TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Саркози проговори за тешките обвинувања: Таа клевета го претвори мојот живот во пекол

Точка - 22.03.2018

Саркози кој што е на мета на критики затоа што во 2007-ма година го пречекал Гадафи, тврди дека неговите проблеми започнале во 2011-та година затоа што им бил домаќин на либиските бунтовници и станал еден од главните заговорници на кампањата под ...

Саркози: Јас сум жртва на клевети

Deutsche Welle - 22.03.2018

Францускиот екс-претседател, обвинет за корупција, преминува во контраофанзива и тврди дека судството врши негово оцрнување без да има цврсти докази против него. . Од 2011. година наваму, „овие клевети ми го претворија животот во пекол“, се вели во ...

Саркози: Животот ми се претвори во пекол

Канал5 - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози пред судиите изјави дека тие кои против него покренале формална истрага за нелегално примање на пари од Либија за кампањата во 2007 година се служеле со лаги и оти животот му го претвориле во “пекол“, ...

Саркози тврди дека нема докази за обвинувањата против него

Р.С.Европа - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози ги отфрли обвинувањата дека прифатил милиони евра за нелегално финансирање на неговата кампања од либискиот диктатор Моамер Гадафи. „Јас сум обвинет без никакви физички докази“, рекол Саркози на ...

Саркози: Животот ми е претворен во пекол

Фокус - 22.03.2018

Поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози, изјави дека судските истражители кои покренаа истрага против него по основ на илегално финанасирање на предизборната кампања од 2007 година, му го претвориле животот во пекол.

Саркози: Животот ми стана пекол

Макфакс - 22.03.2018

Поранешниот претседател на Франција, Николас Саркози изјавил дека обвинувањата за финансирања на неговата кампања во 2007-та година од тогашниот либиски претседател Моамер Гадафи, му го направиле животот пекол, објави Би-Би-Си.

Саркози: Животот ми се претвори во пекол поради парите на Гадафи

Нетпрес - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател, Никола Саркози на судиите кои ја водат истрагата против него за нелегално финансирање на изборната кампањата во 2007 година им рекол дека се лажни обвинувањата оти примил пари од Либија и дека тоа му го претворило ...

Саркози: Животот ми е претворен во пекол

Кајгана - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател, Никола Сакрози, изјави за судиите кои против него отворија формална истрага, дека обвиненијата околу нелегално примање на пари од Либија за неговата политичка кампања од 2007 година, се лажни и дека му го ...

Покренато обвинение против Саркози

Курир - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Саркози пуштен на слобда, но тука е крајот на добрите вести за поранешниот француски претседател

Точка - 22.03.2018

Саркози демантирал дека незаконски била финансирана неговата кампања и ги отфрлил информациите за финансирањето од Либија, сето тоа опишувајќи го како „гротескно“. Поранешниот француски претседател Николас Саркози е обвинет во средата навечер во ...

Саркози обвинет за нелегално финансирање од Либија за кампањата во 2007

МКД - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет ноќеска во рамки на истрагата за либиското финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавуваат француски судски извори.

Саркози пуштен од притвор и обвинет за нелегално финансирање на претседателската кампања

Нетпрес - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Николас Саркози е пуштен од притвор во средата откако иследниците го завршија неговиот распит во врска со илегалното финансирање на неговата претседателска кампања со либиски пари и против него е подигнато обвинение ...

Заврши распитот на Саркози за милионите земени од Гадафи

Канал5 - 21.03.2018

Француските истражни органи го завршија распитот на поранешниот претседател Николас Саркози. Судиите треба да донесат одлука за поведување формална истрага за обвинувањата во врска со илегалното финансирање на неговата кампања со пари од поранешниот ...

Како Саркози добил 50 милиони евра од Гадафи?

Кумановски м. - 22.03.2018

loading... Поранешниот лидер на Франција приведен е во париз затоа што од либискиот лидер во 2007. година добил огромни пари за својата претседателска кампања, а два дена подоцна покренато е обвинение и судска истрага.

Заврши распитот на поранешниот француски претседател Саркози

Локално - 21.03.2018

Француските истражители го завршиле распитот на поранешниот француски претседател Франсоа Саркози и сега судиите треба да одлучат дали да започнат официјална истрага за наводите за нелегално финансирање на негова предизборна кампања, јавија некои ...

Детали за апсењето на Саркози

Пулс24 - 21.03.2018

Француската полиција денеска го приведе на распит поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози во рамки на истрагата за илегално финансирање на неговата предизборна кампања. Како што јави АФП, истрагата се води околу сомнежите дека за време ...

Саркози во притвор поради корупција...

Н.Македонија - 21.03.2018

Бившиот француски претседател се товари за нелегално финансирање на неговата изборна кампања во 2007 година, со пари од ултрабогатата Лилијан Бетанкур, а наводно и со донации од тогашниот либиски лидер Моамер Гадафи Поранешниот француски претседател ...

Саркози втор ден на распит

Р.С.Европа - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози втор ден по ред е на распит поради наводите дека за неговата кампања во 2007 година добил финансиски средства од либискиот диктатор Моамер Гадафи.

