TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Расте незадоволството од хаотичната мобилизација на Русија

Телма - 25.09.2022

Расте незадоволството во Русија поради хаотичната делумна воена мобилизација, која има за цел да обезбеди 300 илјади резервисти за „специјалната воена операција“ во Украина. Претседателот на Руската Федерација вчера потпиша нов указ со кој се ...

Путин потпиша декрет за ослободување на студентите од мобилизација

Нетпрес

Руските економисти предупредуваат: Загубите меѓу мобилизираните за шест месеци би можеле да изнесуваат 60-70 отсто, ова се мажи од најпродуктивната возраст

Локално

Се одржа нов протест против војната, главната порака – „Мир за Украина, слобода за Русија“

Во Центар

СОРАБОТНИЦИТЕ НА ПУТИН СО ПРВИ КРИТИКИ ЗА МОБИЛИЗАЦИЈАТА - регрутирани се мажи кои не се квалификувани за војска, тоа е неприфатливо

Фактор

ПИЈАНИ, БЕСНИ И СТАРИ: ОПШТ ХАОС ЗА ВРЕМЕ НА МОБИЛИЗАЦИЈАТА ВО РУСИЈА - социјалните мрежи вријат од снимки

Фактор

Тодоровски oд Москва: Мобилизацијата беше очекувана, главниот шок беше на 24-ти февруари, од тогаш Русија живее во воено време

Локално

Вечер Прес Пулс24 Канал5 360 степени МКД Фактор Скопје1 4NEWS