TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ГАЛЕРИЈА) Кумановци ги наполнија маркетите пред да почне 56-часовниот полициски час

360 степени - 03.04.2020

Одлуката која ја донесе Влада полицискиот час во Куманово да почне вечерва во 21 часот и да трае до 5 часот во понеделник, ги затекна кумановци. Од Владата одлуката ја соопштија во 17 часот попладне, а жителите на Куманово побрзаа во неколкуте часа ...

Со Редици пред маркетите Куманово го чека тридневниот полициски час

Сакам да кажам - 03.04.2020

Редици пред маркетите, месарниците и аптеките се создадоа попладнево, откако Владата прогласи 24-часовен полициски час за време на викенд во Куманово. Градот и улиците беа блокирани и од автомобили од приградските населби, кои дојдоа да набават ...

Редици пред маркетите во Куманово

Телма - 03.04.2020

Откако Владата воведе полициски час во текот на целиот викенд во Куманово, жителите во брзање се обидуваат да ги набават потребните продукти и намирници потребни за нормално функционирање во наредните два и пол дена.

Редици во маркетите во Куманово по воведениот полициски час

Н.Македонија - 03.04.2020

Продолжениот полициски час во Куманово за време на викендов, кој ќе трае од вечерва од 21 часот до 05 часот во понеделник, меѓу граѓаните внесе паника, а улиците во градот веднаш беа преплавени од колони автомобили.

По најавата за полициски час: Кумановци навалија во маркетите

Република - 03.04.2020

Откако Владата објави дека вечерва почнува полициски час во Куманово жителите навалија во маркетите да ги обезбедат потребните намирници за викендот. Редици пред продавниците и купување на потребните прехрамбени артикли кои ќе треба да ги издржат до ...

Редици пред секој маркет во Куманово (ФОТО)

Кумановски м. - 03.04.2020

Одлуката за 24-часовен карантин на Куманово предизвика сериозен хаос во градот. Метеж во сообраќајот, долги редици пред скоро секој маркет и аптека. Граѓаните масовно излегоа од домовите да се снабдат со потребните намирници за претстојниот викенд ...

Гужвите од маркетите се преселија онлајн: И пензионерите купуваат од дома, а за нарачка се чека пет дена

Слободен Печат - 03.04.2020

Ако до неодмна во супермаркетите беше забележително зголемен бројот на купувачи, деновиве продавниците се речиси празни. Редиците на каса се намалени, но за сметка на тоа, сепак, пред одредени маркети има редици за влез.

По одлука за 24-часовен карантин редици пред секој маркет во Куманово

ММС - 03.04.2020

Одлуката за 24-часовен карантин на Куманово предизвика сериозен хаос во градот. Метеж во сообраќајот, долги редици пред скоро секој маркет и аптека. Граѓаните масовно излегоа од домовите да се снабдат со потребните намирници за претстојниот викенд ...