TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силјановска Давкова: Ќе донесеме четири милијарди евра инвестиции

Нова ТВ - 03.07.2020

Носителката на кандидатската листа за пратеници на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1, Гордана Силјановска Давкова денеска од Сопиште истакна дека има шанса да се обнови тоа што остана, но за тоа, нагласи, е потребна промена ...

Силјановска Давкова: Им велам на студентите дека сексот е многу интелектуална работа(видео)

AKO - 03.07.2020

На новата платформа на социјалните мрежи ТикТок, носителката на листата за ИЕ 1 на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, постави видео во кое ,, говори за младоста, сексот и интелектот “. Таа денеска пиеше кафе и јадеше благо со Тамара Михајловска , која ...

Силјановска Давкова: Ќе донесеме четири милијарди инвестиции и ќе ги покачиме платите за 25 проценти

Опсервер - 03.07.2020

Скопје, 3 јули 2020 () – Носителката од ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова денеска беше во посета на Сопиште од каде што истакна дека има шанса да се обнови тоа што остана, но за тоа е потребна промена на власт.

Силјановска Давкова: Ќе донесеме 4 милијарди инвестиции и ќе ги покачиме платите за 25%

Вечер - 03.07.2020

Професорката Гордана Силјановска Давкова носител во Изборната единица 1 од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на Сопиште од каде што истакна дека СДСМ го избриша македонскиот идентитет, се откажа од правото на самоопределување, а од државата ...

Силјановска за Преспанскиот договор: Јасен е членот 308 од КЗ, секој кој ја довел Македонија во потчинета положба треба ...

MakPress - 03.07.2020

Професорката Гордана Силјановска Давкова во дебатата со нејзиниот против кандидат Никола Димитров во однос на Преспанскиот договор му посочи дека согласно кривичниот законик секој кој ја донел Македонија во потчинета положба треба да одговара.

Силјановска му кажа на Димитров по кој член ќе одговара поради Договорот од Преспa

Нетпрес - 03.07.2020

Основата за гонење за Димитров според Силјановска е членот 308 од Уставот според кој ќе одговара кривично секој што ќе ја стави во потчинетост Република Македонија. Силјановска после емисијата го објави членот од законот на Фејсбук и ...

Силјановска до Димитров: Преспанскиот договор го склучил неовластен субјект – Вие!

Курир - 03.07.2020

Носителот во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова сподели видео на својата фејсбук страница од вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров. Се држам до она што сум го кажала.

Војната меѓу Шилегов и Силјановска продолжува: “Во недостаток на аргументи, Петре Ви бил пијандура“

Локално - 03.07.2020

„Војната“ која започна помеѓу професорката Гордана Силјановска-Давкова од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов од СДСМ продолжува на социјалните мрежи. Професорката, во својата објава на Дејсбук му одговори дека има ...

Силјановска му објасни на Димитров по кој член ќе одговара поради Договорот од Преспа

Република - 03.07.2020

Силјановска после емисијата го објави членот од законот на Фејсбук и напиша: ...

СЕ ПОЧНА СО ИБНИ ПАЈКО: КОЈ Е БОЕМ, А КОЈ Е ЗЛОБЕН - се води вистинска војна меѓу Шилегов и Силјановска

Фактор - 03.07.2020

Не стивнува вербалната војна меѓу скопскиот градоначалник Петре Шилегов и професорката Гордана Силјановска, која е носител на пратеничката листа во Изборната единица 1 од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Силјановска: Нема место во моето срце и мојот ум за северна! (Видео)

MakPress - 02.07.2020

Преданијата се патоказ низ историјата! Ќе направам се, за моите поколенија да ме паметат како личност која направила нешто за одржување на заветот на нашите предци, пишува во својата објава на Фејсбук носителот на листата во ИЕ1 од ВМРО-ДПМНЕ ...

Силјановска: Ние сме луѓе кои веруваат и ги почитуваат правото, правдата и моралот

Нетпрес - 02.07.2020

Носителот во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својата фејсбук страница објави видео спот. -Не сме исти, ние сме луѓе кои веруваат и ги почитуваат правото, правдата и моралот. Тие ја ветуваа правдата но не ја донесоа.

