TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван и во охридскиот и преспанскиот регион

ТВ21 - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Утрово почувствуван земјотрес во близина на Скопје

Сител - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, на состаници во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 ...

Слаб земјотрес во југозападните делови од Македонија, епицентарот во Албанија

+инфо - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Почувствуван земјотрес во Македонија утрово

Press24 - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 часот и 30 ...

Земјотрес во близина на Скопје

Макфакс - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се ...

Утрово почувствуван земјотрес во близина на Скопје

Скопје24 - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, на состаници во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 ...

Утрово земјотрес во Албанија, почувствуван и кај нас

Скопје1 - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, утринава 08.04.2020 година во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чиj епицентар се наоѓа 155 km југозападно од Скопје во соседна Република Албанија, а потекнува од пограничното ...

Земјотрес утрово го стресе Скопје

Курир - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Македонија, на состаници во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 часот и 30 минути, ...

Земјотрес во близина на Скопје

MTM - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се ...

Земјотрес почувствуван во југозападна Македонија, епицентарот во Албанија

ТВ21 - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес во Албанија од 3,7 степени ја стресе и Македонија

Фокус - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Почувствуван земјотрес во југозападните делови на Македонија, епицентарот во Албанија

Опсервер - 08.04.2020

Скопје, 8 април 2020 () – Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според ...

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија

Слободен Печат - 08.04.2020

Земјотресот, како што соопштија од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, се случил во 6.30 часот, на 155 километри југозападно од Скопје. Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е ...

Почувствуван земјотрес во југозападните делови на С. Македонија, епицентарот во Албанија

Либертас - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес во близина на Скопје

24Инфо - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се ...

Земјотрес во Албанија, почувствуван во југозападните делови на Македонија

МКД - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес во близина на Скопје

Точка - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се ...

Утрово почувствуван земјотрес во Македонија

Скопје инфо - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 часот и 30 ...

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија, епицентарот во Албанија

Канал5 - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Земјотрес со епицентар во Албанија почувствуван во Македонија

еМагазин - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Почувствуван земјотрес во југозападните делови на С. Македонија

А1 On - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почувствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес од АЛбанија, почувствуван и во Македонија

Независен - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Алсат-М - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотресот од Корча утрово почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Тера - 08.04.2020

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава 08.04.2020 година во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се наоѓа 155 км југозападно од Скопје во соседна Република Албанија, а потекнува од ...

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија, епицентарот во Албанија

Нетпрес - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес во близина на Скопје

Centar - 08.04.2020

Телеметриската сеизмолошка мрежа со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, утринава во 06 часот и 30 минути, регистрира земјотрес чии епицентар се ...

Почувствуван земјотрес во Македонија

Локално - 08.04.2020

Земјотресот, како што соопштија од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, се случил во 6.30 часот, на 155 километри југозападно од Скопје. Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е ...

Почувствувам земјотрес во југозападните делови на Македонија, епицентарот во Албанија

MakPress - 08.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Тлото не се смирува: Земјотрес почувствуван и во охридскиот и преспанскиот регион

Press24 - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван и во охридскиот и преспанскиот регион

Телма - 09.04.2020

Земјотрес со локална магнитуда од 3,7 степени според Рихтер утрово е регистриран во соседна Република Албанија, а е почуствуван од населението во југозападните делови на нашата земја со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка ...

Земјотрес ги разбуди жителите на Корча

24Инфо - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Уште еден земјотрес во Абланија почувствуван и во Македонија

Независен - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Земјотрес со епицентар во Албанија, почувствуван и во Македонија

Сител - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.

Земјотрес почувствуван во Македонија

Скопје инфо - 09.04.2020

Земјотрес со епицентар во близината на албанскиот град Корча се случи утринава во 4:28 часот, а беше почувствуван и во југозападниот дел од Македонија, особено во охридскиот и преспанскиот регион.