TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спречен масакр во средно училиште во Србија

Макфакс - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професор Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

Пукање во средно училиште во Србија: Влетал во училница со автоматска пушка

Press24 - 22.11.2019

Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Плана, Србија, влетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на два пати пукал од оружјето, а се наведува дека нема повредени лица.

ПУКОТНИЦА ВО СРПСКО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ: Маж почнал да пука од пушка, но бил совладан од професор

Слободен Печат - 22.11.2019

Горан бил совладан од професор од средно училиште, а кај него биле пронајдени уште и рачна бомба, пиштол и експлозив. Горан Т. од селото Ливадица влегол во средно училиште во Србија и почнал да пука од автоматска пушка.

Маж влегол со автоматска пушка во средно училиште и почнал да пука

Република - 22.11.2019

Маж од село во близина на Велика Плана, Србија влегол во средно училиште и почнал да пука од автоматска пушка, пренесува „Блиц“ и „РТС“. Мажот пукал двапати од оружјето и за среќа никој не бил повреден.

Пукање во средно училиште во Србија: Влетал во училница со автоматска пушка

Курир - 22.11.2019

Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Плана, Србија, влетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на два пати пукал од оружјето, а се наведува дека нема повредени лица.

Србин влетал во училница со автоматска пушка, бил совладан од професор

Нетпрес - 22.11.2019

Четириесет и шестгодишниот Горан Т. од селото Ливадица близу градот Велика Планавлетал во средно училиште и отворил оган од автоматска пушка. Неофицијално, како што пренесуваат медиумите, мажот на двапати пукал од оружјето, а се наведува дека нема ...

Спречен масакр во средно училиште во Србија

24Инфо - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професор Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.

Спречен масакр во средно училиште во Србија

Н.Македонија - 22.11.2019

Горан Т. (46) од селото Доња Ливадица кај Велика Плана, Србија, влегол во Средното економско-угостителско училиште „Вук Караџиќ“ и отворил оган од автоматска пушка, но бил запрен од професорот Славољуб Стојадиновиќ, дознава „Блиц“.