TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еве колку ќе го чини Манчестер Јунајтед позајмицата од седум месеци на Игало

Спортски - 01.06.2020

Денес беше потврдено останувањето на Одион Игало во Манчестер Јунајтед до јануари 2021 година. Манчестер Јунајтед за останувањето на Игало на Шангај ќе му плати шест милиони фунти, односно околу 6.7 милиони евра.

Јунајтед за шест месеци за Игало ќе потроши 11.765.000 евра

Спортклуб - 01.06.2020

Чангчун Јатаи своевремено го доведе од Премиер лигата за 22.300.000 евра. Две години подоцна Шангај помина многу подобро и Одион Игало го презеде за само 5.850.000 евра. Но, му даде и годишна плата од 17.500.000 евра годишно.

Игало и дефинитивно останува во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 01.06.2020

Манчестер Јунајтед постигна договор со Шангај Шенхуа за продолжување на договорото за позајмица на Одион Игало. Нигерискиот фудбалер кој првично требаше да остане на „Олд Трафорд“ до 31 мај сега ќе остане во клубот до 30 јануари, 2021 година.

ФОТО: „Црвените ѓаволи“ се предомислија, Игало останува на „Олд Трафорд“

Дриблинг - 01.06.2020

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Одион Игало ќе го продолжи престојот на „Олд Трафорд“ до 2021.година, како позајмен фудбалер од кинески Шангај Шенхуј. Игало во Јунајтед простигна во јануари оваа година и пред суспензијата од Коронавирусот постигна ...

Јунајтед со првиот трансфер за време на пандемија

+инфо - 01.06.2020

Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до јануари 2021 година. Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на „црвените ѓаволи“.

Одион Игало ја продолжува позајмицата со Манчестер Јунајтед

ММС - 01.06.2020

Нигерискиот напаѓач и поранешен играч на Ватфорд, Одион Игало, ја продолжува соработката со „Црвените ѓаволи“ до 31 јануари, 2021 година. Игало се очекува да потпише нов договор со неговиот матичен клуб Шангај Шенуа вреден 400.000 фунти неделно.

Крај на неизвесноста за Игало, Јунајтед и Шангај се договорија

24Фудбал - 01.06.2020

Манчестер јунајтед и Шангај Шенхуа се договорија позајмицата на Игало да продолжи до 31 јануари 2021 година. Игало првично имаше договор за позајмица во Манчестер јунајтед до 31 мај, но сезоната се пролонгираше поради коронавирусот.

Официјално: Игало останува во Јунајтед до 2021 година

Спортклуб - 01.06.2020

Одион Игало денеска требаше да се врати во Шангај Шенхуа откако му истече позајмицата во Манчестер Јунајтед. Игало во Јунајтед пристигна кон почетокот на оваа година на позајмица до крајот на сезоната, но прекинот на првенството ги поремети ...

Пресврт, Игало останува во Јунајтед

Слободен Печат - 01.06.2020

Иако пред неколку денови се појави информација дека напаѓачот на Манчестер јунајтед ќе го напушти тимот на крајот од сезоната и ќе се врати во Кина, денеска нов пресврт во настаните. Англискиот тим успеа да се договори со Шангај и Игало ќе истане на ...

Игало останува во Манчестер Јунајтед

Екипа - 01.06.2020

Нигерискиот фудбалер денеска го продолжи договорот со Манчестер Јунајтед до јануари 2021 година. Неговата позајмица истекува во текот на денешниот ден, но бидејќи од клубот се задоволни од неговиот учинок по доаѓањето од Шангај, а поради ситуацијата ...

Веќе нема дилеми, Манчестер Јунајтед го задржа Одион Игало

Дерби - 01.06.2020

Манчестер Јунајтед на крајот излезе како победник во трансфер сагата поврзана со нигерискиот напаѓач Одион Игало. Игало првично пристигна на „Олд Трафорд“ како позајмен фудбалер, а позајмицата официјално му истече во текот на вчерашниот ден.

Клубовите се договорија – Игало ќе остане на „Олд Трафорд“

TopSport - 01.06.2020

Одион Игало ќе остане на позајмица од Шангај Шенхуа во Манчестер Јунајтед до јануари 2021 година објави „Скај Спортс“. Нигериецот исто така ја го продолжил договорот со Шангај до 2024 година.

Постигнат договор: Игало останува во Манчестер Јунајтед!

Спортски - 01.06.2020

Вчера официјално истече позајмицата на Одион Игало од Шангај Шенуоха во Манчестер Јунајтед. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ веќе неколку недели беа во преговори со кинескиот клуб и на крајот успеаа да постигнат договор.

