TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Боки 13: Јас испаднав најсериозен фактор во државата. Ако со Катица Јанева сме правеле злоупотреби со клиенти досега ќе ...

Магазин - 16.07.2019

„ Империја“ е кодното име на последната истрага што ја отвори СЈО. Објавена е на 9 ноември 2018 година. Токму од ноември 2018 година почнува и описот на дејствијата за „трговија со влијание“ во предметот што денеска го обелодени Обвинителството за ...

Отидоа ли курбан сите предмети на СЈО?

Expres - 16.07.2019

Ненадејната „депонирана“ оставка на шефицата на СЈО, Катица Јанева, која коинцидираше со апсењето на Боки 13, предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, најчесто со прашање дали кредибилитетот на Специјалното јавно обвинителство е нарушен.

За Јовановски и Милевски по 30 дена притвор

Р.С.Европа - 16.07.2019

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, како и претреси во домот на родителите на Јовановски во Тафталиџе и на неговата ...

Катица Јанева не е под истрага, само ѝ биле побарани телефоните

Сакам да кажам - 15.07.2019

Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец беа уапсени за примање поткуп и перење пари, дознава ...

На Јанева и бил одземен телефонот за прибирање повеќе информации за истрагата против Боки и Зоки

ТВ21 - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Обвинителството и одзеде телефон на Катица Јанева

Бриф - 15.07.2019

Jавното обвинителство пред малку за „360 Степени“ официјално потврди дека доцна попладнево е одземен еден телефонски уред од специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Од таму дообјаснуваат дека не се вршени други дејствија, односно претрес на ...

На Јанева и е одземен мобилниот телефон

24Инфо - 15.07.2019

Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец беа уапсени за примање поткуп и перење пари.

Шефицата на СЈО, Катица Јанева поднесе оставка

Канал5 - 15.07.2019

Речиси во исто време со веста за апсењето на Боки 13, стигна и веста за оставката на специјалната обвинителка, Катица Јанева. Кое е официјалното образложение за оставката, која дојде како шок, со оглед дека Јанева најавуваше дека ќе се кандидира за ...

Миленко Неделковски: Полиција е влезена во станот на Катица Јанева во Скопје

Вечер - 15.07.2019

Контроверзниот новинар, Миленко Неделковски, на својата фејсбук страна објави, како што тој вели, ексклузивни информации во врска со случајот за изнуда од страна на Боки 13. Миленко уште пред неколку недели пишуваше дека Боки13 изнудувал пари од ...

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Република - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Театарот на Јовевски, Рускоска и Катица Јанева!

Денешен - 15.07.2019

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, играта со народот на кого директно му се порачува дека е глупав, продолжува. Катица Јанева поднесува оставка и тоа неотповиклива, ама таа ќе важела кој знае од кога. Така ова е уште еден случај за правните анали, кога прв човек ...

Одземен мобилниот на Катица Јанева

еМагазин - 15.07.2019

Фокус објави дека по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корпција, и е одземен емобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева. Информацијата за Фокус е потврдена од Обвинителството.

Тајната вечера: Катица и Боки во кафеана договараат милионски рекет

Република - 15.07.2019

Економски лидер објави фотографија, која, како што тврди порталот, е направена за време на ручек, на кој присуствуваат челнови на тимот на СЈО предводен од Катица Јанева со Бојан Јовановски – Боки 13.

Боки приведен, Катица се повлекува во ист ден – коинциденција или поврзан случај!?

Нетпрес - 15.07.2019

Речиси истовремено пристигнаа информации дека сопственикот на 1ТВ, Бојан Јовановски ака Боки 13 е уапсен, а специјалната јавна обвинителка Катица Јанева си поднесува неотповиклива оставка од функција прв човек на СЈО.

Катица Јанева е обвинителот поврзан со рекетот на Боки 13 и Зоки Кичеец?!

Република - 15.07.2019

Две вести ја разбрануваа јавноста во Македонија денеска – првата е оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а втората е апсењето на Бојан Јовановски -Боки 13 и Зоран Милески – Кичеец за медиумски рекет на бизнисмен кој изнесувал ...

Геровски вечерва со ексклузивни детали за Боки 13 и Катица Јанева: Дали популарниот обвинителот е мозокот на ...

Скопје1 - 15.07.2019

Новинарот Бранко Геровски најави дека вечерва на „Плусинфо“ ќе објави ексклузивни детаљи за тоа како се поврзани Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец. „Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата? Дали станува збор за еден или за двајца ...

