TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична против дилер од Арачиново во чиј автомобил бил пронајден хероин

Макфакс - 08.12.2019

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 27-годишник од скопското село Арачиново, откако во автомобил кој го управувал била пронајден хероин. Како што информираат од МВР, на 02.

МВР апсеше за пукањето во Александар Палас, пронајде и дрога

Алсат-М - 07.12.2019

Во широка полициска акција на 34 локации во Скопје уапсени се 10 лица осомничени за предизвикување општа опасност, доведување во опасност на службено лице, нелегална трговија со наркотици и незаконско поседување оружје.

Во операцијата на МВР уапсени 12 лица, одземени возила, оружје, муниција и дрога

Телма - 07.12.2019

МВР соопшти дека во денешната операција биле извршени претреси на 34 локации во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар. При тоа биле уапсени 10 лица во селата Грчец и Арачиново, заради сомнение ...

Голема полициска акција, уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот во „Александар палас“

Канал5 - 07.12.2019

Специјалци од утрово со десетици возила влегоа во Грчец, Арачиново и уште неколку скопски населби и села. Претреси биле направени во 34 домови, а приведени се вкупно 12 лица, кои се товарат за предизвикување општа опасност, загрозување на сигурноста ...

Заврши акцијата на МВР низ Скопје: Приведени шест лица од Грчец и четворица од Арачиново

Нова ТВ - 07.12.2019

Можни членови на криминални групи кои делуваат на подрачјето на град Скопје биле цел на полициската акција што СВР Скопје ја почна утрово во содејство со Одделот за сузбивање на сериозен и организиран криминал, Одделот за криминалистичка полиција и ...

МВР потврди: Дел од приведените лица во акцијата се поврзани со пукањето во „Александар Палас“

МКД - 07.12.2019

Дел од лицата кои биле уапсени во денешната акција на МВР се поврзани со пукањето кое пред некое време се случи во хотелот „Александар Палас" во Скопје. Ова го потврди Сузана Прањиќ Талевска, началник на одделение за информации од јавен карактер.

Апсења во Арачиново и Грчец, полицијата изврши претрес на неколку локации во Скопје

ТВ21 - 07.12.2019

Од пет часот утрово , до 15 попладнево траеше полициската акција во скопско. Уапсени се 10 лица, а извршени се и претреси на 34 локации. Полицијата влезе во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Бардовци, Студеничани и Центар.

Полицијата разби криминални групи од Грчец и Арачиново – 12 приведени, запленети автомобили, оружје и дрога

Макфакс - 07.12.2019

Десет лица од скопските села Грчец и Арачиново се уапсени во големата полициска акција која започна денеска во пет часот наутро, а запленети се и автомобили, оружје и дрога. Како што информираат од МВР, координираната акција на полицијата била ...

Полициска акција во Грчец и Арачиново

Телма - 07.12.2019

Полициска акција во Грчец и Арачиново со запленет кокаин. Неофицијално според полициски извори уапсени се неколку лица за неколку кривични дела . Според жителите на овие две скопски села полицијата влегла со десетици полициски возила со специјални ...

Приведени дел од инволвираните во пукањето во „Александар Палас“

Р.С.Европа - 07.12.2019

Во координирана полициска акција на неколку локации низ Скопје се приведени десетина мажи, соопшти полицијата. Дел од лицата кои биле уапсени во денешната акција на МВР се поврзани со пукањето кое пред некое време се случи во хотелот „Александар ...

Неколкумина приведени во полициска акција во Грчец и Арачиново

Алфа - 07.12.2019

Голема полициска акција – извршени се претреси на 34 локации – во Грчец, Арачиново, Ѓорче Петров, Бардовци, Визбегово, Чаир, Центар и Студеничани. Акцијата почнала во 5 часот утрово и траела до 15 часот.

МВР: Приведени се 12 лица, дел од нив се поврзани и со пукањето во „Александар Палас“

360 степени - 07.12.2019

Во полициската акција која од утрово ја спроведе МВР во скопскиот регион приведени се 10 лица, шестмина од селото Грчец и четворица од Арачиново. Во текот на вчерашниот ден, пак, уапсени се уште две лица, едно од Скопје во чиј дом биле пронајдени ...

МВР со детали: Уапсени десетмина, дел поврзани со престрелката во „Палас“

24Инфо - 07.12.2019

Полицијата уаспила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените се поврзани со неодамнешната престрелка во „Александар Палас“.

Во полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

Р.С.Европа - 07.12.2019

Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина, велат полициски извори за Радио Слободна Европа. Кои се причините за акцијата како и детали од неа од МВР најавија ...

МВР со детали: Уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот на „Александар Палас“, запленети автомобили, оружје, ...

ТВ21 - 07.12.2019

МВР излезе со детали за утринските полициски акции во повеќе места во Скопје, односно во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар. Притоа се уапсени вкупно 12 лица.

