TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

БОМБИЦИ: 4 вида од една смеса – 120 колачиња за час, сите задоволни, мора да ги пробате овие вкусови

НМД - 07.12.2021

Од една смеса се добиваат вкупно 120 топчиња со четири различни вкуса, а може и повеќе ако сакате да испробувате други вкусови. Не се печат, многу брзо се приготвуваат и сите штом ги пробаат се воодушевени од вкусот.

Топчиња од една смеса – 4 различни вкусови, 120 колачиња

Gotvi.mk - 06.12.2021

Непечни колачиња, од една смеса 4 различни вкусови. Состојки: 1,2 кг мелени бискити 150 гр шеќер во прав 500 гр путер или маргарин 30 гр ванилин шеќер или 2 лажици арома од ванила 200 гр бело чоколадо 200 мл вода Начинот на подготовка погледнете го ...

БРЗИ ПОСНИ ОБЛАНДИ: За само неколку минути ќе добиете многу вкусен десерт

НМД - 06.12.2021

За сите вас кои немате многу време за приготвување на комплицирани торти и колачи, ви ги предлагам овие прекрасни обланди кои се исклучително вкусни. Филот се приготвува од чоколадо и кекси во комбинација со кокос, ореви и суво овошје…Сето тоа ...

Старинска торта што ми ја правеше баба ми – КЕКС ТОРТА СО ОРЕВИ: Мека, кремаста и брза

НМД - 06.12.2021

Оваа брза кекс торта со ореви е целата кремаста, лесна и вкусна. Едноставно се приготвува само од неколку состојки. Рецепт и видео презентација на “Неодоливи вкусови” – Брза кекс торта со ореви.

ЗРНА КАФЕ: Вакви колачи не сте јаделе, излегуваат многу, не се печат и требаат само неколку состојки

НМД - 06.12.2021

ЗРНА КАФЕ – вакви колачи не сте јаделе, излегуваат многу, не се печат и требаат само неколку состојки. Рецепт на Александра од Мојата мала кујна. „Ми кажува мајка ми преку телефон како татко ми ме пофалил за овој рецепт.

Посна крем торта без млеко и јајца – брза и многу вкусна, се топи во уста

НМД - 06.12.2021

Здраво пријатели, на ваше барање денес ќе направиме една посна кремаста торта која се надевам дека ќе ви се допадне. Лесно и едноставно се приготвува, а нема да ви одземе многу време. Според истиот рецепт можете да приготвувате торти со различен ...

Брза подготовка: Посна бајадера

Gotvi.mk - 05.12.2021

Брза подготовка, фантастичен вкус! Состојки за темен дел: 1 дл вода 150 гр шеќер 125 гр посен маргарин 1 кесичка ванилин шеќер 1 кафена лажица какао 300 гр мелени посни бисквити Состојки за светол дел: 1 дл вода 150 гр шеќер 125 гр посен маргарин 1 ...

Најлесните колачи од чоколадо и кокос – може да ги направи и почетник во кујна

Црнобело - 05.12.2021

Чоколадо и кокос е комбинација што е неодолива кога станува збор за десерти. За вас имаме рецепт за вкусни колачи од кокос и чоколадо, а нема да ви требаат неверојатни вештини за готвење. За да ги подготвите овие колачи потребно е само да знаете ...