TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шарапова за 40 часа доби 2,2 милиони пораки

SportMedia - 09.04.2020

Марија Шарапова на крајот на февруари објави дека и става крај на тениската кариера. На Русинката која е во САД се чини дека „карантинот“ веќе и здосасува, па јавно го објави својот телефонски број, им порача на сите нејзини следбеници „да и ...

Шарапова „нападната“ со ДВА МИЛИОНИ пораки за 40 часа!

Gol.mk - 08.04.2020

Руската тенисерка Марија Шарапова пред два дена одлучи јавно да го открие својот телефонски број и да побара контакт со секој фан кој што сака да сподели нешто со неа. Познатата Русинка, која стави крај на кариерата на 26 февруари, за само 40 часа ...

Шарапова го „прогонува“ Фиш, тој и врати: Пссстт, оженет сум!

Локално - 07.04.2020

Русинката Марија Шарапова и Американецот Марди Фиш имаа интересна преписка на Твитер. Двајцата веќе не играат професионален тенис, па очигледно дека имаат време да се релаксираат. Шарапова ги воодушеви своите фанови пред неколку дена, оставајќи го ...