Трима съдии от Международния наказателен съд (МНС) са завели дело срещу администрацията на президента на САЩ Доналд Тръмп заради наложените им санкции. Според информация на „France 24“ ищци по делото са Кимбърли Прост от Канада, Соломи Балунги Боса от Уганда и Рейн Аделаида Софи ...
Съдии от Международния наказателен съд (МНС) съдят администрацията на Доналд Тръмп заради наложените им санкции . Делото е заведено от Кимбърли Прост от Канада, Соломи Балунги Боса от Уганда и Рейн Аделаида Софи Алапини-Гансу от Бенин, пише "France 24".