TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меси за прв пат исклучен во дресот на Барселона

24 Вести - 18.01.2021

Црвениот картон што Лионел Меси го доби синоќа во завршните моменти од финалето на шпанскиот Суперкуп е негов прв во 753 одиграни натпревари во дресот на Барселона и вкупно само трет во кариерата.

Меси добива најмалку четири меча суспензија

Екипа - 18.01.2021

Лионел Меси збесна во завршницата од Супер-куп финалето против Атлетик Билбао, удирајќи противнички фудбалер за што заслужено му беше покажан црвен картон. Ова е прво исклучување на аргентинскиот генијалец во дресот на Барселона, а според шпанските ...

Напаѓачот на Атлетик за агресијата и првиот црвен картон на Меси во Барселона: Знам зошто го направи тоа (Видео)

Дерби - 18.01.2021

Асиер Виљалибре се претвори во спасител на Атлетик Билбао во големото Суперкуп финале во регуларниот дел, бидејќи на самиот старт на 90-та минута, одлично го испрати центаршутот на Икер Муниаин и спречи пораз на неговиот тим во дуелот со Барселона.

На Меси му се „смешка“ суспензија и до 12 натпревари (ВИДЕО)

SportMedia - 18.01.2021

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси може да пропушти и до 12 натпревари затоа што удрил намерно противнички фудбалер во глава на вчерашното Суперкуп финале со Атлетик Билбао во Севиља. Инцидентот се случи во последните минути од судиското продолжение ...

(ВИДЕО) Срамен потег на Меси – го чека жестока казна

Спортклуб - 18.01.2021

Барселона синоќа по продолженијата беше поразена од Атлетик Билбао со резултат од 3-2 во рамки од финалето на шпанскиот Супер куп. Од Барселона се очекуваше повеќе, но таа ја пропушти можноста да го освои првиот трофеј сеззонава.

Црвениот картон на Меси против Атлетик Билбао 🎥

Спортски - 18.01.2021

Барселона вчера изгуби од Атлетик Билбао со 3:2. Се очекуваше повеќе од Барселона, но Каталонците пропуштија прилика да освојат трофеј. Лионел Меси не е научен да губи, па во 120 минута намерно удри играч на Атлетик и доби директен црвен картон.

Евроголот на Ињаки Вилијамс ја нокаутира Барселона, Атлетик Билбао е победник на шпанскиот Суперкуп (Видео)

Спортманија - 18.01.2021

Вистинска драма имаше во Севилја, Баскијците израмнија на 2:2 во последен момент, а потоа на сцена стапи челичниот напаѓач на Атлетик со прекрасен гол во продолжението за трет пехар во натпреварувањето за тимот од Билбао Ињаки Вилијамс со еврогол во ...

ВИДЕО: Вилијамс со мајсторија ја „расплака“ Барса и на Билбао му донесе Суперкуп трофеј!

Gol.mk - 17.01.2021

Роналд Куман со една рака го имаше „грабнато“ првиот трофеј како тренер на Барса, но неговите момци тотално потфрлија во клучните моменти од финалето во Суперкупот, откако прокоцкаа водство од 2-1 и по продолженијата заслужено загубија од Атлетик ...

Чудо се случи во Севилја и ја прекина серијата од 753 меча – Меси доби прв црвен картон како играч на Барселона (Видео)

Спортманија - 18.01.2021

Ѕвездата на Каталонците не можеше да го истрпи поразот, го удри со рака Вилјалибре и за првпат во 17-годишната кариера во Барселона е исклучен Лионел Меси прекина една неверојатно убава серија од 753 натпревари без исклучување како играч на ...

Баскија слави: Атлетик Билбао во трилер меч по два часа ѝ го зема Суперкупот на Барса (ВИДЕО)

Sport 1 - 17.01.2021

Баскиската гордост Атлетик Билбао е победник на годишениот Суперкуп на Шпанија откако во трилер меч по два часа фудбал, ја победи Барселона со 3-2 по продолженијата, за буквално да ѝ го земе од рака пехарот во вечерашното финале.

Атлетик ја шокираше Барса во луда завршница, Меси „поцрвене“ по крајно неспортскиот фаул

TopSport - 17.01.2021

Атлетик Билбао е шампион од Суперкупот на Шпанија, откако во Севилја во неверојатна завршница, прво успеа да израмни на 2:2 во 90-тата минута од мечот, за потоа во 97-мата минута од продолжението со фантастичниот гол на Ињаки Вилијамс да го освои ...

Вилијамс ја нокаутираше Барса во финалето, Меси ги загуби нервите и доби црвен картон! (Видео)

Дерби - 17.01.2021

Роналд Куман беше на чекор од освојување на првиот трофеј како тренер на Барселона, но на крајот остана со празни раце откако неговиот тим прими гол во 90-та минута од финалето во Севилја, а потоа прими уште еден во судиското надополнување.

Барса го загуби трофејот од Суперкупот, Меси ги загуби нервите и поцрвене за прв пат по 753 натпревари (ВИДЕО)

24Фудбал - 17.01.2021

Атлетик Билбао славеше во финалето на Суперкупот на Шпанија, „баскијците“ се спасија во последните минути и потоа на продолженија ја добија Барселона со 2-3. Роналд Куман ќе почека на првиот трофеј како тренер на Барселона, моменти ги делеа ...

ВИДЕО: Сензација – ВАР во 90. минута, па пресврт за трофеј и шок за Барселона!

Sport M - 17.01.2021

Фудбалерите на Атлетик Билбао го освоија трофејот во Суперкупот на Шпанија со голема победа над Барселона со 3: 2 по продолженијата. Пораз што Каталонците долго ќе го паметат бидејќи го испуштија трофејот во последните минути од натпреварот.

