TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новото чудовиште од Samsung, серијата Galaxy S23 ќе го добие првиот модел на издржливо стакло „Gorilla Glass Victus“

Порта - 29.01.2023

Samsung беше првиот што ги претстави телефоните со Gorilla Glass Victus, а серијата Galaxy S22 на компанијата беше првата што го имплементира подобреното стакло Victus+. Сега историјата се повторува.

Како изгледаат видеaтa и фотографиите создадени со „Galaxy S23 Ultra“?

Канал5 - 28.01.2023

Едвардс Урбина веќе некое време објавува видео клипови и фотографии создадени со телефонот „Samsung Galaxy S23 Ultra“. Серијата „Samsung Galaxy S23“ официјално ќе биде претставена на 1-ви февруари, а во последните недели се појавија бројни протечени ...

Серијата Samsung Galaxy S23 ќе користи изменета верзија на најмоќниот чипсет

USB - 28.01.2023

Изменетата верзија на чипсетот Snapdragon 8 Gen 2, наводно, ќе биде произведена од TSMC и треба да пристигне со поголем такт на главното јадро и подобра оптимизација за телефоните на Samsung.

Серијата Samsung Galaxy S23 прва го добие новото стакло Gorilla Glass Victus 2

Кајгана - 28.01.2023

Samsung прв ги претстави мобилните телефони со Gorilla Glass Victus стакло, неговата серија Galaxy S22 беше првата што го имплементира подобреното Victus+ стакло, а сега историјата се повторува.