TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дали има и како може да се открие „кртот“ во Обвинителството?

Канал5 - 25.08.2019

По протекувањето на детали од истрагата за случајот „Рекет“ се отвори прашањето за безбедноста на доказниот материјал , но според познавачите копии од исказите на сведоците и засегнатите нема само во обвинителството, туку тие се даваат и на ...

Кривичен суд ќе проверува дали до нив стигнал спорниот записник за Рекет

Р.С.Европа - 25.08.2019

Кривичниот суд утре ќе прави интерни провери за да види дали до нив стигнал записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот Рекет, чија прва страница протече во медиумите.

Скопска единица утре ќе проверува, дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Алсат-М - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција.

Џолев: Утре ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

Фокус - 25.08.2019

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби протекол од таму. -Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот, кусо вели Иван ...

Наков: Записникот може да протече од било кој од луѓето што учествуваат во сослушувањето

Канал5 - 25.08.2019

Одговорноста за протекувањето на документи од истрагата за „Рекет“ не треба да се бара само кај обвинителството за организиран криминал или јавното обвинителство, фотокопија од записник од исказ пред обвинител , како тој исказот на Камчев.

Кривичен ќе проверува дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Press24 - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција.

Скопскиот Кривичен суд утре ќе проверува, дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

еМагазин - 25.08.2019

Скопскиот Kривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција, вели претседателот на Основен суд Скопје 1, Иван ...

Џолев: Утре проверки дали спорниот записник воопшто стигнал во судот

360 степени - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд утре ќе проверува- дали записиникот од сведочењето на Јордан Камчев за „Рекет“, чија прва страница како фотографијата „протече“ во медиумите, воопшто стигнал до судот.

Кој го сликаше записникот за сведочењето на Камчев за „Рекет“?

еМагазин - 25.08.2019

По аудио и видео снимките за случајот „Рекет“ кои осамнаа во италијанскиот весник „Ла Верита“, во македонските медиуми се појави уште еден документ за овој случај, кој ја бранува јавноста.

Објавен исказот на Камчев за „Рекет“, Заев, Димитров и Шекеринска најавија тужби за клевета

4NEWS - 25.08.2019

Записникот од изјавата на Јордан Камчев за поднесувањето на кривична пријава против Бојан Јовановски и Зоран Милевски за „Рекет“ беше објавен на неколку интернет портали. Обвинителството потенцира дека откривањето доверливи информации е кривично ...

Записникот од пријава на Камчев за случајот „Рекет“ се појави во јавноста - Заев најавува тужба

Сител - 24.08.2019

Наводни цитати од бизнисменот и обвинитет во случајот „Империја“- Орце Камчев што тој ги дал на записник кога ја поднесувал кривичната пријава за случајот „Рекет“ доцна синоќа беа објавени од порталот „Инфомакс“.

“Рекет”, дел од сведочењето на Камчев протече во јавноста

Алсат-М - 24.08.2019

Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства. Вака почнува сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев пред обвинителката Вилма Рускоска за ...

Русковска ја потврдува автентичноста на објавената слика од записникот за „Рекет“

Фокус - 24.08.2019

Откако во јавноста протече првата страница од записникот за „Рекет“, односно дел од изјавата која ја дал сведокот Орце Камчев, од обвинителството велат дека обвинителката Вилма Русковска ја потврдува автентичноста на сликата од објавениот записник, ...

Се истражува дали записникот за „Рекет“ протекол од Кривичниот суд?

Фокус - 24.08.2019

По објавувањето на дел од записникот за случајот „Рекет“, од страна на сајтот „Инфомакс“, односно од изјавата која Орце Камчев ја дал пред обвинителката Вилма Русковска, од обвинителството истражуваат од каде протекол документот.

Русковска ја потврди веродостојноста само на првата страна од сведочењето на Камчев

360 степени - 24.08.2019

Службата за односи со јавноста на ОЈО за гонење на организран криминал ја потврди автентичноста само на објавената фотографија од првата страница од записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“.

Извори од ОЈО: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев

Алсат-М - 24.08.2019

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ тврди за Алсат добро ...

Адвокат Митровски за Рекет: Во обвинителството нека не глумат лудило

Денешен - 24.08.2019

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, односно објавувањето на исказот на рекетираниот бизнисмен Јордан Камчев во медиумите.

