TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корона – експеримент: Хрватите прават свадба без мерки за заштита

Независен - 13.05.2021

Првата пробна свадба која треба да покаже дали може да се одржуваат веселби без мерки за физичка дистанца ќе се одржи оваа сабота во Загреб. За сите гости храната и пијалокот ќе бидат безплатни, но под посебни услови – сите присутни ќе мора да бидат ...

Нов корона експеримент: Хрватите прават свадба без мерки за заштита

Lider - 13.05.2021

Првата пробна свадба која треба да покаже дали може да се одржуваат веселби без мерки за физичка дистанца ќе се одржи оваа сабота во Загреб. За сите гости храната и пијалокот ќе бидат безплатни, но под посебни услови – сите присутни ќе мора да бидат ...

Хрватите денеска прават пробна свадба, ако не се шири ковид-19, ќе дозволат веселби

Република - 13.05.2021

Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита Давор Божиновиќ денеска најави можно олеснување на епидемиолошките мерки од 1 јуни. Тој рече дека вечерва и во недела се одржуваат два експериментални настани – ...

Корона – експеримент во Хрватска: Прават свадба без мерки за заштита

Нетпрес - 13.05.2021

Првата пробна свадба која треба да покаже дали може да се одржуваат веселби без мерки за физичка дистанца ќе се одржи оваа сабота во Загреб. За сите гости храната и пијалокот ќе бидат безплатни, но под посебни услови – сите присутни ќе мора да бидат ...

Ковид-19: Во Хрватска пробна свадба

iPortal - 13.05.2021

Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита Давор Божиновиќ денеска најави можно олеснување на епидемиолошките мерки од 1 јуни. Тој рече дека вечерва и во недела се одржуваат два експериментални настани – ...

ЕКСПЕРИМЕНТ: Во Хрватска свадба со 120 гости – ќе се проверува дали на нејзе имало ширење на корона вирусот!

Денешен - 13.05.2021

Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита Давор Божиновиќ денеска најави можно олеснување на епидемиолошките мерки од 1 јуни. Тој рече дека вечерва и во недела се одржуваат два експериментални настани – ...

Во Хрватска се одржува пробна свадба (ВИДЕО)

+инфо - 13.05.2021

Вечерашната проба не е класична вечера во ресторан, но идејата е луѓето да се дружат едни со други без далечина и маски. Маските ги носат само новинари и сниматели. Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита ...

Ковид-19: Во Хрватска пробна свадба

Опсервер - 13.05.2021

– Потпретседателот на хрватската Влада и шеф на Националниот штаб за цивилна заштита Давор Божиновиќ денеска најави можно олеснување на епидемиолошките мерки од 1 јуни. Тој рече дека вечерва и во недела се одржуваат два експериментални настани – ...