TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕРДОГАН НЕМА ДА СЕ ПИШМАНИ: Ако САД воведе санкции за Турција, тогаш се затвора Инџерлик

Фактор - 16.12.2019

-Наше е да ја донесеме одлуката за затворање на базата Инџирлик. Ако треба, тоа ќе се направи, ние ќе ја затвориме и Инџирлик и Куреџик-дециден е турскиот претседател. Оваа закана ќе се оствари доколку Соединетите Американски Држави и воведат ...

Ердоган: Турција може да ја затвори базата Инџирлик за Американците

МКД - 15.12.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган потврди дека Турција би можела да ја затвори воздухопловната база Инџирлик за американските трупи, доколку Вашингтон ѝ воведе санкции на Анкара. „Ние треба да ја донесеме одлуката за затворање на базата ...

Доколку САД воведат санкции, Турција ќе ги затвори базите „Инџирлик“ и „Кучерик“

Локално - 15.12.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека Анкара би можела да ја затвори воздухопловната база „Инџирлик“, доколку САД продолжат да наметнуваат санкции за Турција. „За двете држави е многу важно САД да не преземат чекори, по кои што ќе биде ...

Ердоган потврди дека базата Инџирлик може да биде затворена за САД

Нетпрес - 15.12.2019

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган потврди и во неделата дека Анкара може да ја затвори воздухопловната база Инџирлик за САД, доколку Вашингтон реши да воведе санкции против Турција.

Ердоган навести затворање на воената база Инџирлик ако САД воведат санкции

Макфакс - 15.12.2019

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување санкции за Анкара и неодамна донесената резолуција на американскиот Сенат, прогласувајќи го ...

Ердоган навести затворање на воената база Инџирлик ако САД воведат санкции

24Инфо - 15.12.2019

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување санкции за Анкара и неодамна донесената резолуција на американскиот Сенат, прогласувајќи го ...

Ердоган со закани кон САД, доколку воведат санкции

iPortal - 16.12.2019

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека Анкара би можела да ја затвори воздухопловната база „Инџирлик“, доколку САД продолжат да наметнуваат санкции за Турција. „За двете држави е многу важно САД да не преземат чекори, по кои што ќе биде ...

Ердоган со закани: Ќе ја затвориме базата Инџирлик ако САД воведат санкции

Курир - 16.12.2019

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување санкции за Анкара и неодамна донесената резолуција на американскиот Сенат, со која ерменскиот масакр ...

ЕРДОГАН СО СЕРИОЗНИ ЗАКАНИ: Ќе ја затвориме базата Инџирлик ако САД воведат санкции

Слободен Печат - 16.12.2019

Тој додаде дека Турција, исто така, може да ја затвори радарската база Куреџик доколку е потребно. Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување ...

Ердоган: Ако САД се одлучат на санкции, базата Инџирлик може да биде затворена за нив

ММС - 16.12.2019

Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, вчера потврди дека Анкара може да ја затвори воздухопловната база Инџирлик за САД, доколку Вашингтон реши да воведе санкции против Турција. „Ние имаме право на носење одлука за затворање за нив на базата ...

Ердоган со закани: Ќе ја затвориме базата Инџирлик ако САД воведат санкции

А1 On - 16.12.2019

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување санкции за Анкара и неодамна донесената резолуција на американскиот Сенат, со која ерменскиот масакр ...

Ердоган со закани: Ќе ја затвориме базата Инџирлик ако САД воведат санкции

Опсервер - 16.12.2019

Турција би можела да ја затвори воената база Инџирлик, во која има американски нуклеарни боеви глави, како одговор на заканите на САД за воведување санкции за Анкара и неодамна донесената резолуција на американскиот Сенат, со која ерменскиот масакр ...