TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шпанија стави крај на вонредната состојба со забави и песни по улиците и плажите (ВИДЕО)

ТВ21 - 09.05.2021

Со масовно славење по улиците низ земјата, Шпанија стави крај на вонредната состојба. Истата беше на сила шест месеци и имаше полициски час. По завршувањето во саботата после полноќ, граѓаните во поголемиот дел на градови излегоа да слават.

(ВИДЕО) Со забави по улиците заврши вонредната состојба во Шпанија

360 степени - 09.05.2021

Укинувањето на вонредната состојба во Шпанија беше масовно прославена на улиците низ државата. Вонредната состојба во Шпанија беше на сила шест месеци, а предвидуваше и ограничување во движењето односно полициски час.

(видео) Шпанците со журки на улица прославија крај на вонредната корона состојба

Gostivarpress.mk - 09.05.2021

Стотици Шпанци, претежно млади со журки на улиците го прославија крајот на вонредната состојба во Шпанија, кој настапи во саботата точно на полноќ. Земјата беше во вонредна состојба поради пандемијата изминатите шест месеци, со посебни мерки и ...

Со забави по улиците Шпанците го прославија крајот на вонредната состојба

Фокус - 09.05.2021

Укинувањето на вонредната состојба во Шпанија беше масовно прославена на улиците низ државата. Вонредната состојба во Шпанија беше на сила шест месеци, а предвидуваше и ограничување во движењето односно полициски час.

Шпанците со забави по улиците, како да е Нова година, го прославија укинувањето на вонредната состојба

Република - 09.05.2021

Шпанците со забави по улиците, како да е Нова година, го прославија укинувањето на вонредната состојба. Вонредната состојба во Шпанија беше на сила шест месеци, а предвидуваше и ограничување во движењето односно полициски час.

Шпанија ја укина вонредната состојба, илјадници млади луѓе на улиците

Локално - 09.05.2021

Шпанија ја укина вонредната состојба во земјата, која беше на сила во последните шест месеци поради пандемијата на коронавирус, што значи дека повеќе нема полициски час. По тој повод, започна голема улична прослава.