TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Сообраќајна несреќа на „Рузвелтова“, две лица пренесени на Ургентен

А1 On - 14.10.2020

На булеварот „Франклин Рузвелт“ во центарот на Скопје дојде до сообраќајна несреќа откако се судрија два автомобила, „Опел“ и „Цитроен“. Во сообраќајната несреќа повредени биле две лица кои веднаш биле пренесени на Ургентниот центар во Скопје.

Хаос на Рузвелтова: Тешка сообраќајка, уништени две возила, има и повредени

Локално - 14.10.2020

Попладнево се случи сообраќајка во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов во која две лица имаат тешки телесни повреди и се пренесени на клинички, пренесува Сител .

Сообраќајка во Скопје - двајца се повредени

Фактор - 14.10.2020

Двајца се повредени во тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“ во Скопје. Возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Тешка несреќа на Рузвелтова: Пијан возач со возило удрил во друг автомобил, па во дрво

Press24 - 14.10.2020

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, објави Сител . Според сведоштво на очевидци за Сител, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Двајца повредени во сообраќајка на Рузвелтова

Сител - 14.10.2020

Две лица со тешки телесни повреди се пренесени на клинички, по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. - Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел.

Автомобил удри во дрво на „Рузвелтова“

ТВ21 - 14.10.2020

Сообраќаја несреќа се случила попладнево на улицата Рузвелтова, каде што автомобил удри во дрво, пренесува 24Инфо. Порталот пренесува дека на возачот веројатно му се слошило, по што изгубил контрола и удрил во дрво.

(Фото) Двајца повредени во сообраќајката на Рузвелтова

24Инфо - 14.10.2020

Две лица се тешко повреди по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. – Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел.

Тешка сообраќајка: Попладнево автомобил се заби во дрво на Рузвелтова во Скопје

Либертас - 14.10.2020

Порталот Денешен објави фотографии испратени од читател од сообраќајка која попладнево се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Според фотографиите станува збор за тешка сообраќајка, возачот бил пренесен во болница, но официјална потврда за тоа ...

Две лица на Ургентен, полицијата на терен – детали за судирот на „Рузвелтова“

Република - 14.10.2020

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички ...

Пијан возач повредил неколкумина на Рузвелтова

Сител - 14.10.2020

Сообраќајна несреќа на раскрсницата помеѓу улиците Франклин Рузвелт и Орце Николов попладнево. Според сведоштво на очевидци, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СКОПЈЕ: Попладнево автомобил се забил во дрво на Рузвелтова

Денешен - 14.10.2020

Читател на Денешен пред малку ни испрати фотографии од сообраќајка која попладнево се случила на улицата Рузвелтова во Скопје. Според фотографиите станува збор за тешка сообраќајка, но официјална потврда се уште ...

(Фото) Автомобил се заби во дрво на Рузвелтова

24Инфо - 14.10.2020

Возач на автомобил е повреден откако се збил во дрво, попладнево во центарот на Скопје, дознава 24 Инфо. Сообраќајната несреќа се случила на улицата Фреклин Рузвелт. Според очевидци, на возачот најверојатно му се слошило и се забил во дрво.

ПИЈАН возач направил карамбол на „Рузвелтова“

Вечер - 14.10.2020

Неколку лица се повредени во сообраќајна несреќа на што попладнево се случила на крстосницата меѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, пренесува „Сител“. Очевидци за телевизијата велат дека возач на автомобил во алкохолизирана состојба ...

ДВЕ ЛИЦА НА УРГЕНТЕН по сообраќајката на „Рузвелтова“

Вечер - 14.10.2020

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје за „Република“, во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички ...

Тешка несреќа на Рузвелтова: Пијан возач со возило удрил во друг автомобил, па во дрво

Centar - 14.10.2020

Сообраќајна несреќа се случила попладнево на крстосницата помеѓу улиците „Франклин Рузвелт“ и „Орце Николов“, објави Сител. Според сведоштво на очевидци за Сител, возач на автомобил во алкохолизирана состојба удрил во друг автомобил.

Двајца повредени во сообраќајка на Рузвелтова

4NEWS - 14.10.2020

Две лица со тешки телесни повреди се пренесени на клинички, по сообраќајната несреќа која попладнево се случи во близина на раскрсницата помеѓу улиците Рузвелтова и Орце Николов. – Во 16:38 пријавена е сообраќајка меѓу автомобил Цитроен и Опел.

(ФОТО) Сообраќајна несреќа на „Рузвелтова“, две лица пренесени на Ургентен

Скопје1 - 14.10.2020

Две лица се пренесени на скопските клиники во Ургентниот центар по несреќата што се случи попладнево во Карпош 1. Како што информираат од СВР Скопје во сообраќајната незгода, која се случила во 16:40 часот, учествувале две патнички возила, „цитроен“ ...