TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Амедиканката Меклафлин постави нов светски рекорд на 400 метри со пречки

Дриблинг - 04.08.2021

Американката Сидни Меклафлин го освои златниот медал на трката на 400 метри со пречки на Летните олимписки игри во Токио. Таа на целта пристигна со време од 51,46 секунди што се за 44 стотинки подобро од досегашниот светски рекорд.

Американките „летаа“ за историја: Две атлетичарки урнаа светски рекорд во Токио!

СуперСпорт

Меклафлин го собори светскиот рекорд на 400 м. со пречки: Допрва ќе го процесирам резултатот (Видео)

Дерби

Падна светскиот рекорд и во 400 метри со пречки во женска конкуренција! 🎥

Спортски

Сидни Меклафлин со нов светски рекорд до злато на 400 метри со пречки (ВИДЕО)

SportMedia

Што се случува со трките на 400 со пречки, и кај жените поставен страшен светски рекорд

Спортманија

Нова трка за историја во Токио – Светски рекорд на Меклафлин на 400 метри со пречки (ВИДЕО)

Екипа

Република Независен Опсервер Курир +инфо 360 степени Сител Sport M

Ова е рекорд во рангот на Болт, како манијак го сонував златниот медал

Слободен Печат - 03.08.2021

Норвежанецот Карстен Вархолм го освои златниот медал на 400 метри со пречки на Олимписките игри во Токио, притоа соборувајќи го светскиот рекорд. Новото најдобро време во оваа дисциплина изнесува 45.94 секунди , а интересно е што Вархолм по втор пат ...

ВИДЕО: Норвежанецот Вархолм постави нов светски рекорд на 400 метри со пречки

Дриблинг

Трка за паметење: Норвежанецот Вархолм со нов светски рекорд до злато на 400 метри со пречки (ВИДЕО)

МКД

Карстен Вархолм го освои олимпиското злато на 400 метри со пречки со втор светски рекорд за еден месец

Сакам да кажам

ВИДЕО I Момент за историја: Злато и светски рекорд на Вархолм

Слободен Печат

Норвежанецот Вархолм постави светски рекорд со време кое ги шокираше аналитичарите (Видео)

Дерби

Норвежанецот Вархолм брз како ветар - поставен нов светски рекорд

Оff.net

Спортски Sport 1 СуперСпорт Курир SportMedia Независен Република Опсервер

Вархолм се спореди со Болт: Ова е неверојатен успех!

Sport 1 - 03.08.2021

Неверојатниот Норвежанец Карстен Вархолм славеше на финалната трка на 400 метри со пречки со време 45,94 и тој стана прв човек во историјата кој стигнал на целта за помалку од 46 секунди. Сопствениот рекорд го поправи за 0,86 секунди, а по трката ...

„Во шок сум, овој светски рекорд е рамо до рамо со оние на Болт“

Спортски

Светот во шок по светскиот рекорд на Вархолм: Неверојатно, не сме свесни каква трка гледавме

Точка

Светот во шок по светскиот рекорд на Вархолм: Неверојатно, не сме свесни каква трка гледавме

MTM

„Ова е еден од најневеројатните светски рекорди, како тие на Јусеин Болт – без зборови сум!“

Sport 1

Светски рекорд за Вархолм на 400 метри со пречки (ВИДЕО)

Екипа

Една од најдобрите трки на сите времиња – Вархолм за два месеци два пати урна светски рекорд! (ВИДЕО)

SportMedia

Спортманија Дриблинг Курир