TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ влезе во преговори со Челси за ангажман на играч на „сините“

СуперСпорт - 24.09.2020

Францускиот шампион ПСЖ влегол во преговори со Челси за трансфер на играчот од средниот ред, Тему Бакајоко. Бакајоко претходните две сезони ги мина надвор од Челси, како позајмен играч во Милан и Монако, па англискиот клуб е подготвен да го пушти ...

Барселона пријавува интерес за Рудигер

24Фудбал - 24.09.2020

Актуелниот договор на Рудигер со Челси истекува во 2022. година, постои можност да се врати во Рома, од каде во 2017. година дојде во Челси, а Барселона е една од повеќето заинтересирани клубови за неговите услуги.

Рудигер го напушта Челси

MakPress - 23.09.2020

Централниот дефанзивец на Челси, Антонио Рудигер е се поблизу до напуштање на клубот, откако Френк Лампард не го вклучи Германецот во групата на „сините“ по втор пат по ред. Откако го пропушти дербито со Ливерпул, Рудигер сега не е дел од денешниот ...

Рудигер ги „спакува куферите“, го напушта Челзи

Спортски - 23.09.2020

Антонио Рудугер е блиску до напуштање на Челзи бидејќи не е во плановите на тренерот Френк Лампард. Лампард го изостави дефанзивецот за натпреварот со Барнсли, а претходно не го повика и за дербито со Ливерпул.

Рудигер на излезни врати од Челзи

ММС - 23.09.2020

Германскиот централен дефанзивец во редовите на Челзи, Антонио Рудигер, на излезни врати е од клубот од западен Лондон. Во мечот против Ливерпул во Премиер Лигата, Рудигер не беше дел од изборот на Лампард, а според англиските медиуми и вечерва во ...

Наместо во Милан, Бакајоко се сели во ПСЖ за 45 милиони

Спортски - 23.09.2020

Пари Сент Жермен може да го „украде“ Бакајоко пред носот на Милан, пренесуваат француските медиуми. Бакајоко веќе подолго време се поврзува со трансфер во Милан, има договор со „росонерите“, но двата клуба не можат да најдат заеднички јазик.