„Лидер“: Оставката на Јанева поврзана со апсењето на „Боки 13“!?

Expres - 15.07.2019

Економски Лидер од свои извори дознава дека оставката на шефицата на СЈО Катица Јанева е поврзана токму со апсењето на Бојан Јовановски, алијас „Боки 13“ и неговиот пријател Милевски, денеска на граничниот премин „Богородица“..

„Боки го уапсиле, Катица оставка, Заев вика на лидерска, Кочан не сака у затвор …“: Твитер „поцрвене“

еМагазин - 15.07.2019

Огромен број реакции на социјалните мрежи има по оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева , апсењето на Боки 13 , повикот за лидерска средба на премиерот Зоран Заев , како и новото барање на бизнисменот Сеад Кочан да му биде ...

Катица Јанева поднесе неотповиклива оставка !

Магазин - 15.07.2019

Дали оставката која осамна пред малку на сајтот на СЈО е поврзана со апсењето на Боки 13. Имено синот на Катица Јанева наводно бил вработен во 1тв чиј сопственик е Боки ...

Катица Јанева си поднесе оставка, Боки 13 уапсен!?

MakPress - 15.07.2019

Првиот човек на Специјалното јавното обвинителство Катица Јанева пред половина час си поднела оставка од нејзината функција. Претходно, порталот фактор објави дека Боки 13 попладнево бил уапсен поради сомневање за рекет а полицијата го привела на ...

СДК: Јанева не е под истрага, само и биле побарани телефоните

Курир - 15.07.2019

Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец беа уапсени за примање поткуп и перење пари, дознава ...

Одземен телефонот на специјалната обвинителка Катица Јанева

Локално - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Полиција влезе во домот на Катица Јанева, се очекува приведување, тврди Неделковски

Скопје1 - 15.07.2019

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил објави статус во кој вели дека во моментов полицијата врши претрес во станот на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. „Најнови вести. Ексклузива: 1.

„Лидер“ тврди: Катица Јанева е обвинителот за кого рекет собирале Боки 13 и Зоки Кичеец!

Нетпрес - 15.07.2019

Две вести ја разбрануваа јавноста во Македонија денеска – првата е оставката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, а втората е апсењето на Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милевски – Кичеец за медиумски рекет на бизнисмен кој изнесувал ...

Героски: Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата?

Република - 15.07.2019

Новинарот Бранко Героски најави дека вечерва на „Плусинфо“ ќе објави ексклузивни детаљи за тоа како се поврзани Катица Јанева, Боки 13 и Зоки Кичеец. „Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата? Дали станува збор за еден или за двајца ...

„СДК“: Јанева не е под истрага, само и биле побарани телефоните

Press24 - 15.07.2019

Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева ги побарало нејзините телефони во врска со истрагата во која Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец беа уапсени за примање поткуп и перење пари, дознава ...

Одземен телефонот на специјалната обвинителка Катица Јанева

MTM - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Фотографии на кои се гледа како Боки 13 и Катица Јанева договараат рекет врз Орце Камчев

Магазин - 15.07.2019

Ексклузивни фотографии пристигнаа до редакцијата на порталот Економски Лидер на кои се гледа ручек на тимот на СЈО предводен од Катица Јанева со сега првоосомничениот за рекет Бојан Јовановски познат како Боки 13.

Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за истрагата против Боки 13 и Зоки Кичеец

Слободен Печат - 15.07.2019

Од Обвинителството, исто така, потврдија и дека е извршен претрес во канцеларијата на Јовановски во 1ТВ на која тој е сопственик. Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење ...

Детали за рекетот: Боки 13 барал 8 милиони евра од овој човек

Република - 15.07.2019

Познатиот скопски бизнисмен Ј.К. бил мета на рекет од страна на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец – дознава Лидер од извори на истрагата. Според извори на Лидер, бизнисменот го пријавил случајот откако ...

Неколку часа претресуван домот на Катица Јанева

МКД - 15.07.2019

Попладнево полицијата неколку часа го претресувала домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која денеска поднесе оставка од функцијата, дознаваме неофицијално од извори во гевгелиската полиција.

ОЈО: Извршен претрес во 1ТВ, одземен телефонот на Катица Јанева

ММС - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Одземен телефонот на специјалната обвинителка Катица Јанева

Опсервер - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Независен - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Курир - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Пулс24 - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...

Телефонот на Јанева треба да даде информации за истрагата против Боки 13

Press24 - 15.07.2019

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА од Обвинителството. Мобилниот на Јанева е одземен заради прибирање повеќе информации за ...