TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неочекувани и помалку познати факти за СЛАНИНАТА

Курир - 30.09.2022

Доколку мислите дека знаете се за овој сувомесен производ, размислете малку подобро. Во продолжение прочитајте ги 7-те факти за сланината кои може ќе ве изненадат. Лечи мамурлук Британски истражувачи од универзитетот во Њукасл го поврзале ...

(Видео) Предлог ручек за денеска: Мек компир со крцкава сланина од рерна

Точка - 30.09.2022

Компирот од рерна е многу благородно јадење бидејќи заситува и сите го обожуваат, од најмладите до најстарите членови на семејството. Потребни состојки: - 1,5 килограми исчистени компири - 2-3 главици кромид - 250-300 грама исечкана сланина - 1 крем ...

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: “Сармички“ од модар патлиџан

Pedijatar.mk - 30.09.2022

Искористете го периодот на модар патлиџан и подговете го овој вкусен оброк во кој со сигурност ќе уживаат и децата. Потребно: За доматниот сос: Подготовка: Модриот патлиџан се сече на ленти, се реди во тавче на хартија за печење, се посолува и се ...