Голема полициска акција на 34 локации во Скопје, приведени повеќемина за оружје и дрога

Макфакс - 07.12.2019

Повеќе лица се уапсени во Скопје во обемна полициска акција за откривање на оружје и дрога. Припадници на полицијата од рано изутринава извршија претреси на 34 локации во главниот град, при што се приведени повеќе лица.

Дел од уапсените во акцијата се поврзани со пукањето во Палас, потврди МВР

Локално - 07.12.2019

Дел од приведените од денешната голема акција на МВР се врзани со пукањето во Александар Палас, потврди Сузана Прањиќ Талевска од МВР. Таа додаде дека лицата се можни членови на криминлани групи во регионот на Скопје.

Голема полициска акција во Грчец и Арачиново

Канал5 - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селата Грчец и Арачиново, потврдуваат од МВР. Жители на овие населени места сведочат за десетици полициски возила со специјални единици од МВР на терен.

Се апси во Грчец и Арачиново - Акцијата поврзана со пукањето во Палас?

Press24 - 07.12.2019

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, неофицијално дознава Локално. Според неофицијалните информации, полицијата е во потрага по лицата ...

Голема акција на полицијата: Се апсат луѓе во Грчец и Арачиново

Слободен Печат - 07.12.2019

Жители на овие населени места сведочат за десетици полициски возила со специјални единици од МВР на ...

МВР: Полициската акција во скопскиот регион е при крај – има уапсени

360 степени - 07.12.2019

Македонската полиција од утрово спроведува голема акција во скопскиот регион која ги опфача селата Грчец и Арачиново. Како што потврдија од МВР за „360 степени“, во акцијата има повече приведени, но детали не се соопштуваат.

🔴 [LIVE] МВР со детали за полициските акции во Арачиново и Грчец

ТВ21 - 07.12.2019

МВР дава детали за полициските акции кои утринава беа спроведени во Арачиново и во ...

Тв 24 ексклузивно: На повеќе локации во Скопје полициска акција – се приведуваат луѓе

24 Вести - 07.12.2019

Во тек е полициска акција на повеќе локации во скопје. Според информации на тв 24, акцијата која е почната во утринските чссови сега е во завршница а нашите извори велат дека се спроведуваат и приведувања.

Кај кои лица денеска специјалците на МВР вршеа претреси?

Expres - 07.12.2019

Полициски извори тврдат дека во текот на денот се извршени претреси кај повеќе лица на повеќе локации во скопско. Полициските специјалци ги претресувле објектите на Ш.М. во Грчец, во Батинци кај А.Р.Р, во Бутел кај К.И, кај Ф. А. Т. , А.С. и О.Б.

Акцијата на МВР поврзана со пукањето во Палас

Локално - 07.12.2019

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец , Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, за што веќе е поднесена кривична пријава за четири лица, велат неофицијално извори на Локално.

Акција на полицијата – Се апси во Скопје, приведените се носат со полициски возила

Centar - 07.12.2019

Македонската полиција од утрово спроведува голема акција во скопскиот регион, во регионот на селата Грчец и Арачиново. Според извори во Македонскат аполиција, во опсежната и голема акција има повеќе приведени, иако засега посебни детали не се ...

Акција на полицијата - Се апси во Скопје

Press24 - 07.12.2019

Н а неколку локации во Скопје се случува голема полициска акција. Од МВР за Локално велат дека меѓу локациите и е скопско Грчец каде е забележано полициско присуство. Од МВР само кратко додаваат дека повеќе детали во однос на акцијата ќе бидат ...

Голема полициска акција на неколку локации во Скопје меѓу кои и Грчец

Нова ТВ - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селото Грчец во близина на Сарај, потврдија за НОВА од МВР. Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата.

Полициска акција во Грчец и неколку други локации во Скопје

Локално - 07.12.2019

На неколку локации во Скопје се случува голема полициска акција, велат извори на Локално од Министерството за внатрешни работи. Од таму само ја потврдуваат веста за акцијата, но не откриваат повеќе детали.

КОЈ И ЗОШТО СЕ АПСИ: Полициска акција го тресе Скопје

Фактор - 07.12.2019

На повеќе локации во Скопје во тек е полициска акција. Дел од медиумите повикувајќи се на информации од полицијата пренесуваат дека се апси на неколку локации меѓу кои е и Грчец. Од полицијата во интерес на истрагата не откриваат детали за што се ...

Големата акција на МВР при крај – Се апсат ли инволвираните за престрелаката во Александар Палас?

Скопје1 - 07.12.2019

Македонската полиција од утрово спроведува голема акција во скопскиот регион која ги опфача селата Грчец и Арачиново. Од полицијата сеуште не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата.

ФОТО: Голема полициска акција во Грчец

ТВ21 - 07.12.2019

Во Грчец денеска се одвива голема полициска акција. Видно е присуство на полициските сили, како и на пајак службата. Засега нема официјални информации што се случува, а се очекува МВР да излезе со детали во текот на ...

Полиција апси во Грчец!?

