TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Украина продолжува да биде на врвот на агендата на вториот ден од самитот на Г7 во Германија

Бизнис Вести - 27.06.2022

Конфликтот во Украина ќе продолжи да доминира денеска на агендата на вториот ден од тридневниот самит на лидерите на Г7 во Германија, при што украинскиот претседател Володимир Зеленски ќе се приклучи на разговорите преку видео ...

Земјите од Г7 имаат намера да соберат 600 милијарди долари за земјите во развој како „одговор“ на Кина

Нетпрес

Г7 со иста цел – да се зголеми притисокот врз Русија

Макфакс

Бајден и Џонсон: НАТО и Г7 мора да го одржат единството против Русија

МКД

Бајден и Џонсон за единството на Г7 и НАТО кон Русија

Нетпрес

Г7 во Германија: Лидерите на најбогатите земји ќе договараат стратегија за зголемување на притисокот врз Русија

360 степени

Самит Г7 во Германија: Најважни точки во агендата

CivilMedia

MakPress +инфо Тера Фактор Нетпрес Frontline Курир Точка

Самит на Г-7: Бајден го пофали Шолц што помогнал да се одржи притисокот врз Русија

Телма - 26.06.2022

Американскиот претседател Џо Бајден разговараше со домаќинот на самитот на групата седум, германскиот канцелар Олаф Шолц, пред средбата со лидерите на Велика Британија, Канада, Франција, Германија, Италија, Јапонија и Европската унија.

Бајден Џонсон: Г7 и НАТО мора да се држат заедно по прашањето на руската агресија на Украина

А1 On

Самит Г7: Во фокус војната во Украина и цената на нафтата

Макфакс

Бајден удри по Путин: Мислеше дека ќе се распадне НАТО, но тоа не се случи

Press24

Бајден на Г7 во Германија со задача да ги подготви западните сојузници на долга војна во Украина

CivilMedia

Бајден пристигна во Германија на самитот на Г7

Скопје1

Бајден пристигна во Германија на самитот на Г7

Фокус

Локално Слободен Печат Либертас Макфакс Канал5 Вечер Прес Точка ТВ21

Бајден со честитки до Шолц за воената помош кон Украина

Р.С.Европа - 26.06.2022

Во Германија денеска почнува самитот на Г-7, а главна тема е војната во Украина и цената на нафтата. Американскиот претседател Џо Бајден кој вчера пристигна, денеска одржа билатерална средба со домаќинот на самитот, германскиот канцелар Олаф Шолц на ...

Бајден: Г7 и НАТО мора да се држат заедно против руската агресија во Украина

А1 On

Шолц: Нападот врз Киев ја покажа потребата од единство за поддршка на Украина

Локално

Германско претседателство со Г7 во 2022: Напредок за рамноправен свет

CivilMedia

Бајден: Г7 и НАТО мора да се држат заедно против руската агресија во Украина

Слободен Печат

Бајден: Г7 и НАТО мора да се држат заедно против руската агресија во Украина

ТВ21

Бајден: Г7 и НАТО мора да се држат заедно против руската агресија во Украина

Телма

Zoom Вечер Прес Локално Канал5 Макфакс MakPress

Почнува самитот на лидери на Г7

Опсервер - 26.06.2022

– Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска ќе ги пречека лидерите на групата најразвиени светски демократии на почетокот на тридневниот самит на Баварските Алпи, во сенка на војната во Украина и нејзините последици како што се поскапувањето на ...

Самит на лидерите на Г7 во Германија

А1 On

Почнува самитот на лидери на Г7

Бриф

Денес самит на лидерите на Г7

Независен

Почнува самитот на лидери на Г7

Фокус

Почнува самитот на лидери на Г7

Сител

Почнува самитот на лидери на Г7

Слободен Печат

Вечер Прес Либертас 24Инфо Канал5 Frontline MakPress Н.Македонија Денешен