Добри вести за Манчестер јунајтед: Игало ја продолжи позајмицата

Sport 1 - 01.06.2020

Одион Игало ќе остане во редовите на Манчестер јунајтед и во следните шест месеци откако премиерлигашот и Шангај Шенуа се договорија за нова позајмица. Нигериецот пристигна на „Олд Трафорд“ во јануари и набрзо импресионираше со своите игри.

Игало останува на позајмица во Јунајтед до јануари 2021 година

Gol.mk - 01.06.2020

Агентот на Одион Игало потврди дека неговиот клиент наскоро ќе потврди дека ќе остане во редовите на Манчестер Јунајтед до летото 2021 година. Добрите настапи на нигерискиот напаѓач му овозможија да го продолжи престојот на „Олд Трафорд“ за уште ...

ПАДНА ДОГОВОР: Игало останува во Манчестер Ј. до нова година!

SportMedia - 01.06.2020

Одион Игало „договори“ продолжување на позајмицата со Манчестер јунајтед до крајот на јануари 2021 година, со што чека истиот да биде одобрен од ФА. Договорот со неговиот матичен клуб Шангај Шенхуа и официјално истече во неделата вечерта, и се ...

Истече позајмицата на Игало во Манчестер Јунајтед: Што сега?

Спортски - 01.06.2020

Вчера официјално истече позајмицата на Одион Игало од Шангај Шенуоха во Манчестер Јунајтед. Договор за продолжување на неговиот престој на „Олд Трафорд“ не се постигна, а најголем проблем е цената.

Агентот на Игало: Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот до јануари

Денешен - 01.06.2020

Ата Анеке, агент на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Одион Игало, кој е во сопственост на Шангај Шенхуа, зборуваше за ситуацијата со изнајмувањето на Нигериецот. – Ние сме близу до договор за продолжување на закупот.

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Опсервер - 01.06.2020

Манчестер, 1 јуни 2020 () – Ата Анеке, агент на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Одион Игало, кој е во сопственост на Шангај Шенхуа, зборуваше за ситуацијата со изнајмувањето на Нигериецот. – Ние сме близу до договор за продолжување на закупот.

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

А1 On - 01.06.2020

Ата Анеке, агент на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Одион Игало, кој е во сопственост на Шангај Шенхуа, зборуваше за ситуацијата со изнајмувањето на Нигериецот. – Ние сме близу до договор за продолжување на закупот.

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

MakPress - 01.06.2020

Ата Анеке, агент на напаѓачот на Манчестер јунајтед, Одион Игало, кој е во сопственост на Шангај Шенхуа, зборуваше за ситуацијата со изнајмувањето на Нигериецот. – Ние сме близу до договор за продолжување на закупот.

Веќе нема дилеми, Манчестер Јунајтед го задржа Одион Игало

Точка - 01.06.2020

Манчестер Јунајтед на крајот излезе како победник во трансфер сагата поврзана со нигерискиот напаѓач Одион Игало. Игало првично пристигна на „Олд Трафорд“ како позајмен фудбалер, а позајмицата официјално му истече во текот на вчерашниот ден.

Успешна мисија на Манчестер јунајтед, Игало ја продолжи позајмицата

МКД - 01.06.2020

Манчестер јунајтед и Шангај Шенхуа се договорија позајмицата на Игало да продолжи до 31 јануари 2021 година. Игало првично имаше договор за позајмица во Манчестер јунајтед до 31 мај, но сезоната се пролонгираше поради коронавирусот.

Јунајтед со првиот трансфер за време на пандемија

Опсервер - 01.06.2020

Манчестер, 1 јуни 2020 () – Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на „црвените ѓаволи“. Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до ...

Манчестер Јунајтед го направи првиот трансфер за време на пандемијата

А1 On - 01.06.2020

Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на клубот. Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до јануари 2021 година.

Јунајтед со првиот трансфер за време на пандемија

Либертас - 01.06.2020

– Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на „црвените ѓаволи“. Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до јануари 2021 година.

Игало останува во Манчестер ј. до јануари 2021 година

Телма - 01.06.2020

Одион Игало ќе остане во редовите на Манчестер јунајтед и во следните шест месеци откако премиерлигашот и Шангај Шенуа се договорија за нова позајмица. Нигериецот пристигна на „Олд Трафорд“ во јануари оваа година и набрзо импресионираше со своите ...

Јунајтед со првиот трансфер за време на пандемија

MakPress - 01.06.2020

Манчестер јунајтед ќе го продолжи закупот на напаѓачот на Шангај Шенхуа, Одион Игало, објави прес-службата на „црвените ѓаволи“. Неговиот тековен закуп требаше да истече во недела навечер, но нов договор беше постигнат до јануари 2021 година.