Инаки Вилијамс го донесе Суперкупот во Билбао, Меси доби црвен картон (ВИДЕО)

SportMedia - 17.01.2021

По третпат во историјата, Атлетик Билбао го освојува шпанскиот Суперкуп. Во финалето во Севиља вечерва, Баскијците се изборија за победа над фаворитот Барселона со 3:2 во дополнителните 30 минути, откако во регуларниот дел средбата заврши нерешено ...

(ВИДЕО) Барса два пати водеше, ама пехарот патува во Баскија

Спортклуб - 17.01.2021

Атлетик Билбао е сензационален освојувач на трофејот во Суперкупот на Шпанија, откако во вечерашното финале ја совлада Барселона по продолженија со 3-2. Каталонскиот гигант два пати имаше водство, во двата случаја со головите на Гризман, но не ...

ВИДЕО: Атлетик Билбао ја шокира Барселона, победи во Суперкупот, Меси доби црвен картон

Дриблинг - 17.01.2021

Атлетик Билбао ја победи Барселона со 3-2 во Суперкупот на Шпанија со супер пресверт по негативата од 2-0, стигна до победа по продолжението откако во регуларните 90 минути средбата заврши 2-2.

Меси е лош губитник – полуде, удри противнички играч и доби црвен картон

Екипа - 17.01.2021

Лионел Меси се почесто ги губи нервите по неуспесите на Барселона, а фрустрациите му кулминираа во финишот од вечерашното финале на Супер-купот на Шпанија против Атлетик Билбао. Каталонскиот гигант беше во негатива од 2-3 во 120.

ВИДЕО: Меси му удри БОКС на ривал и доби прв црвен картон во Барселона!

Gol.mk - 17.01.2021

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ги загуби нервите пред крајот на натпреварот против Атлетик Билбао (2-3) во Суперкупот на Шпанија и доби директен црвен картон поради неспортски потег.

ФОТО: Куман тргнува по првиот трофеј со овие 11 играчи, a Лионел Меси?

Sport M - 17.01.2021

Аргентинецот Лионел Меси се опорави од повредата па се најде во почетниот состав за вечерашната пресметка на Барселона со Атлетик Билбао во финалето на Супер купот на Шпанија. Иако беше под знак прашалник, па медиумите во Каталонија пишуваа дека е ...

Гвардиола се плаши од ПСЖ, сака веднаш да потпише со Меси

Спортски - 17.01.2021

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да биде исплатена откупната клаузула, па Аргентинецот остана на „Камп Ноу“. Поради тоа Меси мораше да остане во Барселона, но бидејќи неговиот договор завршува ...

Не се пропушта шансата за трофеј: Меси стартер против Атлетик!

Спортклуб - 17.01.2021

Иако не играше против Сосиедад, а беше неизвесен и за вечерашниот натпревар, најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси ќе биде во почетната постава на вечерашниот дуел со Атлетик, во финалето од Суперкупот на Шпанија.

Финалето од купот на Шпанија е вечерва: Меси сам одлучува дали ќе настапи

Спортклуб - 17.01.2021

Тренерот на Барселона истакна дека Лео Меси сам ќе одлучи дали ќе биде во состојба да го одигра финалето од Суперкупот во Шпанија против Атлетик Билбао. Со оглед на тоа дека Меси се почесто има проблеми со повредите, неизвесно е дали ќе биде ...

Барса го загуби трофејот од Суперкупот, Меси ги загуби нервите и поцрвене за прв пат по 753 натпревари (ВИДЕО)

МКД - 17.01.2021

Атлетик Билбао славеше во финалето на Суперкупот на Шпанија, „баскијците" се спасија во последните минути и потоа на продолженија ја добија Барселона со 2-3. Роналд Куман ќе почека на првиот трофеј како тренер на Барселона, моменти ги делеа ...

Атлетик ја шокираше Барса во луда завршница, Меси „поцрвене“ по крајно неспортскиот фаул

Макфакс - 18.01.2021

Атлетик Билбао е шампион од Суперкупот на Шпанија, откако во Севилја во неверојатна завршница, прво успеа да израмни на 2:2 во 90-тата минута од мечот, за потоа во 97-мата минута од продолжението со фантастичниот гол на Ињаки Вилијамс да го освои ...

Меси поцрвене за прв пат во Барселона

Курир - 18.01.2021

Црвениот картон што Лионел Меси го доби синоќа во завршните моменти од финалето на шпанскиот Суперкуп е негов прв во 753 одиграни натпревари во дресот на Барселона и вкупно само трет во кариерата.

Ѝ тоа се случи! Прв црвен картон на Меси во дресот на Барселона (ВИДЕО)

+инфо - 18.01.2021

Другите две исклучување на Меси беа во репрезентативниот дрес на Аргентина. Црвениот картон што Лионел Меси го доби синоќа во завршните моменти од финалето на шпанскиот Суперкуп е негов прв во 753 одиграни натпревари во дресот на Барселона и вкупно ...

Меси за прв пат исклучен во дресот на Барселона

Независен - 18.01.2021

Црвениот картон што Лионел Меси го доби синоќа во завршните моменти од финалето на шпанскиот Суперкуп е негов прв во 753 одиграни натпревари во дресот на Барселона и вкупно само трет во кариерата.

Меси за прв пат исклучен во дресот на Барселона

Опсервер - 18.01.2021

– Црвениот картон што Лионел Меси го доби синоќа во завршните моменти од финалето на шпанскиот Суперкуп е негов прв во 753 одиграни натпревари во дресот на Барселона и вкупно само трет во кариерата.