Руни едвај чека да замине од САД – го опцу судијата во лице (ВИДЕО)

Канал5 - 19.08.2019

Вејн Руни го загуби натпреварот на госстувањето во Ванкувер со својот ДЦ Јунајтед , а според реакциите, англиската фудбалска легенда едвај чека да се врати во својата земја. Во 74. минута од натпреварот Руни беше заменет , а од непознати причини му ...

Руни беснееше на судијата: „Секој е*ен натпревар...“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 19.08.2019

Англиската фудбалска легенда Вејн Руни имаше несекојдневен испад по поразот на неговиот ДЦ Јунајтед на гостувањето кај Ванкувер. Кога беше заменет на клупата на 15 минути до крајот, 33-годишникот агресивно протестираше до помошникот судија со ...

Руни целосно одлепи: Го пцуеше судијата во лице, па се жалеше на патувањата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 19.08.2019

Контроверзниот англиски напаѓач, Вејн Руни, претрпе пораз на гостувањето кај Ванкувер со својот Ди - Си Јунајтед во МЛС лигата со 1-0, а судејќи по неговата реакција, едвај чека враќање во својата татковина. Имено, Руни беше заменет во 74.