Expres - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селото Грчец во близина на Сарај, дознава ТВ НОВА од МВР. Нема детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, а граѓани известуваат дека во Грчец има ...

Голема полициска акција на неколку локации во Скопје меѓу кои и Грчец

Курир - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селото Грчец во близина на Сарај, потврдија за НОВА од МВР. Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата.

ФОТО: Голема полициска акција во Грчец

4NEWS - 07.12.2019

Во Грчец денеска се одвива голема полициска акција. Видно е присуство на полициските сили, како и на пајак службата. Засега нема официјални информации што се случува, а се очекува МВР да излезе со детали во текот на денов.

ФОТО: Голема полициска акција во Скопје, меѓу кои и во Грчец

Скопје1 - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селото Грчец во близина на Сарај, потврдија за НОВА од МВР. Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата.

Стандард: Полициска акција во Грчец и неколку други локации во Скопје

iPortal - 07.12.2019

На неколку локации во Скопје се случува голема полициска акција, велат извори на Стандард од Министерството за внатрешни работи. Од таму само ја потврдуваат веста за акцијата, но не откриваат повеќе детали.

Полициска акција на неколку локации во Скопје меѓу кои и Грчец

Нетпрес - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селото Грчец во близина на Сарај. Од полицијата не откриваат детали за што станува збор и која е целта на акцијата.

Полициска акција во Грчец и во Арачиново

Нетпрес - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селатао Грчец и Арачиново. Од полицијата не откриваат детали, но неофицијално акцијата е поврзана со пукањето во Александар Палас минатата недела.

МВР: Полициската акција во скопскиот регион е при крај – има уапсени

Курир - 07.12.2019

Македонската полиција од утрово спроведува голема акција во скопскиот регион која ги опфаќа селата Грчец и Арачиново. Како што потврдија од МВР за „360 степени“, во акцијата има повеќе приведени, но детали не се соопштуваат.

Големата полициската акција во скопскиот регион е при крај, има и приведени

Република - 07.12.2019

Македонската полиција од утрово спроведува голема акција во скопскиот регион која ги опфаќа селата Грчец и Арачиново. Како што потврдија од МВР, во акцијата има повеќе приведени, но детали не се соопштуваат.

При крај полициската акција во Скопје, има и приведени

+инфо - 07.12.2019

Се работи за акција на поголем број локации меѓу кои и скопско Арачиново и Грчец. При крај е полициската акција која се одвиваше на повеќе локации во Скопје. Според информации на телевизијата 24 вести, акцијата која е почната во утринските чaсови ...

Полициска акција во Грчец и во Арачиново

Точка - 07.12.2019

Голема полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селата Грчец и Арачиново. Од полицијата не откриваат детали, но неофицијално акцијата е поврзана со пукањето во Александар Палас минатата недела.

Неколкумина приведени во полициска акција во Грчец и Арачиново

Алсат-М - 07.12.2019

Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина, велат полициски извори за Радио Слободна Европа . Кои се причините за акцијата како и детали од неа од МВР ...

Акцијата во Грчец поврзана со пукањето во Александар Палас

iPortal - 07.12.2019

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, за што веќе е поднесена кривична пријава за четири лица, велат неофицијално извори на Стандард .

Приведени повеќе лица во голема полициска акција за откривање на оружје и дрога

А1 On - 07.12.2019

Повеќе лица се уапсени во Скопје во обемна полициска акција за откривање на оружје и дрога. Припадници на полицијата од рано изутринава извршија претреси на 34 локации во главниот град, при што се приведени повеќе лица.

Се апси во Грчец и Арачиново – Акцијата поврзана со пукањето во Палас?

ММС - 07.12.2019

Полициската акција која од утрово се одвива во Грчец, Арачиново и неколку други локации во Скопје е поврзана со пукањето во хотелот Александар Палас, неофицијално дознава Локално. Според неофицијалните информации, полицијата е во потрага по лицата ...

Полициска акција во Грчец и Арачиново неколкумина приведени

МКД - 07.12.2019

Во општините Арачиново и Сарај, односно селото Грчец денеска беше спроведена голема полициска акција во која се приведени неколкумина. Кои се причините за акцијата како и детали од неа од МВР најавија подоцна во текот на денот, откако ќе заврши ...

Полициска акција во Грчец и Арачиново, неколкумина приведени

Фокус - 07.12.2019

Полициска акција се случува на неколку локации во Скопје, меѓу кои и во селата Грчец и Арачиново, приведени се неколку лица, потврдуваат од МВР. Од полицијата не откриваат детали за што се работи, кого апсат и која е целта на акцијата, но ...

Голема полициска акција во Скопје, приведени повеќемина за оружје и дрога

24Инфо - 07.12.2019

Повеќе лица се уапсени во Скопје во обемна полициска акција за откривање на оружје и дрога. Припадници на полицијата од рано изутринава извршија претреси на 34 локации во главниот град, при што се приведени повеќе лица.