведев ги стави во прв план Ѓоковиќ и Надал, ама и издвои едно друго име: Тој игра на високо ниво

Дерби

„Надал може да стигне до календарски слем“

Екипа

Вимблдон ќе остане и без шампионката од УС Опен?

SportMedia

Тениските фанови бараат да му биде дозволено на Ѓоковиќ да игра на УС Опен

Слободен Печат

Обложувалниците го кажаа своето, избран првиот фаворит на Вимблдон

Спортклуб

Вечер Прес Спортманија Дерби Gol.mk Спортклуб Спортманија Спортклуб Вечер Прес

Скандал на турнирот во Истбурн: Опљачкани хотелските соби на двајца тенисери

Кајгана - 24.06.2022

АТП турнирот во Истбурн никогаш не бил меѓу најсилните и најелитните, но секогаш го привлекувал вниманието на најдобрите светски тенисери бидејќи се игра во еден од најпрестижните туристички центри во Англија.