TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп знае само едно сигурно име за утрешниот дуел со Челси

Спортклуб - 25.09.2018

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп во најавата за утрешниот дуел со Челси од Карабаро купот најави само едно сигурно има – тоа е голманот Симон Мињоле, кој ќе го замени Бразилецот Алисон Бејкер, – Мињоле ќе го почне дуелот и тоа е единствениот ...

Клоп ја оцени програмата на Ливерпул како „невозможна“

А1 On - 25.09.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ја нарече „невозможна“ програмата на тимот во следните 12 дена. Циклусот натпревари за „црвените“ стартува утревечер со дуелот против Челзи од 3-тото коло во Лига Купот.

Гвардиола потсети на главната цел на Сити сезонава

Дерби - 24.09.2018

Манчестер Сити сигурно ќе биде во игра за повеќе трофеи до крајот на оваа сезона, но менаџерот Пеп Гвардиола на денешната прес-конференција потсети дека англискиот првак има една основна амбиција.

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

А1 On - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. – Нашата главна цел е шампионатот. Кога ќе видам некои тимови, на пример како Барселона, Баерн и Јувентус, ...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

MTM - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот ...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Локално - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. – Нашата главна цел е шампионатот. Кога ќе видам некои тимови, на пример како Барселона, Баерн и Јувентус, ...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Независен - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. - Нашата главна цел е шампионатот. Кога ќе видам некои тимови, на пример како Барселона, Баерн и Јувентус, ...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Курир - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. – Нашата главна цел е шампионатот. Кога ќе видам некои тимови, на пример како Барселона, Баерн и Јувентус, ...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Sport M - 24.09.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одбраната на титулата во Премиер лигата останува најважната задача пред неговиот тим. – Нашата главна цел е шампионатот. Кога ќе видам некои тимови, на пример како Барселона, Баерн и Јувентус, ...

Сити не се пали на Лигата на шампиони

Вечер - 25.09.2018

Менаџерот на актуелниот шампион во англиската Премиер лига, Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, откри дека одбраната на титулата во домашниот шампионат останува најважната задача пред неговиот тим. Нашата главна цел е шампионатот.