TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шврговски: Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелационен суд

Опсервер - 13.04.2021

Навистина разочарувачки ден за правдата и за правото. Ова е поразително и за нас како одбрана и за правдата, но убеден сум дека правдата ние ќе ја истераме преку високиот Апелационен суд, изјави бранителот на Сашо Мијалков, адвокат Љупчо Шврговски, ...

„Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелационен суд“, вели Шврговски

ТВ21

Шврговски: Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелационен суд

Канал5

Шврговски: Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелационен суд

Независен

Шврговски: Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелационен суд

Либертас

Шврговски за пресудата за Мијалков: Разочарувачки ден за правото, правдата ќе ја истераме преку Апелација

24Инфо

Шврговски за пресудата за Мијалков: Разочарувачки ден за правдата и правото

Фокус

Frontline Press24 CivilMedia ММС +инфо Република MakPress Вечер Прес

Притвор за Мијалков до правосилност на пресудата за „Трезор“, одлучи судот

Сакам да кажам - 13.04.2021

На барање на јавниот обвинител Трајче Пеливанов, кој заедно со обвинителот Артан Ајро стојат зад обвинението за случајот „Трезор“ по кое денеска Основниот кривичен суд Скопје го осуди Сашо Мијалков на 8, а Горан Грујевски на 15 години затвор, на ...

Мијалков осуден на 8 години затвор за „Трезор“ – осудени и неговите соработници за злоупотреба на буџетот

ТВ21

Поради опасност од бегство, судот му одреди притвор на Мијалков до правосилност на пресудата за „Трезор“

360 степени

Пеливанов: Бараме притвор за „Мијалков“ поради опасност за бегство

Фокус

Мијалков осуден на 8 години затвор за „Трезор“

Акцент

Пеливанов бара нов притвор за Мијалков по пресудата во „Трезор“

Нова ТВ

Пеливанов: Бараме притвор за „Мијалков“ по пресудата за „Трезор“

Либертас

Фактор Локално Lider еМагазин ММС Р.С.Европа