TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн Минхен го претстави Жоао Кансело

TopSport - 31.01.2023

Португалскиот репрезентативец Жoao Кансело е нов фудбалер на Баерн Минхен. Тој дојде од Манчестер Сити на позајмица до крајот на сезоната. До неодамна Кансело беше исклучително важен играч во тимот на тренерот Пеп Гвардиола, но дојде до ...

Баерн Минхен го претстави Кансело како ново засилување

МакФудбал

Баерн Минхен го претстави Жоао Кансело

Макфакс

Баерн Минхен го претстави Жоао Кансело

MTM

Откриено како пукнала тиквата помеѓу Касело и Гвардиола, тренерот во свој стил му порачал...

24Фудбал - 31.01.2023

Медиумите од Англија пренесуваат дека Жоао Кансело бурно реагирал откако дознал дека нема да биде во стартниот состав против Арсенал во ФА Купот, настанало расправија а Пеп Гвардиола уште еднаш покажал дека никој не е поголем од клубот.

Откриено како „пукнала тиквата“ помеѓу Касело и Гвардиола

Sport 1