TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Xiaomi Mi 10 пристигнува на ист ден како и Galaxy S20

USB - 22.01.2020

Дека Xiaomi подготвува нова серија паметни телефони Mi 10 се знае веќе некое време. Всушност, можеше и да се претпостави дека во подготивка е десеттата серија уште во времето кога беше претставена деветтата, бидејќи поголем дел од производители на ...

Xiaomi Mi 10 доаѓа со 108 мегапикселна камера

Телефони.мк - 21.01.2020

Xiaomi очигледно добро сфатил дека годинава премиум брендовите ќе се натпреваруваат со тоа кој има подобра мобилна камера како една од најважните иновации за кои се грижат корисниците. Токму затоа новиот премиум смартфон Xiaomi Mi 10 кој доаѓа ...

Xiaomi Mi 10 излегува на 11 февруари

Локално - 20.01.2020

Претстојното излегување на серијата на Xiaomi Mi 10 предизвикува голем интерес, што е нормално бидејќи очекувањата за уредите во него се големи. Неодамна се појавија фотографии на еден од моделите, а претходно излегоа информации дека Mi 10 ќе има ...

Xiaomi Mi 10 пристигнува на 11 февруари со камера од 108 мегапиксели

Таратур - 22.01.2020

Пристигнувањето на Xiaomi Mi 10 на пазарот, кое е закажано за 11 февруари, предизвикува голем интерес, што е нормално бидејќи очекувањата за неговите спецификации се големи. Неодамна се појавија фотографии од изгледот на еден од моделите од оваа ...