TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора, властите апелираат на претпазливост

Алфа - 19.03.2019

Пожарот кој речиси цела ноќ беснееше над Скопска Црна Гора е ставен под контрола. Сега на терен е мирно, откако пламените јазици ноќеска пеплосаа голем дел од планината. Надлежните поради непристапноста на теренот, не можеле да интервенираат ноќе, ...

Пожари на неколку места во земјава, ДЗС апелира да не се палат огнови на отворено

Радио МОФ - 19.03.2019

Пожарот што вчера избувна во реонот на Скопска Црна Гора зафати ниска мешана шума, го виде и исплаши цело Скопје, а наложи дејствување на воздухоплови на Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС).

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Макфакс - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

1tv - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Со помош на авиони локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

ТВ21 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 14.30 часот во Полициското одделение Матејче било пријавено дека на место викано „Влаи Гроб“, атар на село Матејче, Скопска Црна Гора настанал пожар во кој горела нискотеблеста шума и сува трева.

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Курир - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Локално - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Утрово локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Скопје1 - 19.03.2019

На 18.03.2019 во 14.30 часот во Полициското одделение Матејче било пријавено дека на место викано „Влаи Гроб“, атар на село Матејче, Скопска Црна Гора настанал пожар во кој горела нискотеблеста шума и сува трева.

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Press24 - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Уште трае борбата со пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Курир - 19.03.2019

Гори ниска мешана шума на околу 1.400 метри надморска височина. Командант на противпожарна бригада на Град Скопје Владимир Симоновски, за МИА изјави дека пожарот кој е активен од вчера во 13:15 часот речиси е изгснат, останува уште непристапниот дел ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Република - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Скопје инфо - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Нетпрес - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Пожарот кај Скопска Црна Гора- екипите на терен цела ноќ гаселе, ангажирани авиони на ДЗС

Press24 - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Скопје инфо - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Пожарот на Скопска Црна Гора се уште активен, ангажирани авиони на Дирекцијата за заштита и спасување

еМагазин - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

24Инфо - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Aнгажиранa авијaцијата на ДЗС за пожарот кај Скопска Црна Гора

Н.Македонија - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Точка - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин Гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Уште трае борбата со пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Пулс24 - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Centar - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин Гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

24Инфо - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Локализиран пожарот на Скопска Црна Гора

Пулс24 - 19.03.2019

Пожарот што вчера попладнето избувна на Скопска Црна Гора, кај местото викано Влаин гроб, во село Матејче, утринава е локализиран, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со пожарот беше зафатена нискотеблеста шума и сува трева, а бил ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

А1 On - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Опсервер - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

MTM - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Сител - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Пожарот на Скопска Црна Гора од утрово се гасне со канадери

Нова ТВ - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и канадерите на Дирекцијата за заштита и спасување.

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Денар - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Уште трае борбата со пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Нетпрес - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Канал5 - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Сè уште трае борбата со пожарот во Скопска Црна Гора

Република - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Фокус - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

24 Вести - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Авиони го гасат пожарот на Скопска Црна Гора

+инфо - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Вечер - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...

Продолжува гаснењето на пожарот кај Скопска Црна Гора, ангажирани авиони на ДЗС

Телма - 19.03.2019

Гаснењето на пожарот, што вчера избувна кај Скопска Црна Гора продолжува и денеска. Екипите на противпожарната бригада на Град Скопје се на терен цела ноќ, а од раните утрински часови ангажирани се и воздухопловите на Дирекцијата за заштита и ...