TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бартомеу ќе ја мине ноќта зад решетки

Дерби - 01.03.2021

Поранешниот претседател на Барселона, Хозеп Марија Бартомеу ќе ја мине ноќта зад решетки, пренесуваат шпанските медиуми. Бартомеу е еден од четворицата функционери на Барселона кои денеска беа уапсени за случајот „Барсагејт“, а неговите адвокати ...

Барселона се огласи со соопштение по апсењето на Бартомеу

Gol.mk

Барселона по апсењето на Бартомеу: Сите потребни информации и документи кои ги побара обвинителството се доставени до полицијата

Дриблинг

Шпанската полиција влезе во клупските простории на Барселона - уапсен Бартомеу

Канал5

Уапсен е Бартомеу, извршниот директор Грау и адвокатот на Барселона

Дриблинг

Нов скандал во Барса: Полицијата го претресе „Камп Ноу“, уапсен Бартомеу

Gol.mk

Полиција влезе во клупските простории на Барселона, уапсен и Бартомеу!

Спортманија

Спортски Бриф MTM Денар Точка

Гризман ја напушта Барса по „дисконтна“ цена

Спортски - 01.03.2021

Големи превирања се случиваат во Барселона, каде денес беше уапсен поранешниот претседсател Хозе Марија Бартомеу. Лионел Меси на крајот на сезоната најверојатно ќе си замине како слободен агент, а медиумите тврдат дека на излезна врата е и Антоан ...

Распад-систем во Барселона: Меси ќе си замине заедно со Гризман!

Sport 1

„Распад-систем“ во Барселона – Летово заминува и Антоан Гризман

Екипа

Гризман ќе ја напушти Барселона?

MTM