Извори од ОЈО: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев

Centar - 24.08.2019

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ јави Алсат повикувајќи ...

Митревски за записникот: Нека не глумат лудило во обвинителство

365 - 24.08.2019

Адвокатот Јанаки Митровски напиша на својот facebook профил дека копија од записниците на Јавното обвинителство добиваат и осомничените и сведоците. Митровски го повика Обвинителството „да не глуми лудило“.

Звонко Давидовиќ: Протекувањето на записникот покажува колку е порозно и некадарно обвинителството

PressingTV - 24.08.2019

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко Давидовиќ. Порталот Инфомакс уште синоќа го објави записникот од пријавувањето на случајот „Рекет“ во ...

Звонко Давидовиќ: Објавениот записник покажа колку ни е порозно и некадарно обвинителството

Република - 24.08.2019

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко Давидовиќ. Ова не е прв пат да протекуваат документи или докази од предметите на ова Обвинителство, па ...

Кривичен суд ќе проверува дали до нив стигнал спорниот записник за Рекет

Нетпрес - 25.08.2019

Кривичниот суд утре ќе прави интерни проверки за да види дали до нив стигнал записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот Рекет, чија прва страница протече во медиумите.

Ќе се проверува дали записникот од „Рекет“ воопшто стигнал до судот

Н.Македонија - 25.08.2019

Дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, ќе се проверува утре во Кривичен, за потоа да се види дали можеби протекол од таму. -Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот – изјави претседателот на ...

Никола Димитров со закани за „Република“, но и со барање за предвремени избори

Република - 24.08.2019

Фесбук статус на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во кој упатува отворени закани до нашиот портал поради пренесувањето на веста од порталот „Инфомакс“, во која е објавен записник од исказот на сведокот во случајот на ОЈО „Рекет“, ...

(ФОТО) Обвинителството на Русковска како швајцарско сирење: течат документи од истрагата за „Рекет“

360 степени - 24.08.2019

Засега нема информации од ОЈО за гонење организиран криминал и од државното обвинителство дали веќе е отворен предмет за да се утврди како протекол документот и кој ќе понесе одговорност за тоа, бидејќи станува збор за доверливи податоци.

Кривичен ќе проверува дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Курир - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција.

Рускоска потврди: Записникот од иcкaзот на Камчев е веродостоен

Република - 24.08.2019

Новинарот Саше Димовски утрово стапил во контакт со обвинителкaта Вилма Рускоска во врска со записникoт од исказот на сведокот Орце Камчев во случајот „Рекет“. Таа му потврдила дека записникот е веродостоен. , вели Саше Димовски.

Русковска потврдила: Веродостоен е записникот за изјавата на Камчев објавен од „Инфомакс“

Expres - 24.08.2019

Новинарот Саше Димовски кој важи за добро информиран кога станува збор за настаните во македонското пpaвocyдство утринава ја контактирал обвинителkaта Вилма Русковска во врска со записниkoт кој вчера го објави Инфомакс.

Записникот од пријава на Камчев за случајот „Рекет“ се појави во јавноста – Заев најавува тужба

4NEWS - 24.08.2019

Наводни цитати од бизнисменот и обвинитет во случајот „Империја“- Орце Камчев што тој ги дал на записник кога ја поднесувал кривичната пријава за случајот „Рекет“ доцна синоќа беа објавени од порталот „Инфомакс“.

Русковска ја потврди автентичноста на првата страница од сведочењето за „Рекет“

+инфо - 24.08.2019

Обвинителството ја потврдува автентичноста на сликата од објавениот записник за „Рекет“ откако премиерот Зоран Заев ја повика обвинителката Влма Русковска да се произнесе за автентичноста на документот кој протече во јавноста.

Се испитува како „протекол“ записникот од сведочењето на Камчев!?

Expres - 24.08.2019

Од обвинителството истражуваат од каде протекол документот од сведочењето на Орце Камчев пред обвинителката Вилма Рускосвак, од 2 мај околу случајот „Рекет“, објавен на порталот „Инфомакс“.

Рускоска ја потврди веродостојноста само на првата страна од записникот за сведочењето на Камчев, кој заврши во ...

