TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убав гест на Даглас Коста – во улога на хуманитарец во неговото маало

Спортклуб - 09.04.2020

Пандемијата КОВИД19 донесе многу тешка ситуација и неизвесност кај сиромаштијата, а фудбалерот на Јувентус, Даглас Коста, реши да помогне на оние кои се најсиромашни. Бразилецот одлучи со неговата мајка и девојката да одат во шопинг, да купат ...

Ѕвездата на Јувентус со автомобил бесплатно дели помош на соседите

Дриблинг - 08.04.2020

Даглас Коста ја напушти Италија и во моментов е во Бразил, со сопругата и мајката дели помош на најзагрозените соседи. Бразилецот го наполни автомобилот со храна која ја дели на сиромашните соседи во Бразил, на Инстаграм напиша.

Даглас Коста им делеше помош на сиромашните во Бразил (фото)

TopSport - 08.04.2020

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста кој е актуелен фудбалер на италијански Јувентус одлучи со мајка му и неговата девојка да им помогнат на сиромашните соседи во татковината. Коста кој неодамна од Италија се врати во Бразил за да биде со семејството ...

Даглас Коста го воодушеви Бразил: Излезе на улица и подели полн атвомобил намирници (ФОТО)

Спортски - 08.04.2020

Јувентус пред неколку недели му даде дозвола на Даглас Коста да се врати во Бразил каде што исто така мораше да помине две недели во домашна изолација. Коста одлучи да се врати во Бразил за да биде со своето семејство и девојката Наталија Феликс.

Даглас Коста бара нов клуб

Макфакс - 07.04.2020

Даглас Коста по завршувањето на сезоната ќе го напушти Јувентус. Италијанските медиуми објавија дека тој добил дозвола да си бара нов клуб. Крилниот напаѓач оваа сезона поради повредите има одиграно само 14 натпревари за Јувентус.

Даглас Коста пред трансфер во Манчестер Сити

24 Вести - 07.04.2020

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер Сити, пренесе „Corriere dello Sport“. Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Даглас Коста може да се пресели во Манчестер сити

А1 On - 07.04.2020

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер сити, пренесе „Corriere dello Sport“. Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Јувентус: Даглас Коста сака да оди во Манчестер сити

Денешен - 07.04.2020

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер сити, пренесе „Corriere dello Sport“. Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Даглас Коста може да се пресели во Манчестер сити

MakPress - 07.04.2020

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста, летово може да се пресели во Манчестер сити, пренесе „Corriere dello Sport“. Според изворот, поради повреди и мала минутажа, клубот од Торино е подготвен да разгледа предлози за 29-годишниот Бразилец.

Даглас Коста им делеше помош на сиромашните во Бразил (фото)

Макфакс - 08.04.2020

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста кој е актуелен фудбалер на италијански Јувентус одлучи со мајка му и неговата девојка да им помогнат на сиромашните соседи во татковината. Коста кој неодамна од Италија се врати во Бразил за да биде со семејството ...