TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: За 14 дена кампања, Пендаровски ниту еднаш не ги искритикува ДУИ и Ахмети, тој е нивен привезок

360 степени - 17.04.2024

Според него, главно што сработил Пендаровски во неговиот мандат е тоа што пренесувал поздрави со реченицата „кај си љубави, имаш поздрав од Зоки“ Ковачевски на тацна на Ахмети му ја подари Македонија, каде главни се Артан, Талат, Али и Зечевиќ.

Мицкоски: 13-ти ден од кампањата, а Пендаровски не кажа ни збор за криминалите на ДУИ, за Соравиа, за грабежот – тоа значи дека го прифаќа

Курир

ДУИ: Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети

Макфакс

ДУИ: На 8 мај на Мицкоски и неговите телали ќе им се покаже кај им е местото

Фокус

ДУИ: Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети

Опсервер

ДУИ: Не постои вага што може да го измери развојот на државата со политиките на Ахмети

Точка

За ДУИ, Ахмети е светиња, тој е повеќе од историја, повеќе од Влада и повеќе од власт

Скопје инфо

Кајгана Макфакс Нетпрес Опсервер Денешен Скопје1 MTM Скопје инфо

Ковачки од Велес: Претседател како Пендаровски, кој е нем посматрач на крадењето, народот не заслужува, Македонија ...

Курир - 17.04.2024

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани заслужуваат посветла иднина и просперитетна држава, а тоа е можно само со ВМРО-ДПМНЕ и ...

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

А1 On

Ковачки: Пендаровски е сѐ понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на митинзите

Канал5

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Макфакс

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Опсервер

Ковачки: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи, да се обединиме, силата е во народот а не во корумпираната елита на СДСМ и ДУИ

Курир

КОВАЧКИ: Пендаровски е се понервозен од малиот рејтинг и премалата посетеност на неговите митинзи

Денешен

Нетпрес Република Канал5 Макфакс Денешен Опсервер Слободен Печат Lider

Мицкоски: На Македонија не и треба претседател како Пендаровски измеќар на Али Ахмети, туку достоен претседател како ...

Курир - 17.04.2024

Македонија повторно горда подразбира Македонија повторно твоја, ваша, Македонија која нема да биде ограбена, која нема да биде засрамена, која ќе биде на народот ,а не на неколкумина политички моќници.

Мицкоски: На Македонија и треба претседател, а не измеќар на ДУИ – народот на овие избори ќе им каже готово е

Курир

Мицкоски: Пендаровски 5 години не даде став, а вели осудувал криминал

Канал5

МИЦКОСКИ: На овие избори се одлучува за Македонија и нејзино национално единство или послушници на СДС, измеќарот на ДУИ

Денешен

Мицкоски: Пендаровски пет години не даде став, а вели осудувал криминал, дали сте го слушнале да ги осуди ДУИ или тоа за него се чесни политичари?

А1 On

Мицкоски: Пендаровски 5 години не даде став, а вели осудувал криминал, дали сте го слушнале да ги осуди ДУИ или тоа за него се чесни политичари?

Курир

Мицкоски: Пендаровски 5 години не даде став, а вели осудувал криминал

Press24

Макфакс Опсервер Lider +инфо Република Скопје инфо Канал5 А1 On

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и ...

Курир - 17.04.2024

Чувствуваме дека како ВМРО-ДПМНЕ и како Коалиција ја имаме довербата, чувствуваме дека идниот претседател Гордана Силјановска Давкова ја има довербата. Ни преостанува уште многу малку, ни преостанува уште една недела кампања би рекол пет дена ...

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните, се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ како до сега

А1 On

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Макфакс

Мицкоски: Се чувствува дека Силјановска Давкова ја има довербата од граѓаните

Опсервер

МИЦКОСКИ: Сите оние криминалци во политиката кои што ја ограбија Македонија, ќе одговараат!

Денешен

Мицкоски: Се ближи крајот на принципот на ДУИ и СДСМ „како до сега“

Канал5

Мицкоски: Ја чувствуваме довербата на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е пред огромен историски резултат

Нетпрес

Република PressingTV Lider Фокус