еМагазин - 24.08.2019

Од ОЈО за гонење на организран криминал ја потврди автентичноста само на објавената фотографија од првата страница од записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, објави порталот на 360 Степени.

СКАНДАЛИ СЕ НИЖАТ: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев!

Магазин - 24.08.2019

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ тврди за Алсат добро ...

Давидовиќ: Протекувањето на записникот покажува колку е порозно и некадарно обвинителството

Курир - 24.08.2019

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко Давидовиќ. Порталот Инфомакс уште синоќа го објави записникот од пријавувањето на случајот „Рекет“ во ...

Џолев: Утре ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

1tv - 25.08.2019

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби протекол од таму. -Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот, кусо вели Иван ...

ОЈО како швајцарско сирење: Течат документи од истрагата за „Рекет“

Слободен Печат - 24.08.2019

Факсимил од Записник за примање кривична пријава, од 2 мај 2019 г., од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, се појави на портал. Засега нема информации од ОЈО за гонење организиран криминал и од државното ...

Скопска единица утре ќе проверува, дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Либертас - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција.

Скопскиот кривичен суд утре ќе провери дали сведочењето на Камчев воопшто дошло кај нив

Република - 25.08.2019

Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол до оваа институција.

Рускоска му потврдила на новинарот Саше Димовски – „Записникот од иcкaзот на Камчев е веродостоен“

Скопје1 - 24.08.2019

Новинарот Саше Димовски утрово стапил во контакт со обвинителкaта Вилма Рускоска во врска со записникoт од исказот на сведокот Орце Камчев во случајот „Рекет“. Таа му потврдила дека записникот е веродостоен.

Извори од ОЈО за Алсат: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев

360 степени - 24.08.2019

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот Инфомакс а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ објави Алсат повикувајќи ...

Давидовиќ: Јавноста сака да знае, а ОЈО бавно ја води постапката

Expres - 24.08.2019

Адвокатот Звонко Давидовиќ вели дека објавувањето на записникот од исказот на Орце Камчев пред Јавниот обвинител даден на 2 мај на на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството.

Иван Џолев утре ќе проверува дали исказот на Орце Камчев стигнал во судот

МКД - 25.08.2019

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за случајот „Рекет" воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби протекол од таму. „Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот“, изјави ...

Утре ќе се проверува дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

Скопје1 - 25.08.2019

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби протекол од таму. -Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот, кусо вели Иван ...

Обвинителството ќе проверува како протекуваат документи од истрагата за „Рекет“

360 степени - 24.08.2019

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за предметот „Рекет“ и велат дека ќе проверат како протекле во јавноста, откако на порталот ...

Џолев: Утре ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

Слободен Печат - 25.08.2019

Џолев сепак не сака да навлегува во коментари за истрагата за тоа од каде протекол документот, бидејќи смета дека тоа се активности на обвинителството. Скопскиот кривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан ...

Рускоска потврди: Записникот од иcкaзот на Камчев е веродостоен

Press24 - 24.08.2019

Новинарот Саше Димовски утрово стапил во контакт со обвинителкaта Вилма Рускоска во врска со записникoт од исказот на сведокот Орце Камчев во случајот „Рекет“. - Пред половина час разговарав со јавната обвинителкa Вилма Рускоска од Обвинитeлството ...

Извори од ОЈО: Дел од објавеното во медиумите го нема во сведочењето на Камчев

24Инфо - 24.08.2019

Дел од содржината на записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев, кој го објави порталот „Инфомакс“ а потоа го презедоа повеќе медиуми, „ниту ги има во записникот, ниту пак произлегуваат од содржината на записникот“ тврди добро упатен ...

Џолев: Утре ќе провериме дали записникот од сведокот во „Рекет“ воопшто стигнал во судот

Либертас - 25.08.2019

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби протекол од таму. -Утре ќе провериме дали во судот бил испратен записникот, кусо вели Иван ...

Од Кривичниот суд бараат да се открие кој има мотив и корист од објавување на записникот

Нова ТВ - 24.08.2019

Од Кривичниот суд не сакаат да ги коментираат наводите од Обвинителството за гонење организиран криминал и корпуција дека копија од записникот од распитот на Камчев, а кој беше објавен во јавноста бил доставен до Судот.