TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фон дер Лајен стигна во Софија, утре со Пендаровски, Мицотакис и Радев го отвора интерконекторот за гас меѓу Бугарија и ...

Слободен Печат - 30.09.2022

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен вечерва допатува во Софија по повод претстојното пуштање во употреба на меѓусистемската гасна врска Грција-Бугарија, објави Претставништвото на Европската Комисија во Бугарија.

Пендаровски утре на работна средба во Бугарија

Курир - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре – 1 октомври 2022 година, сабота, во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор ...

Пендаровски утре во Софија: Тет а тет средба со Румен Радев и Урсула фон дер Лајен, ќе го посети и местото каде ...

4NEWS - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски утре е во посета на Софија каде што ќе присуствува на официјалното отворање на гасниот интерконектор Грција – Бугарија кој ја поврзува мрежата за пренос на природен гас на Грција во близина на градот ...

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Опсервер - 30.09.2022

– Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Канал5 - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Бугарија, Румен Радев, утре - 1 октомври 2022 година, сабота, во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор ...

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Zoom - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски утре во работна посета на Софија

Слободен Печат - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

24Инфо - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски утре во Софија на отворањето на гасниот интерконектор Грција-Бугарија

МКД - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Lider - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски заминува за Софија на средби со Радев и Фон дер Лајен

Локално - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре – 1 октомври 2022 година, сабота, во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор ...

Пендаровски утре оди во Бугарија

Независен - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски утре во Софија на отворањето на гасниот интерконектор Грција-Бугарија

Фокус - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Пендаровски утре во Софија на отворањето на гасниот интерконектор Грција-Бугарија

Либертас - 30.09.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Република - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре – 1 октомври 2022 година, сабота, во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор ...

Претседателот Пендаровски во работна посета на Република Бугарија

Пулс24 - 30.09.2022

Претседателот Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре – 1 октомври 2022 година, сабота, во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор ...

Пендаровски во Софија, ќе присуствува на свеченото отварање на интерконекторот меѓу Бугарија и Грција

MakPress - 01.10.2022

Претседателот на државата Стево Пендаровски, на покана на претседателот на Република Бугарија, Румен Радев, утре во Софија ќе присуствува на церемонијата по повод почетокот на комерцијалната работа на гасниот интерконектор Грција – Бугарија.