Шилегов кон Силјановска: Имам против суетите кои ви се големи колку што ви се ситни душите!

iPortal - 02.07.2020

Градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов и возврати на Силјановска-Давкова по обвинувањата дека тој си има поставено плочник пред својата викендица во Маврово, укажувајќи и дека ги има измешано работите. „Е сега стварно ме разочаравте професорке.

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

+инфо - 02.07.2020

Се изморив од прослави, не е време за славење зошто овие избори ќе бидат важен критериум за односот кон нас во рамки на првиот кластер - рече Силјановска. Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од ...

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Магазин - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевезија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ.

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

Мак. Весник - 02.07.2020

– Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки – рече Силјановска.

Димитров: Од 2012 до 2017, ЕК не нарекуваше заробена држава и не ни даде позитивна препорака

Бриф - 02.07.2020

„Има една карикатурална димензија да зборуваме за ЕУ со носителот на листата од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи оставштината на нивното владеење придонесе поголема да биде барикадата на нашиот европски пат“, ѝсе обрати Никола Димитров ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Скопје1 - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ.

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

24Инфо - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ.

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Опсервер - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ.

Силјановска: Преговарачката рамка не значи датум за преговори, се изморив од прослави

Република - 02.07.2020

Носителката на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, професорката Гордана Силјановска – Давкова, на дебатата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ. рече Силјановска.

Силјановска до Димитров: За Преспанскиот договор ќе одговарате кривично

Република - 02.07.2020

Кривична одговорност ќе има за тие што надвор од законот и уставот го променија името и го потпишаа Преспанскиот договор, порача носителката на опозицијата Гордана Сиљановска Давкова на ТВ дебата со Никола Димитров од СДСМ и Изет Меџити од ДУИ во ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Слободен Печат - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјановска: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

А1 On - 02.07.2020

Носителката на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, на дебата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ. „Преговарачката рамка не значи датум за преговори.

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Либертас - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

Локално - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Димитров: Бугарија многу вложи во нашата европска иднина, покажавме дека можеме да надминеме пречки штитејќи ги ...

Бриф - 02.07.2020

-Ќе работиме, покажавме дека можеме да надминеме пречки штитејќи го најважното, идентитетските прашања. Бугарија многу вложи во нашата европска иднина и мислам дека процесот што го почнавме со договорот за пријателство каде што нема воопшто правна ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Вечер - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Димитров ја праша Силјановска: Како Преспанскиот договор да не постои, а да почнеме преговори со ЕУ?

Република - 02.07.2020

Никола Димитров во вечерашната дебата на ТВ 24 ја праша Гордана Силјановска која е нејзината идеја, да не постои Преспанскиот договор, а Македонија да ги почне преговорите со ЕУ. Карикатурно е да зборуваме за ЕУ со носител на листа од ДПМНЕ, бидејќи ...

Димитров: Нема да може да отвориме преговори со ЕУ, ако се вратиме на проблемот со Грција

Слободен Печат - 02.07.2020

Никола Димитров во вечерашната дебата на ТВ 24 ја праша Гордана Силјановска која е нејзината идеја, да не постои Преспанскиот договор, а Македонија да ги почне преговорите со ЕУ. -Карикатурно е да зборуваме за ЕУ со носител на листа од ДПМНЕ, ...

За Силјановска преговарачката рамка не значи почеток на преговори

Независен - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Канал5 - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Димитров ја праша Силјановска: Како Преспанскиот договор да не постои, а да почнеме преговори со ЕУ?

Нетпрес - 02.07.2020

Никола Димитров во вечерашната дебата на ТВ 24 ја праша Гордана Силјановска која е нејзината идеја, да не постои Преспанскиот договор, а Македонија да ги почне преговорите со ЕУ. „Карикатурно е да зборуваме за ЕУ со носител на листа од ДПМНЕ, ...

Силјановска до Димитров: За Преспанскиот договор ќе одговарате кривично

Нетпрес - 02.07.2020

Кривична одговорност ќе има за тие што надвор од законот и уставот го променија името и го потпишаа Преспанскиот договор, порача носителката на опозицијата Гордана Сиљановска Давкова на ТВ дебата со Никола Димитров од СДСМ и Изет Меџити од ДУИ во ...

