TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожари во соседството – во Албанија експлодираат бомби од Втората светска војна

PressingTV - 23.08.2019

На балканскиот радар во моментов се фатени неколку пожари, од кои два во Албанија и еден на грчкиот остров Лерос. Секој од нив носи своја опасност. Така на пример пожарот над планината во Тепелена не само што е на непристапен терен, туку целата зона ...

Од човечка негрижа беснееја пожари во скопскиот регион

Н.Македонија - 23.08.2019

Летото е период кога пожарите се најактуелни, а изминативе денови повеќе пожари се случија и во скопскиот регион. На почетоков од летово најпрвин имаше пожари на Скопска Црна Гора, во Бутел, додека, пак, последниве се случија покрај селата Љубин и ...

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

+инфо - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

Над 130 шумски пожари во Русија, во гаснењето учествуваат повеќе од 1.000 луѓе

Курир - 23.08.2019

Повеќе од 130 шумски пожари се регистрирани на површина од речиси 44.000 хектари во неколку области во Русија, соопшти прес-сервисот на Службата за заштита на шумите од воздух. Во соопштението се наведува дека до полноќ на 22 август, регистрирани се ...

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Нова ТВ - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар пред влезот на Гостивар (ФОТО)

PressingTV - 22.08.2019

Не престанува појавата на пожари низ Македонија. Најновата огнена стихија се појави во близина на Гостивар, пред влезот во градот. Првично пожарот не е преголема опасност да загрози некое населено место, но поради топлото време, и релативно сувата ...

Пожари беснеат во Албанија и Грција

Слободен Печат - 23.08.2019

Попладнево грчките медиуми јавија за пожар на Лерос. Првите информации кажуваат дека има луѓе кои се наоѓаат заробени на една од плажите. Во моментов се фатени неколку пожари, од кои два во Албанија и еден на грчкиот остров Лерос.

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

А1 On - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

За една недела 11 пожари во реонот на Скопје, пожарникарите непрекинато работат по 30 часа

ТВ21 - 21.08.2019

Единаесет пожари го зафатија реонот на Скопје за една недела. Во понеделникот пожар ја зафати шумата во близина на село Кондово и Љубин кај Сарај. Вчера пожарот беше изгаснат, но денеска повторно се активирал.

Пожар во делчевското село Бигла

Нетпрес - 21.08.2019

Гаснењето засега се одвива со едно возило и неколку пожарникари од делчевската Противпожарна единица, а известена е и Противпожарната единица од ...

Пожар во делчевско село, пожарникарите ги спасуваат куќите на жителите

Курир - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Голем пожар им се заканува на куќите во делчевско Бигла

Фактор - 21.08.2019

Пожарникари се борат да го изгаснат пожарот кој попладнево околу 16.30 часот, се рашири во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во делчевското село Бигла

4NEWS - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

24Инфо - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Во Грција за 24 часа регистрирани 36 шумски пожари

24Инфо - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот синоќа, на територијата во Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина. Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со ...

Пожар во делчевското село Бигла

MTM - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

А1 On - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

Алфа - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

Во тек е акција за гаснење на пожарот во Бигла

Република - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во скопското село Варвара

Слободен Печат - 22.08.2019

Пожарникарите во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото. Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната ...

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

1tv - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари. Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 пешадиски тимови, еден хеликоптер, ...

Пожар во делчевското село Бигла

Опсервер - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

1tv - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Во Грција за 24 часа избувнаа 36 пожари

Нетпрес - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

Пожар во делчевското село Бигла

А1 On - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Канал5 - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

MakPress - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

Пожар во делчевското село Бигла

+инфо - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

+инфо - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

За 24 часа регистрирани 36 шумски пожари во Грција

Опсервер - 23.08.2019

Од 19 часот во средата до 19 часот вчера, во цела Грција, избувнале 36 шумски пожари, jави дописничката на МИА од Атина Според Противпожарната служба на Грција, за справување со огнените јазици интервенирале вкупно 430 пожарникари со 152 возила, 11 ...

Пожар во делчевското село Бигла

Нова ТВ - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Нов пожар во околината на Скопје

Фокус - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во делчевското село Бигла

Вечер - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Нетпрес - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во делчевското село Бигла

24Инфо - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Сител - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожарникарите и мештаните се борат со пожарот во Бигла - Ги спасуваат куќите

Press24 - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

MTM - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во делчевското село Бигла

Сител - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

4NEWS - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во делчевското село Бигла

MakPress - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Нов пожар во околината на Скопје

Локално - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во делчевското село Бигла

iPortal - 21.08.2019

Во тек е акција за гаснење на пожарот што попладнево избувна во делчевското село Бигла. Во гаснењето учествуваат пожарникари од Противпожарната единица од Делчево, а е вклучено и месното население.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Либертас - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Пожар во шума во скопско Варвара, нема опасност од негово проширување

Опсервер - 22.08.2019

Пожар избувна попладнево во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Синојќа нов пожар во скопско

Скопје инфо - 23.08.2019

Пожар избувна вчера попладне во шума во селото Варвара во општина Студеничани во околината на Скопје, во правец кон селото Добри Дол, изјави за МИА командантот на Територијалната протипожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски.