TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Motorola Moto G8 Power Lite излезе официјално со батерија од 5000mAh

Телефони.мк - 04.04.2020

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite со 6.5-инчен LCD дисплеј, 720x1600 HD+ резолуција и 5000mAh батерија. Со тоа се овозможува долготрајна батерија од три дена, така тврди производителот.

Motorola го претстави Moto G8 Power Lite телефонот

USB - 03.04.2020

По неколку најави, Motorola официјално го претстави својот паметен телефон Moto G8 Power Lite, кој доста личи на основниот Moto G8 Power модел, но според некои карактеристики се позиционира во нешто пониската класа.