“Никола Димитров треба КРИВИЧНО ДА ОДГОВАРА ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР“

Вечер - 02.07.2020

Кривична одговорност ќе има за тие што надвор од законот и уставот го променија името и го потпишаа Преспанскиот договор, порача носителката на опозицијата Гордана Сиљановска Давкова на ТВ дебата со Никола Димитров од СДСМ и Изет Меџити од ДУИ во ...

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави, а не е време за славење

Вечер Прес - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјановска: Преговарачката рамка не значи датум за преговори, се изморив од прослави

Нетпрес - 02.07.2020

Носителката на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, професорката Гордана Силјановска – Давкова, на дебатата во телевизија 24 се осврна на патот на Македонија кон ЕУ.

Силјановска Давкова: Нема датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

МКД - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјаноска Давкова: Секој што се огрешил пред законот треба да одговара

Опсервер - 02.07.2020

Скопје, 2 јули 2020 () – Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна областите право и правда.

Силјановска: Секој што се огрешил пред законот треба да одговара

24Инфо - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна областите право и правда.

Силјаноска: СЈО се појави зошто не го биваше јавното обвинителство

Слободен Печат - 02.07.2020

Професор Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна областите право и правда.

Силјановска Давкова: Преговарачката рамка не значи датум за преговори со ЕУ, се изморив од прослави

Денешен - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Димитров кон Силјановска: Оставштината од владеење на ВМРО-ДПМНЕ придонесе поголема да биде барикадата на нашиот ...

Граѓански збор - 02.07.2020

Има една карикатурална димензија да зборуваме за ЕУ со носителот на листата од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи оставштината на нивното владеење придонесе поголема да биде барикадата на нашиот европски пат“, ѝ порача Никола Димитров на ...

Димитров: Преспанскиот договор е ратификуван во согласност со Уставот, а го поддржаа близу 610.000 граѓани

Frontline - 02.07.2020

Димитров претходно денеска на прес конференцијата во Владата, најави дека по усогласување на преговарачката рамка, следи првата меѓувладина конференција што е првиот чекор. Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во своето гостување во ...

Силјаноска Давкова: Секој што се огрешил пред законот треба да одговара

Либертас - 02.07.2020

– Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна областите право и правда.

Димитров до Силјановска: Како Преспанскиот договор да не постои, а да почнеме преговори со ЕУ?

Либертас - 02.07.2020

Никола Димитров во вечерашната дебата на ТВ 24 ја праша Гордана Силјановска која е нејзината идеја, да не постои Преспанскиот договор, а Македонија да ги почне преговорите со ЕУ. -Карикатурно е да зборуваме за ЕУ со носител на листа од ДПМНЕ, ...

Силјановска за „Скопје 2014“: Ве молам да не ми давате наследство што не сум го креирала

Либертас - 02.07.2020

Гордана Силјановска во вечерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров му порача да не и наметнува наследство што таа не го креирала, откако тој ги спомена спомениците кои ВМРО-ДПМНЕ ги градеше.

Силјановска до Димитров: Уште колку пати планирате да славите датум за преговори?

MakPress - 02.07.2020

Преговарачката рамка не значи датум за преговори. Таа се концентрира на три моменти, принципи, суштина и процедура. Членките на ЕУ откако ќе ја разгледаат имаат право да укажат и да дадат забелешки, нагласи Гордана Силјановска Давкова, носител на ...

Силјановска до Шилегов: Среќа, Петре пешки одам, не ми требаат ваучери за такси

Република - 02.07.2020

Носителот на Изборната единица 1 Гордана Силјановска Давкова преку статус на Фејсбук му одговори на градоначалникот на Скопје Петре Шилегов кој јавно ја прозиваше преку негов пост на Фејсбук.

Силјановска: Од „нема правда нема мир“ ја донесоа Македонија до хибриден режим

MakPress - 02.07.2020

Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1 на дебатата во телевизија 24 се осврна областите право и правда.