TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Слободен Печат - 19.05.2019

(BBC) Холивудската ѕвезда Арнолд Шварценегер бил нападнат на настан во Јужна Африка. Бившиот гувернер на Калифорнија разговарал со фановите на спортскиот настан „Арнолд класик Африка“, кога еден маж го удрил во грбот. Напаѓачот е фатен по инцидентот.

ШВАРЦЕНЕГЕР НАПАДНАТ СО ЛЕТЕЧКИ УДАР НА СПОРТСКИ НАСТАН ВО ЈУЖНА АФРИКА

Сакам да кажам - 19.05.2019

Арнолд Шварценегер им порача на своите фанови дека е добро откако физички беше нападнат на еден настан во Јужна Африка. Седумдесет и едногодишниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија разговараше со фановите за време на спортската манифестација ...

Арнолд Шварценегер физички нападнат во Јужна Африка

OhridNews - 19.05.2019

Популарниот актер и боди-билдер, 71-годишниот Арнолд Шварценегер, доживеа непријатност во текот на посетата на Јужна Африка. Тој без причина беше удрен од непознат напаѓач додека разговараше со обожаватели.

Арнолд Шварценегер нападнат за време на спортски настан во Јужна Африка

Точка - 19.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар, Арнолд Шварценегер, беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигнал во Сандтон за да суди на локален спортски настан. На видео снимката која што ја објави „еНЦА“ се гледа како додека ...

(ВИДЕО) Шварценегер: Сфатив дека ме удриле дури кога го видов видеото

А1 On - 19.05.2019

Американскиот актер Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. Во видеото објавено од на еNCA, Шварценегер, стои и снима деца на спортски настан во Јоханесбург, кога еден човек го удира во грбот.

Го нокаутираше Арнолд Шварценегер (ВИДЕО)

Курир - 19.05.2019

Популарниот американски актер, Арнолд Шварценегер физички беше нападнат за време на еден настан во Јоханесбург. На видео снимката која што ја објави еНЦА се гледа како додека 71-годишниот актер ги снима децата за време на еден спортски настан на во ...

Шварценегер напданат во Јужна Африка (ВИДЕО)

IPON - 18.05.2019

Актерот и неприкосновен јунак, Арнолд Шварценегер, денес беше нaпaднaт во Јужна Африка. Ицнидeнтoт се случил за време на настанот „Арнолд Класик Африка“, спортски настан, каде 71-годишникот беше нaпaднaт од пoзaди грб.

(ВИДЕО) Непознат човек го нападна Шварценегер додека потпишуваше автограми

Скопје1 - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски ...

Шварценегер нападнат од зад грб (ВИДЕО)

+инфо - 18.05.2019

Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок со нозете го удри грбот. Причините за ова однесување се непознати. Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка.

(Видео) Арнолд Шварценегер нападнат во Јужна Африка

Макфакс - 18.05.2019

Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71-годишниот Шварценегер стои и се слика со деца на спортски настан во Јоханесбург, кога ...

(ВИДЕО) Шварценегер физички нападнат во ЈАР

Нетпрес - 18.05.2019

Холивудскиот актер и поранешен гувернер на американската сојуна држава Калифорнија, Арнолд Шварценегер, е физички нападнат во текот на неговиот престој во јужноафриканскиот град Сандтон, објавија локалните медиуми.

(ВИДЕО) Шварценегер нокаутиран од напаѓач кој извикува: „Итно ми треба ламборгини“

Независен - 18.05.2019

Неименуван напаѓач го нападна холивудскиот актер Арнолд Шварценегер во Јужна Африка, каде што актерот беше домаќин на спортски настан. Шварценегер (71) во моментот додека снимаше видеозапис за социјалните мрежи беше нападнат од човек кој му скокна ...

ВИДЕО: Шварценегер „патосиран“ од зад грб

А1 On - 18.05.2019

Познатиот холивудски актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер беше нападнат за време на посетата на Јужна Африка. Во текот на разговорот со луѓето во салата каде се одржуваше манифестација во рамките на Спортскиот фестивал на ...

Непознато момче со удар од зад грб го нападна Арнолд Шварценегер (видео)

Канал5 - 18.05.2019

71 годишниот актер заврши на подот по ударот. Арнолд Шварценегер беше нападнат од зад грб од непознато момче за време на гостувањето во едно училиште во Јужна Африка. Бизарниот момент се случил додека Арнолд се сликал со неговите обожаватели.

(ВИДЕО) Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка

Бриф - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...

Арнолд Шварценегер нападнат во Јужна Африка

Н.Македонија - 18.05.2019

Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, беше нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург. На видеото објавено од медиумската платформа еNCA, се гледа како 71-годишниот Шварценегер стои и се снима на спортски настан во Јоханесбург, кога одеднаш ...

Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка (видео)

Локално - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...

Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка

MTM - 18.05.2019

Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок со нозете го удри грбот. Причините за ова однесување се непознати. Шварценегер стана познат по своите улоги во култните филмови како „Терминатор"; „Командос"; „Се сеќавам на ...

(ВИДЕО) Светот не е сигурно место: Арнолд Шварценегер нападнат од грб во Јужна Африка

Екран - 19.05.2019

„Ви благодарам што се грижите, но нема причина за тоа. Мислев дека толпата ме повлече, што често се случува…“ Американскиот актер, Арнолд Шварценегер, бил нападнат за време на јавен настан во Јоханесбург.

Шварценегер: Не знаев дека сум нападнат. Драго ми е што идиотот не го прекина емитувањето на „Снапчат“

Либертас - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер го коментираше инцидентот што му се случи во Јужна Африка. – Ви благодарам за вашата загриженост, но нема ништо за што да се грижите. Мислев дека толпата ме турка – често се случува.

(ВИДЕО) Шварценегер нападнат во Јужна Африка

Фокус - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...

ВИДЕО: Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка

Либертас - 18.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...

(ВИДЕО) Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка

Опсервер - 19.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...

Шварценегер нападнат со кунг-фу удар во грб во Јужна Африка (видео)

Таратур - 19.05.2019

Славниот холивудски актер и бивш гувернер на Калифорнија, култниот Арнолд Шварценегер, беше нападнат со кунг-фу удар во грбот во Сандтон, Јужна Африка, каде беше поканет да суди на еден локален спортски настан.

(Видео) Маж го нападна Шварценегер со кунг-фу удар во грб

Репортер - 19.05.2019

Холивудскиот глумец и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, беше нападнат со кунг-фу удар во грбот во Сандтон, Јужна Африка, каде беше поканет да суди на локален спортски настан.

Арнолд Шварценегер нападнат на спортски настан во Јужна Африка (видео)

MakPress - 19.05.2019

Познатиот бодибилдер, актер и политичар Арнолд Шварценегер беше нападнат во Јужна Африка. 71-годишниот Американец пристигна во Сандтон за да суди на локален спортски настан. Додека тој потпишува автограми, непознат човек се стрча зад него и во скок ...