TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мајк Тајсон сакал да се бори со горила, за да „му го скрши носот“

IPON - 19.02.2019

Мајк Тајсон и до денес останува најмладиот боксер во историјата кој стигнал до титулата во тешка категорија, а сега на виделина излезе и уште приказна поврзана со ексцентричниот карактер. Во најсилните денови, Железниот Мајк бил подготвен да плати ...

Боксери и милиони: Како ќе се пренесуваат борбите на Фјури, Вајлдер и Ентони?

Кајгана - 18.02.2019

Тајсон Фјури денеска потпиша договор со спортската ТВ-мрежа ESPN со кој ќе добие 100 милиони долари. Британскиот боксер ќе ги заработи овие пари за наредните пет борби што ќе ги пренесува американската ТВ-мрежа за територијата на САД.

Тајсон Фјури за пет борби потпиша неверојатен ТВ-договор

Sport 1 - 18.02.2019

Наредните пет борби на британскиот боксер Тајсон Фјури ќе бидат прикажувани на платофрмата на американската „ЕСПН“, а потпишаниот договор е вреден неверојатни 103 милиони долари. Според потпишаниот договор, Фјури ќе мора да боксува барем два пати ...

Тајсон Фјури со договор вреден 80 милиони фунти со „ЕСПН“!

TopSport - 18.02.2019

Поранешниот шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури потпишал договор со американската ТВ-мрежа „ЕСПН“ вреден 80 милиони фунти, во договор кој ги опфаќа неговите следни пет меча и е уште еден доказ дека Британецот се враќа на „големата сцена“.

Пропаѓа можноста за реванш борба меѓу Фјури и Вајлдер?

SportMedia - 18.02.2019

Двајцата боксери имаат договори со две различни тв-куќи што го прави нивниот реванш меч неоддржлив. Поранешниот светски шампион во тешка категорија Тајсон Фјури склучи мултимилионски договор со американската телевизиска компанија ESPN, кој го става ...

Мајк Тајсон му нудел 10.000 долари на чувар во зоолошка за борба со горила

Слободен Печат - 18.02.2019

Тајсон решил да го подмити чуварот на зоолошката за неговата поранешна сопруга Робин Гивенс и тој да можат да уживаат во романтична прошетка меѓу животните. Но при прошетката сакал да отиде и чекор понатаму.

Мајк Тајсон му нудел 10 илјади долари на чувар на зоолошка градина за борба со горили

Точка - 18.02.2019

Боксерската легенда Мајк Тајсон наводно му понудил 10 илјади долари на чувар на една зоолошка градина за да му го отвори кафезот каде се наоѓале мајмуните за да се бори против нив, пренесува “The Sun”.

Мајк Тајсон понудил 10.000 долари за да се брои со горило

Вечер - 18.02.2019

Најмладиот светски шампион во бокс во тешка категорија, Мајк Тајсон, откри интересни детали од својот живот. Тој и неговата тогашна сопруга Робин Гивенс, имаа приватна прошетка во зооолошката градина во Њујорк на полноќ, откако боксерот подмитил ...

Мајк Тајсон понудил 10.000 долари за да се бори со горила во зоолошка

Кајгана - 18.02.2019

Боксерската легенда Мајк Тајсон му понудил 10.000 долари на чувар во зоолошка градина за да му го отвори кафезот со мајмуни за да може да се бори против горила, објави британски Sun. Тајсон во 1986 година го подмитил чуварот за да може со ...

„Го ангажирав за две недели, а го испратив за еден ден по седум нокаути“

Sport 1 - 17.02.2019

Ентони Џошуа на први јуни во Њујорк ќе ја брани титулата на светски шампион против Џерел Милер. Милер не му беше прв избор на Џошуа, но на крајот успеа само со него да договори борба, зашто понуди за меч одбија Тајсон Фјури и Деонтај Вајлдер.

Лудиот Тајсон: Понудил 10.000 долари за да се бори со горила

Sport 1 - 17.02.2019

Мајк Тајсон е голем обожавател на животните, често посетува и золошки градини. Тој во осумдесетите години бил во една золошка, каде што една горила ги вознемирувала останатите животни. Популарниот Мајк и понудил на золошката 10 000 долари да го ...

Тајсон сакал да боксува со горила за 10.000 долари

Локално - 17.02.2019

Најмладиот светски шампион во бокс во тешка категорија, Мајк тајсон, откри интересен податок од својот живот. Мајк Тајсон и неговата тогашна сопруга Робин Гивенс, имале приватна прошетка во њујоршката Зоолошка градина околу полноќ, по што големата ...

Тајсон Фјури за пет борби ќе добие сума од која боли глава

IPON - 18.02.2019

За н аредните пет борби на Тајсон Фјури на американската ТВ Е СПН ќе заработи неверојатни 103 милиони долари, според потпишаниот договор. Според потпишаниот договор, Фјури ќе мора да боксира барем два пати годишно на американско тло, додека правата ...

Мајк Тајсон сакал да се бори со мајмуни: Сите се згрозија од понудата на боксерот и од тоа што го барал од чуварот на ...

Курир - 18.02.2019

Боксерската легенда Мајк Тајсон наводно му понудил 10 илјади долари на чувар на една зоолошка градина за да му го отвори кафезот каде се наоѓале мајмуните за да се бори против нив, пренесува „The Sun”.