Саркози втор ден на испитување

Кајгана - 21.03.2018

Поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози, веќе втор ден е на испитување во полицијата поради тврдења дека неговата кампања во 2007 година ја финансирал Гадафи. Саркози утрово излегол од својата куќа во Париз заедно со адвокатот, со кој ...

Саркози повторно на распит

Курир - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Најверојатно Саркози е ослободен

Локално - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози, кој вчера беше ставен под стража, најверојатно е ослободен. Синоќа , два темни автомобили ја напуштија владата, каде што Саркози беше повикан да го разгледа случајот на Либија за правење пари за ...

Животот ми е претворен во пекол

Тера - 22.03.2018

Поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози, изјави дека судските истражители кои покренаа истрага против него по основ на илегално финанасирање на предизборната кампања од 2007 година, му го претвориле животот во пекол.

Саркози ги негира обвинувањата за тајно финансирање од Либија

Нетпрес - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека обвинувањата оти примал тајни финансиски средства од Либија за својата предизборна кампања во 2007 се лажни, а од неговиот живот ...

Дали Гадафи ја финансирал кампањата на Саркози?

Либертас - 20.03.2018

Дали режимот на поранешниот либиски диктатор Моамер ал-Гадафи помогнал во финансирањето на претседателската кампања на Никола Саркози пред 11 години? Француските власти одамна го истражуваат случајот, пишува Дојче веле .

Покренато обвинение против Саркози

Сител - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Заврши распитот на поранешниот француски претседател Саркози...

Н.Македонија - 21.03.2018

Заврши распитот на поранешниот француски претседател Саркози Француските истражители го завршиле распитот на поранешниот француски претседател Франсоа Саркози и сега судиите треба да одлучат дали да започнат официјална истрага за наводите за ...

Саркози повторно на распит кај антикорупционерите

24 Вести - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Саркози: Животот ми се претвори во пекол

Слободен Печат - 22.03.2018

По покренатата истрага против него, поранешниот претседател на Франција, Никола Саркози, изјавил дека сите обвинувања се лажни и дека му го претвориле животот во пекол. По два дена поминати на распит, истражителите му соопштиле на поранешниот ...

Саркози ги негира обвинувањата за тајно финансирање од Либија

Алсат-М - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека обвинувањата оти примал тајни финансиски средства од Либија за својата предизборна кампања во 2007 се лажни, а од неговиот живот ...

Покренато обвинение против Саркози

ТВ21 - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Заврши распитот на поранешниот француски претседател Саркози

Сител - 21.03.2018

- Француските истражители го завршиле распитот на поранешниот француски претседател Франсоа Саркози и сега судиите треба да одлучат дали да започнат официјална истрага за наводите за нелегално финансирање на негова предизборна кампања, јавија некои ...

Саркози повторно на распит кај антикорупционерите

Орбис - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Саркози ги негира обвинувањата за тајно финансирање од Либија

еМагазин - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека обвинувањата оти примал тајни финансиски средства од Либија за својата предизборна кампања во 2007 се лажни, а од неговиот живот ...

Подигнато обвинение против Саркози

А1 On - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Саркози повторно на распит

Нетпрес - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Саркози: Лажните обвиненија направија „пекол“ од мојот живот...

Н.Македонија - 22.03.2018

Саркози: Лажните обвиненија направија „пекол“ од мојот живот Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека обвинувањата оти примал тајни финансиски средства од Либија за ...

Подигнато обвинение против Саркози

Независен - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Гадафи во куфери му испратил 50 милиони евра - Саркози и денеска на испитување

Press24 - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Саркози ги негира обвинувањата за тајно финансирање од Либија

Алфа - 22.03.2018

Тие обвинувања направија пекол од мојот живот од 11 март 2011 година, ја пренесува „Ла Фигаро“ изјавата на 63-годишниот Саркози. Поранешниот француски претседател Никола Саркози им порача на судиите кои наредија полициска истрага против него, дека ...

Подигнато обвинение- Саркози е обвинет!

Локално - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Саркози повторно на распит

Точка - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Подигнато обвинение против Саркози

Алсат-М - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Саркози повторно на распит кај антикорупционерите

Алсат-М - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Подигнато обвинение против Саркози

CivilMedia - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Гадафи во куфери му испратил 50 милиони евра – Саркози и денеска на испитување

МК News - 21.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на неговата претседателска кампања во 2007 година од Либија за време на Моамер Гадафи, јави АФП.

Подигнато обвинение против Саркози...

Н.Македонија - 22.03.2018

Подигнато обвинение против Саркози Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се ...

Саркози повторно на распит кај антикорупционерите

Алфа - 21.03.2018

Саркози пристигна околу осум часот во канцеларијата на антикорупционерите во Нантер, близиу Париз заедно со адвокатот. Поранешниот француски претседател Никола Сакрози повторно е денеска на распит во рамки на истрага за сомневања за финансирање на ...

Подигнато обвинение против Саркози

Правдико - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за либиско финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, јавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.

Подигнато обвинение против Саркози

24 Вести - 22.03.2018

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е обвинет во рамки на истрага за нелегално финансирање на неговата изборна кампања за претседателските избори во 2007 година, објавија француски медиуми повикувајќи се на судски извори.