TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бројот на новозаразени и починати во Велика Британија расте, а во Италија опаѓа

Слободен Печат - 22.01.2021

Во Велика Британија во изминатите 24 часа се потврдени нови 1.401 смртни случаи од Ковид-19, што претставува пораст во однос на претходниот ден кога беа регистрирани 1.290. Според официјалните податоци, забележани се 40.261 нов случај на зараза од ...

Бројот на заразени со коронавирусот во светот надмина 98 милиони

МКД

Во Словенија 1.439 новозаразени од коронавирус, 27 починати

Макфакс

Шпанија пријави рекорден број од 44.357 новозаразени од коронавирус

Макфакс

Шпанија пријави рекорден број од 44.357 новозаразени со коронавирус

24Инфо

Шпанија пријави рекорден број од 44.357 новозаразени со коронавирус

Точка

Во Словенија 1.439 новозаразени со коронавирус, 27 починати

Вечер

Точка Опсервер Опсервер А1 On 24Инфо +инфо Либертас Независен

Во болниците во земјата се лекуваат 608 ковид-пациенти

Макфакс - 22.01.2021

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е 608 и има околу 580 празни болнички кревети во ковид-центрите, информираат од Министерството за ...

Ковид-19: Во Скопје се хоспитализирани 286 пациенти, сместени се во 8 ковид-центри

360 степени

Скопските ковид-центри со 34 хоспитализации за 24 часа: Вкупно се лекуваaт 286 пациенти, има 119 слободни кревети

Слободен Печат

Само 11% од заболените од Ковид-19 во Македонија завршиле во болница

еМагазин

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 330 пациенти со Ковид-19

MTM

Во скопските ковид-центри примени 34 пациенти, има над сто слободни места

МКД

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 34 пациенти, вкупно се лекуваaт 286

Телма

Бизнис Вести Алсат-М Р.С.Европа еМагазин

Стабилизација на епидемијата со Ковид-19 во земјата, преполовен бројот на хоспитализирани

Frontline - 22.01.2021

Речиси сите епидемиолошки параметри според кои се евалуира состојбата со епидемијата бележат тренд на намалување, односно зголемување во однос на бројката на оздравени случаи, соопшти вчера Министерството за здравство.

Стабилизација на епидемијата со Ковид-19 во земјата, преполовен бројот на хоспитализирани

Опсервер

Стабилизација на епидемијата со Ковид-19 во земјата, преполовен бројот на хоспитализирани

Либертас

Скопје падна под 7.000 активни - ЕВЕ КАКВА Е СОСТОЈБАТА ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ

Вечер

Опадна бројот на заразени од коронавирус во Македонија - Скопје дојде до 7000 кативни случаи

Press24

Ковид статистика: Скопје падна под 7.000 активни случаи

Скопје инфо

Погледнете каква е состојбата со корона вирусот по градови во моментов во Македонија

Курир

Канал5 Мета Денешен