TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сѐ поверојатна коалиција помеѓу некои албански партии

Алсат-М - 28.01.2020

Станува сè по јасно дека коалицијата од три партии меѓу албанските опозициски партии Алијанса за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива е неизводлива. Алсат дознава дека во текот на денешниот ден или најдоцна до утре, ќе биде официјализирана ...

БЕСА со апел до Алијансата: „Одлучете веќе еднаш за коалицијата!“

Алсат-М - 27.01.2020

Дали пропаѓа трипартиската коалиција меѓу Алијансата за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива? Партијата на Билал Касами бара од Алијансата, како водач на процесот, да се изјасни дали ќе се прави коалиција или не.

Пропадна договорот за формирање предизборна анти ДУИ коалиција

360 степени - 27.01.2020

Нема договор за формирање коалиција меѓу Алијанса за Албанците, Движењето Беса и Алтернатива. Опозициските партии на Албанците нема како фронт да и се спротистават на владејачката ДУИ. Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари ...

Таравари за ТВ21: Нема тројна коалиција – Движење Беса бара одговори зошто идејата пропаднала

ТВ21 - 27.01.2020

Тројната коалиција меѓу Алијанса за Албанците, Движење Беса и Алтернатива нема да стане реалност, потврдува за ТВ21 генералниот секретар на партијата, Арбен Таравари. „Тројната коалиција нема да се постигне.

Бeса бара одговор од Алијанса за Албанците што се случи со трипартиската средба

Макфакс - 27.01.2020

Јавноста е во oчекување на една опозициона коалиција, која не само што треба да биде победничка на изборите што ќе се одржат на 12 април, туку пред сè треба да претставува промена во пристапот на владеењето и самото владеење, особено кај Албанците, ...

Таравари: Нема договор за постигнување трипартитна коалиција

Слободен Печат - 27.01.2020

Таравари не сакал да каже која од овие две партии, Алтернатива и БЕСА, има повеќе шанси да коалиционира со Алијансата за Албанците. Трипартитна коалиција помеѓу Алијансата за Албанците, Движењето БЕСА и Алтернатива нема да се случи.

БЕСА бара одговор од Алијанса за Албанците што се случи со трипартиската средба

24Инфо - 27.01.2020

Јавноста е во oчекување на една опозициона коалиција, која не само што треба да биде победничка на изборите што ќе се одржат на 12 април, туку пред сè треба да претставува промена во пристапот на владеењето и самото владеење, особено кај Албанците, ...

БЕСА бара одговор од Алијанса за Албанците што се случи со трипартиската средба

Точка - 27.01.2020

Јавноста е во oчекување на една опозициона коалиција, која не само што треба да биде победничка на изборите што ќе се одржат на 12 април, туку пред сè треба да претставува промена во пристапот на владеењето и самото владеење, особено кај Албанците, ...

БЕСА: Алијансата за Албанците да одговори што се случи со трипартиската соработка?

Либертас - 27.01.2020

Јавноста е во oчекување на една опозициона коалиција, која не само што треба да биде победничка на изборите што ке се одржат на 12 април, туку пред сè треба да претставува промена во пристапот на владеењето и самото владеење, особено кај Албанците.

Таравари за ТВ21: Нема тројна коалиција – Беса го бара името на „виновникот“

+инфо - 27.01.2020

Трипартиската коалиција помеѓу Алијансата за Албанците, Беса и Алтернатива нема да стане реалност. Ова за ТВ21 го потврдил генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари. – Тројната коалиција нема да се постигне.

БЕСА: Алијансата за Албанците да одговори што се случи со трипартиската соработка?

MakPress - 27.01.2020

Јавноста е во oчекување на една опозициона коалиција, која не само што треба да биде победничка на изборите што ке се одржат на 12 април, туку пред сè треба да претставува промена во пристапот на владеењето и самото владеење, особено кај Албанците.

Таравари за ТВ21: Нема тројна коалиција – Движење Беса бара одговори зошто идејата пропаднала

Либертас - 27.01.2020

Тројната коалиција меѓу Алијанса за Албанците, Движење Беса и Алтернатива нема да стане реалност, потврдува за ТВ21 генералниот секретар на партијата, Арбен Таравари. „Тројната коалиција нема да се постигне.