TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хендерсон успешно опериран, во трката за наспан на Еуро 2021

Дриблинг - 26.02.2021

Џордан Хендерсон го очекува пауза од најмалку 12 недели поради повредата на препоните. Ова е дефинитивна прогноза на лекарскиот тим на Ливерпул по успешната операција на капитенот на „Црвените“.

Ливерпул останува без капитенот Хендерсон до април

ММС - 26.02.2021

Капитенот на актуелниот англиски шампион, Џордан Хендерсон, ќе отсуствува 10 недели од терените поради повредата на „дербито на Мерсисајд“ против Евертон претходното коло. Триесетгодишниот фудбалер мораше предвреме да ја напушти играта во поразот од ...

Лоши вести за Клоп: Хендерсон е опериран, го чека подолга пауза

Екипа - 26.02.2021

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон е опериран поради повреда на препоните што ја заработи минатата недела на натпреварот против Евертон. Хендерсон беше заменет во првото полувреме, а уште тогаш, менаџерот Јирген Клоп сугерираше дека ...

Хендерсон опериран, најмалку еден месец надвор од терените

SportMedia - 26.02.2021

Капитенот на Ливерпул, Xордан Хендерсон, беше опериран по повредата на препоните здобиена за време на дербито со Евертон минатиот викенд. Од клубот велат дека тој ќе паузира најмалку еден месец и веднаш ќе започне програма за рехабилитација.

Хендерсон успешно опериран, од Ливерпул објавија кога очекуваат да се врати

Дерби - 26.02.2021

Кошмарната сезона за Јирген Клоп и Ливерпул продолжува откако потешка повреда заработи уште еден клучен фудбалер на тимот, Џордан Хендерсон. Играчот од средниот ред кој во отсуство на Вирџил Ван Дајк и Џо Гомез покриваше и на стоперската позиција се ...

Хендерсон успешно опериран, го чека подолга пауза

Точка - 26.02.2021

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, денес бил опериран, соопшти клубот од „Енфилд“. Хендерсон, во саботата, на натпреварот против Евертон се здоби со повреда на препоните. Ливерпул, во соопштението, не прецизира колкава пауза го очекува ...

Хендерсон опериран, познато кога се враќа на терените

Спортски - 26.02.2021

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон денес беше успешно опериран на адукторот, потврдија од клубот. Ливерпул не посочи конкретен датум за негово враќање на терените, но според англиските медиуми ќе паузира 6 до 8 недели.

Хендерсон може да го пропушти Европското првенство поради повреда

Либертас - 25.02.2021

– Фудбалерот за врска на Ливерпул, Џордан Хендерсон, може да го пропушти Европското првенство 2020 што е поместено за годинава, објави „Атлетик“. Триесетгодишниот Англичанец се здоби со повреда на препоните на 20 февруари на мечот против Евертон ...