TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Променливо облачно и постудено со врнежи од дожд

МКД - 11.12.2019

Денеска времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи ќе преминуваат во снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Врнежливо и продор на постуден воздушен бран од север, па пораст на температурите

Фокус - 11.12.2019

Измерено количество на воден талог во л/м2 досега низ државата: Охрид 10, Маврово и Претор 4, Тетово 3, Скопје 1. На другите места количеството на врнежи беше помало од еден литар. Бранот на врнежи продолжува и понатаму, што значи дека количеството ...

Времето денеска: променливо облачно и постудено

Р.С.Европа - 25.12.2019

Ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди. Во северните и североисточните делови на планините и на повисоките места ќе има услови за слаб снег. Ќе дува умерен, а на југоистокот повремено засилен северозападен ветер.

Време: Денеска врнежливо и со максимални 9 степени, во следните денови малку потопло

ММС - 11.12.2019

Променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежите ќе преминуваат во снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Ваква е прогнозата на УХМР за денеска.

Постудено со дожд и снег

А1 On - 11.12.2019

Времето ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Време: Дожд во пониските, снег на повисоките места

Денешен - 11.12.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и постудено со врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места врнежи од снег, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Вечерва ќе се исполни предвидувањето на метеоролозите: Еве каде е предвидено да врне снег! (ФОТО)

Курир - 10.12.2019

Метеоролозите за вечерва најавуваат дожд на пониските места низ земјава, но исто така и снег на повисоките планини ширум Македонија. Во овие моменти дожд врне во повеќе градови низ земјава како и Скопје, додека снег се очекува да врне на повисоките ...

Врнежи од дожд и снег до задутре, од сабота нов влажен бран

Курир - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...

Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

Кумановски м. - 10.12.2019

Преку ноќта времето беше претежно облачно, само во крајните источни делови имаше мала облачност. Во Полошката и Струмичката котлина, како и во местата над 800 м.н.в. имаше појава на магла.

Облачно со дожд, а на планините снег

Слободен Печат - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на времето ќе има во четврток. Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови.

Следува нов бран на врнежи, локално и ПОИНТЕНЗИВНИ

Фокус - 10.12.2019

По релативно стабилното и суво време без врнежи, но со појава на магла и на ниска облачност по одделни котлини следува нов бран на врнежи во државава. Сето ова ќе биде под влијание на влажна и постудена воздушна маса од север.

Вечер дожд по котлините и снег на планините

Тера - 09.12.2019

По котлините и вдолж Повардарието во поголем дел од денот ќе се задржи ниска облачност, магливо и постудено. Во останатите подрачја ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер.

Времето целосно се менува: УХМР издаде метео предупредување

Centar - 09.12.2019

Во наредните два дена времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките места. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во ...

Сонце и дожд во оваа декемвриска недела

Gostivarpress.mk - 09.12.2019

Во деновите од оваа работна недела на подрачјето на Гостивар не очекува нестабилно и променливо време. Денеска е понеделник, 9 декември, 343-тиот ден во годината, до крајот на оваа 2019 година остануваат уште 22 дена.

Доаѓаат дожд и снег: Еве какво време не`очекува до четврток

Скопје24 - 09.12.2019

Утре наутро ќе има услови за појава на магла по котлините во државата. Преку денот пак, ќе биде сончево со локална облачност и со слаб претежно југоисточен ветер, информираат од УХМР. Променливо облачно ќе биде во среда.

Времето целосно се менува: УХМР издаде метео предупредување

Скопје24 - 09.12.2019

Во наредните два дена времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките места. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во ...

Претежно облачно со врнежи од дожд

А1 On - 10.12.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 литри на метар ...

Времето денеска: претежно облачно со врнежи од дожд

Р.С.Европа - 10.12.2019

Ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и југоисточните ...

Облачно со дожд и снег на планините

МКД - 10.12.2019

Денеска времето ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и ...

Време: Денеска до 12 степени и врнежи од дожд, а на планините од снег, слично и до сабота

ММС - 10.12.2019

Претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и во југоисточните делови.

Метеоролозите за денес најавуваат снег, еве каде ќе има обилни врнежи

Курир - 10.12.2019

Претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне ќе имаме денес. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и ...

Облачно со дожд, а на планините снег

Опсервер - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачно со дожд, а на планините снег

Канал5 - 10.12.2019

Во Скопје и околината времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Скопје, 10 декември 2019 (МИА) – Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и ...

Времето денеска, облачно со дожд, на повисоките места со снег

Алсат-М - 10.12.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег, особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.

УХМР со лоши вести за цела недела

Press24 - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Метеоролозите за денес најавуваат снег

Скопје инфо - 10.12.2019

Претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне ќе имаме денес. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и ...

Следува врнежливо време, на планините снег

+инфо - 10.12.2019

Времето денеска и утре во земјава ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и во југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на ...

Облачно со дожд, а на планините снег

Денар - 14.12.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер.

Облачно со дожд, а на планините снег

24 Вести - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Дожд во котлините и снег на планините

Скопје инфо - 10.12.2019

Времето денеска и утре во земјава ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и во југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на ...

Метеоролозите за денес најавуваат снег, еве каде ќе има обилни врнежи

Пулс24 - 10.12.2019

Претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне ќе имаме денес. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и ...

Облачно со дожд, а на планините снег

Локално - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачно со дожд, а на планините снег

24Инфо - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачен и дождлив вторник

ММС - 10.12.2019

Во Македонија денес ќе имаме претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места.

Облачно со дожд, а на планините снег

Сител - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачно со дожд, на планините снег

Макфакс - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Времето денеска облачно со дожд, а на планините снег

iPortal - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачно со дожд, на планините снег

MTM - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Денеска облачно со врнежи од дожд, а на планините

Скопје1 - 10.12.2019

Временто денеска претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег особено попладне. Во текот на ноќта кон среда врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Локално врнежите ќе бидат пообилни, особено во западните и ...

Облачно со дожд, на планините снег

Точка - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Облачно со дожд, а на планините снег

Либертас - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд

MakPress - 10.12.2019

Времето денеска и утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд. Локално врнежите ќе бидат пообилни (над 25 л/м2), особено во западните и југоисточните делови. Во текот на ноќта кон среда врнежите од дожд ќе поминуваат во снег и на повисоките ...

Претежно облачно, дожд по котлините, снег на планините

Тера - 10.12.2019

Утрово најстудено со -4 степени беше во Берово, 3 степени во Битола, Прилеп, 4 Скопје, Куманово, 5 Охрид, Претор, Д.Капија, Гевгелија, Дебар, 8 Дојран. Преку ноќта беше претежно облачно, само во крајните источни делови имаше мала облачност.

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

Бриф - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

Канал5 - 10.12.2019

За денеска се најавени врнежи од дожд, пообилни во западните и јужните делови, каде се очекуваат над 25 литри дожд на метар квадратен. Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во ...

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

Слободен Печат - 10.12.2019

За денеска се најавени врнежи од дожд, пообилни во западните и јужните делови, каде се очекуваат над 25 литри дожд на метар квадратен. Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во ...

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

А1 On - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

Сител - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...

Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

24Инфо - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...

Време: Врнежи до задутре, од сабота нов влажен бран

ММС - 10.12.2019

Преодно стабилизирање на врнежите од дожд кои од попладне на планините и на некои повисоки места ќе преминат во снег ќе има задутре, а в петок кон крајот на денот и в сабота се очекува нов влажен бран со врнежи од дожд, а на планините од снег, ...