TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Компанијата ја крсти по ТЕСЛА, но сака друг генијалец: Илон Маск ги изненади сите

Хаштаг - 10.04.2021

Ова никој не го очекуваше... Откако Стив Џобс го напушти светот, многумина се свртеа кон Илон Маск како новиот, најголем визионер на денешната технолошка индустрија. Неговите напори да се појави неговата компанија Тесла на пазарот се исплатија ...

„SpaceX“ е сe поблиску до покривање на сите делови од Земјата со своите сателити

Канал5 - 10.04.2021

Говорејќи на дигитална конференција, главниот оперативен директор на „SpaceX“, Гвин Шотвел објави дека сателитите „Starlink“ можат да постигнат „целосна (глобална) поврзаност“ за само уште пет лансирања.

Само по едно нешто ги разоткрива кандидатите за работа: Илон Маск откри како знае дека го лажат

Фактор - 10.04.2021

Само едно прашање му е доволно за да ја дознае вистината... Како да откриете дали некој ве лаже? Илон Маск вели - многу едноставно. Илон Маск во една прилика откри како разоткрива дали кандидатот за работа лаже или ја зборува вистината.

Како Илон Маск стигна до врвот? Ги открива неговите 6 тајни за деловен успех

Денар - 09.04.2021

Илон Маск е вториот најбогат човек во светот и неговото богатство се проценува на околу 171,6 милијарди долари. Минатата година беше дефинитивно негова, бидејќи забележа успеси со обете компании: SpaceX испрати астронаути во вселената и успешно ги ...